برگشت به صفحه اول سایت برگشت به صفحه اول این زیربخش نقشه سایت بخش انگلیسی
بخش‌های اصلی
معرفی مرکز::
نیروی انسانی مرکز::
صورتجلسات شورای پژوهشی::
آئین نامه ها و فرمها::
پروسه تصویب طرح در مرکز::
طرح های تحقیقاتی مصوب
    مرکز
::
خدمات پژوهشی و
    تخصصی مرکز
::
انتشارات::
همایش و کارگاههای
    برگزار شده توسط مرکز
::
گالری تصاویر::
اخبار مرکز::
لینک های مفید::
افیلیشن مرکز::
تماس با ما::
جلسه هفتگی::
آموزش::
Golestan CRB::
دبیرخانه بیوبانک
    سرطان گلستان
::
دبیرخانه برنامه ثبت
    سرطان گلستان
::
همکاری در پروژه های ملی::
برنامه توسعه همکاری با
    پروژه کوهورت گلستان
::
برنامه توانمندسازی
    پژوهشگران جوان
::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
:: خوش آمدید ::


 

به پایگاه اینترنتی مرکز تحقیقات گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گلستان خوش آمدید.


استان گلستان با دارا بودن جمعیتی در حدود دو میلیون نفر، جزء مناطق پرخطر جهان از نظر ابتلاء به سرطان های گوارشی به خصوص سرطان مری بوده و روی کمربند جهانی این سرطان قرار دارد.این مساله از چند سال قبل مورد توجه واقع شده و کنترل آن در دستور کار مسئولان دانشگاه قرار گرفته است. در همین راستا مرکز تحقیقات گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی گلستان از اردیبهشت ماه سال 1384 با مصوبه شورای پژوهشی دانشگاه فعالیت خود را آغاز نمود. به لطف خداوند متعال این مرکز پس از دو سال فعالیت در اردیبهشت ماه سال 1386 موفق به اخذ موافقت اصولی و در آذرماه 1388 موفق به اخذ موافقت قطعی از شورای گسترش وزارت بهداشت شده است. این مرکز از کلیه علاقمندان به پژوهش جهت همکاری دعوت بعمل می آورد. 
:: اخبار مرکز : دریافت تندیس به عنوان یک برنامه ثبت موفق ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۰/۳ | 
 دریافت تندیس برنامه ثبت سرطان جمعیتی دانشگاه علوم پزشکی گلستان به عنوان یک برنامه ثبت موفق در دومین همایش بین المللی ثبت بیماریها و پیامدهای سلامت
>
:: گالری تصاویر : کسب رتبه برتر در هجدهمین کنگره گوارش و کبد ایران ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۸/۱۳ | 


کسب رتبه برتر در هجدهمین کنگره گوارش و کبد ایران
>
:: گالری تصاویر : همایش سلیاک ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۶/۱۹ | 

همایش سلیاک
>
:: اخبار مرکز : کارگاههای توانمندسازی پژوهشگران جوان ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۵/۲۲ | 
Image result for ‫توØ‌ه توØ‌هâ€‌‎


بدین وسیله به اطلاع دانشجویان عزیز رشته های پزشکی و دندانپزشکی (سراسری و بین الملل) سال سوم و چهارم می رساند مرکز تحقیقات گوارش و کبد گلستان و مرکز تحقیقات بیماری های عفونی در شهریور و مهرماه جاری قصد اجرای کارگاههای توانمندسازی پژوهشگران جوان را دارد. بدین وسیله از تمامی علاقمندان دعوت می شود جهت دریافت فرم ثبت نام و ارسال فرم تکمیل شده با ایمیل grcp.grcgh@gmail.com  در ارتباط بوده و در این کارگاه شرکت نمایند. 
>
:: اخبار مرکز : اولین جلسه هماهنگی برای برپایی مراسم روز جهانی سلیاک ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۵/۱۴ | 

خبر:اولین جلسه هماهنگی متخصصین و فوق تخصصین بیماریهای گوارش و روماتولوژی و تغذیه برای برپایی مراسم روز جهانی سلیاک (22 شهریور) در روز چهارشنبه 10 مرداد در سالن جلسات مرکز تحقیقات گوارش و کبد گلستان برگزار شد. بیماران مبتلا به سلیاک که با عدم تحمل گلوتن (پروتئین موجود در گندم) بروز می کند نیاز به مصرف محصولات مخصوص فاقد گلوتن دارند.

