پایگاه خبری وب دا علوم پزشکی گلستان- اخبار
پیام معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گلستان بمناسبت دوازدهمین بسیج ملی تغذیه (۳۰-۱۵ دیماه ۱۴۰۰) با شعار

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1400/10/14 | 
پیام معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گلستان بمناسبت دوازدهمین بسیج ملی تغذیه (۳۰-۱۵ دیماه ۱۴۰۰) با شعار "تغذیه، کرونا و  واکسیناسیون":
در دو سال اخیر سایه سنگین شیوع کرونا ابعاد مختلف زندگی جامعه را تحت تاثیر قرار داده  و تبعات اقتصادی بالایی نیز داشته است ،که نتیجه آن تغییر الگوی غذایی، کاهش مصرف و دسترسی برخی اقلام غذایی می باشد.

تغذیه صحیح نقش مهمی در تقویت سیستم ایمنی بدن دارد، در افرادی که سیستم ایمنی بدن به علت تغذیه نامناسب تضعیف می‌شود، مقاومت بدن در برابر ویروس کرونا کمتر و حتی ممکن است شدت بیماری و دوره نقاهت نیز افزایش یابد.
در بسیج ملی تغذیه سعی داریم ، به مردم اطلاع رسانی ‌شود که تغذیه مناسب و سالم از شدت بروز بیماری کرونا می‌کاهد و منجر به تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود، نکته مهم چه برای واکسیناسیون و چه برای پیشگیری از ابتلا به کرونا داشتن الگوی غذایی مناسب است؛ یعنی الگویی که در آن مصرف قند، نمک و چربی در آن کم است و در مقابل سهم سبزی و میوه و لبنیات متعادل است .

هدف از برگزاری این بسیج، انتشار پیام‌هایی است که به نقش تغذیه صحیح و رعایت یک الگوی غذایی درست در کنترل بیماری کرونا اشاره دارد.
اگر چه هم اکنون بر مبنای رصد وضعیت تغذیه خانوارها و گروه های حساس برنامه های حمایتی مختلفی برای کودکان، مادران باردار و نیز دانش آموزان دیده شده است، اما در بلند مدت سواد تغذیه ای جامعه،  نقش تعیین کننده ای در میزان سلامت عمومی دارد و ما وظیفه داریم آموزش تغذیه را در جامعه تقویت نماییم.
 
درپایان  از هم استانی های گرامی، درخواست میشود در شرایط همه گیری کرونا، ضمن توجه به تغذیه مناسب جهت تقویت ایمنی بدن ، پروتکل های بهداشتی  نظیر زدن ماسک، اجتناب از حضور در محیط های پر ازدحام رارعایت کرده ونسبت به تکمیل نوبت های واکسیناسیون خود اقدام نمایند.  
 
نشانی مطلب در وبگاه پایگاه خبری وب دا علوم پزشکی گلستان:
http://goums.ac.ir/find.php?item=70.4779.58378.fa
برگشت به اصل مطلب