معرفی کوهورت گلستان : معرفی برنامه

برنامه توسعه همکاری بین دانشگاه علوم پزشکی گلستان و

پروژه کوهورت گلستان

در راستای برنامه ریزی برای تحقق رسالت معاونت تحقیقات و فن آوری دانشگاه علم پزشکی گلستان و به منظور ارتقای سطح پژوهش در دانشگاه، شناسایی و استفاده بهینه از امکانات و زیرساختهای پژوهشی موجود در سطح استان در دستور کار این معاونت قرار گرفت.

پروژه کوهورت استان گلستان یکی از زیرساختهای غنی و بسیار با ارزش پژوهشی در استان گلستان می باشد که از سال ۱۳۸۴ آغاز شده است. این پروژه بر روی ۵۰۰۰۰ نفر از ساکنین منطقه شرق استان گلستان در حال اجرا بوده و هدف اصلی آن تعیین عوامل خطر سرطانهای دستگاه گوارش فوقانی بوده است. البته داده های این پروژه محدود به بیماریهای دستگاه گوارش نبوده و با گذشت زمان داده های مربوط به سایر بیماریهای از جمله بیماریهای قلبی عروقی نیز در این پروژه جمع آوری شده است. در حال حاضر بانک داده ها و نمونه های بیولوژیک پروژه کوهورت به یک محیط غنی برای پژوهش تبدیل شده است که به پژوهشگران علاقمند این امکان را می دهد تا به راحتی از این داده ها و نمونه ها برای بررسی ایده های پژوهشی جدید و پاسخ به سوالات مربوط به حوزه سلامت و همچنین چاپ مقالات علمی در مجلات معتبر اقدام نمایند.

لذا با هدف آشنا نمودن پژوهشگران علاقمند با این محیط پژوهشی و تسهیل دسترسی به داده های پروژه کوهورت، "برنامه توسعه همکاری بین دانشگاه علوم پزشکی گلستان و پروژه کوهورت گلستان" در مرکز تحقیقات گوارش وکبد گلستان راه اندازی شد.

لذا از اعضای محترم هیئت علمی، دانشجویان و سایر پژوهشگران علاقمند در این حوزه جهت همکاری و مشارکت در پروژه کوهورت گلستان دعوت بعمل می آید.
با توجه به اینکه تا کنون بخش هایی از داده ها و نمونه های کوهورت گلستان در پروژه های مختلف استفاده شده و نتایج آن در قالب مقالات علمی در مجلات معتبر منتشر شده است، به اساتید و همکاران گرامی پیشنهاد می شود قبل از طراحی و پیشنهاد پروپوزال جدید برای همکاری در کوهورت گلستان، ابتدا با نوع داده ها و نمونه های جمع آوری شده در کوهورت آشنا شده و همچنین مقالات منتشر شده از داده ها و نمونه های کوهورت را مرور نمایند. 
به همین منظور در صفخات بعد فایل پرسشنامه های کوهورت و همچنین لیست مقالات منتشر شده از کوهورت خدمت اساتید و همکاران محترم ارائه می گردد.
اساتید و همکاران محترم می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز تحقیقات گوارش و کبد گلستان (ایمیل grcghgoums.ac.ir) مکاتبه بفرمایند.
CAPTCHA
دفعات مشاهده: 1109 بار   |   دفعات چاپ: 305 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرکلیه حقوق این وب سایت متعلق به مرکز تحقیقات گوارش و کبد گلستان می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2023 All Rights Reserved | Golestan Research Center of Gastroenterology & Hepatology

Designed & Developed by : Yektaweb