 


>
:: اخبار مرکز : کلاسهای گروه استدلال بالینی ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۳/۱۲ | 

اجرای پروژه تحقیقاتی ریشه کنی هپاتیت سی در زندان گرگان

هپاتیت سی یکی از انواع خطرناک هپاتیت می باشد که در گذشته راه درمان قطعی برای آن وجود نداشت و درمانهای قبلی عوارض بسیار زیاد و هزینه سنگین برای بیمار داشت. ولی حوشبختانه با معرفی روش های درمانی جدید که با عوارض کم شانس بهبودی کامل بیمار بسیار بالا می باشد، امید به ریشه کنی هپاتیت سی در جامعه افزایش یافته است. در همین راستا ریشه کنی هپاتیت سی در دستور کار مسولین دانشگاه علوم پزشکی گلستان قرار گرفت. با توجه به شیوع بالا و اهمیت این بیماری در گروههای پرخطر از جمله زندانیان، طراحی پروژه ریشه کنی هپاتیت سی در زندانهای استان گلستان از اوایل سال 1397 آغاز شد. این پروژه با همکاری مرکز تحقیقات گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی گلستان و پژوهشکده بیماریهای گوارش و کبد تهران طراحی شده و از خرداماه 1397 با همکاری و هماهنگی اداره کل امور زندانهای استان گلستان و همچنین مسئولین و پرسنل و مددجویان زندان گرگان برنامه ریزی برای اجرای آن آغاز شد. هدف از این پروژه این است که افراد پرخطر و مبتلا به هپاتیت سی در زندانهای استان گلستان شناسایی شده و سپس بطور رایگان درمان شوند. این پروژه در مرحله اول در زندان گرگان آغاز شد. در حال حاضر کلیه مددجویان زندان گرگان از نظر خطر ابتلا به هپاتیت سی بررسی شده و از افراد در معرض خطر، نمونه گیری خون انجام شد. در مرحله بعد، نمونه های خون برای انجام تست پی سی آر جهت تشخیص نهایی بیماری به پژوهشکده گوارش و کبد تهران ارسال خواهد شد. پس از تایید تشخیص بیماری، افراد بیمار بطور رایگان تحت درمان قرار خواهند گرفت.
امیدواریم با اجرای این پروژه تحقیقاتی و پروژه های مشابه آن، بتوانیم گام موثری در ارتقای سطح سلامت در جامعه برداریم.
 

کلاسهای گروه استدلال بالینی به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی گلستان در روزهای پنجشنبه و جمعه 10 و 11 خرداد در مرکز تحقیقات گوارش و کبد گلستان و با حضور سرکار خانم دکتر نفیسه عبدالهی (فوق تخصص روماتولوژی) مسئول حیطه استدلال، دکتر تقی امیریانی (فوق تخصص گوارش) و دکتر سیما بشارت سرپرست تیم المپیاد برگزار شد.

 
>
:: اخبار مرکز : راهنمای بازنگری شده اخلاق در انتشار آثار ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۲/۱۸ | 
>
:: اخبار مرکز : باز آموزی ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۲/۱۸ | 
برنامه بازآموزی هپاتیت های ویروسی B وC در هفته سلامت گوارش (از 15 تا 21 اردیبهشت) در روز پنجشنبه بیستم اردیبهشت ماه جاری با همکاری مرکز تحقیقات گوارش و کبد، مرکز تحقیقات بیماری های عفونی، معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی گلستان و انجمن متخصصین گوارش و کبد ایران برگزار خواهد شد.
در این برنامه یک روزه فوق تخصصین گوارش و متخصصین عفونی استان در خصوص اهمیت پیشگیری و درمان زودرس هپاتیت های ویروسی B و C در اقشار مختلف جامعه سخنرانی خواهند داشت. این برنامه برای پزشکان عمومی، متخصصین داخلی، فوق تخصصین گوارش (بالغین و اطفال) و کارشناسان ارشد و دکترای ویروس شناسی دارای امتیاز بازآموزی نیز می باشد.
انجمن بین المللی گوارش و کبد با توجه به اهمیت بیماریهای مربوط به گوارش و کبد، هرسال یک روز را به عنوان روز جهانی گوارش تعیین می کند. هدف از تعیین روز جهانی گوارش این است که اطلاع رسانی مناسب در مورد بیماریهای گوارشی و کبد در سطح جامعه و همچنین در جامعه پزشکی انجام شود .
>
:: بیمار : سلیاک ::
راهنمای بیماران
>
بانک تخصصی جامع مقالات

AWT IMAGE

::
پیوندهای فوری
::
ورود کاربران
نام کاربری
رمز عبور
ورود خودکار
بازیابی رمز عبور
::
آمار کاربران
:. کل کاربران ثبت شده: 2256
:. کاربران حاضر در وبگاه: 0
:. میهمانان در حال بازدید: 69
::
آمار بازدیدها
:. آمار بازدید‌های تمام پایگاه:
تمام بازدید‌ها: 3029468
بازدید 24 ساعت قبل: 21549
:.آمار بازدید‌های بخش جاری:
تمام بازدید‌ها: 143728
بازدید 24 ساعت قبل: 62
::
Golestan Research Center of Gastroenterology & Hepatology
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است. مرکز تحقیقات گوارش و کبد گلستان، دانشگاه علوم پزشکی گلستان، گرگان
Persian site map - English site map - Created in 0.1 seconds with 54 queries by YEKTAWEB 3855