بسیج -- تاریخچه صفحه مناسب چاپ ارسال به دوستان خروجی RSS این بخش
تاریخچه تشکیل بسیج جامعه پزشکی
 
تاریخچه تشکیل بسیج جامعه پزشکی به حضور حماسی و مخلصانه پزشکان و پرستاران فداکار و بسیجی در دفاع مقدس برمی گردد , در آن روزهای آتش و خون در قالب تیم های اضطراری با حضور فعال و مستمر در خطوط مقدم نبرد ، بیمارستان ها و درمانگاه های صحرائی به تلاش جهت رفع آلام مجروحین و آسیب دیدگان می پرداختند. در پیمودن این طریق مقدس بیش از 80 هزار پزشک و پیراپزشک از سراسر میهن اسلامی در صحنه های نبرد دفاع مقدس حضور مستمر داشتند و صدها شهید و جانباز نیز تقدیم انقلاب اسلامی نمودند. بسیج جامعه پزشکی در سال 1374با انتخاب و فعالیت نخستین شورای مرکزی همراه بود رسما فعالیت خودرا آغاز نمود. از آن تاریخ تاکنون فعالیت چشمگیری در عرصه های کارشناسی حوزه سلامت ، علمی ، بهداشتی ، درمانی و فرهنگی توسط بسیج جامعه پزشکی صورت پذیرفته است. ۸ اسفند سال ۷۴ که مصادف است با بمباران شیمیایی بیمارستان صحرایی فاطمه ‏زهرا(س) درعملیات والفجر ۸ ‏و شهادت جمعی از اعضای بسیج جامعه پزشکی (پزشکان و ‏پیراپزشکان بسیجی) ‏روز بسیج جامعه پزشکی نامگذاری شده است.
از سال 1394 با دستور ریاست محترم سازمان بسیج کشور، پایگا ههای بسیج کارکنان در دانشگاههای علوم پزشکی با هدف گسترش فرهنگ مقدس معنوی بسیج در جامعه پزشکی و دانشگاهی کشور و پاسداری از آرمان های جاوید حضرت امام(ره) و تلاش در جهت تحقق اهداف عالیه بسیج به مجموعه بسیج جامعه پزشکی پیوستند.
 

کانون بسیج جامعه پزشکی شهید صیاد شیرازی
 
کانون شهیدصیاد شیرازی یکی از کانون های زیرمجموعه سازمان بسیج جامعه پزشکی گلستان مستقر در بیمارستان شهید صیاد شیرازی گرگان از 12 بهمن 93 بطور رسمی اقدام به عضو گیری و ایجاد حلقه های ( عام- خاص )شجره صالیحن و همچنین انجام فعالیت های فرهنگی و اجتماعی و ورزشی و با ایجاد تیم های عمومی و تخصصی از پزشکان عمومی ، متخصص ، فوق تخصص  و پیراپزشکان اقدام خدمات درمانی رایگان در مناطق محروم و بیمارستان صحرایی می نماید.
  

نکته سلامتی روز

سلامتی از پنج عنصر ساخته شده است.. خوشحالی، خواب، آب، غذای سالم و ورزش

امام علی ( ع) می فرماید : برنامه‏ ريزى درست، مالِ كم را افزايش مى ‏بخشد؛ و برنامه ‏ريزى نادرست، مال بسيار را نابود مى‏ كند.