پایگاه خبری وب دا علوم پزشکی گلستان- اخبار
دکتر منتظری نماینده مردم گرگان وآق قلا در مجلس شورای اسلامی پرستاران ایثار را بدرستی معنا و به ظهور و بروز رساندند

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1400/9/20 | 
 
نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس شورای اسلامی گفت: ایثار به معنای گذشت و عبور از خود و توجه به دیگران است که پرستاران به درستی و به خوبی آن را معنا و به عرصه ظهور و بروز رساندند.
دکترغلامرضا منتظری روز جمعه همزمان با سالروز ولادت حضرت زینب (س) در آیین تجلیل از جمعی از پرستاران استان گلستان در مجموعه آموزشی فلسفی گرگان افزود: پرستاران برای عبور از وضعیت رنج‌آور مبتلایان به کرونا، آستین همت بالا زدند و بسیاری از آنان چندین روز یا حتی بیش از یک ماه خانواده‌های خود را ندیدند.
وی تصریح کرد: بدون شک با چنین برنامه‌ها، همایش‌ها و تجلیل‌ها نمی‌توان قدردان زحمات پرستاران بود اما همین مراسم هم به جای خود دارای ارزش بالایی است.
وی خاطرنشان کرد: شکوه انسان در ایثار و اوج ایثار شهادت است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی گلستان در این مراسم یادآور شد: شماری از پرستاران این استان که در قالب طرح فعالیت دارند تبدیل وضعیت خواهند شد.
عبدالرضا فاضل شمار این تعداد پرستاران را ۹۷۵ پرستار اعلام و اضافه کرد : این استان چهار هزار و ۶۰۰ پرستار دارد که در ایام کرونا زحمات زیادی کشیدند که با هیچ چیز قابل مقایسه نیست .
رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان ادامه داد: پرستاری کار سخت و دشواری که پرستاران با جان و دل و گذشت از بسیاری چیزها کار می‌کنند.
فاضل یادآور شد: در ایام کرونا فوق‌العاده ویژه پرستاران برقرار شد که حقوقشان افزایش به نسبت خوبی داشت اما بدون شک این پرداختی‌ها باز هم جوابگوی نیاز آنها نخواهد بود.
به گفته وی ۱۵۰ نیروی تخصصی در ایام کرونا بکارگیری شدند که ۸۵ درصد آنها پرستار بودند که در قالب طرح جذب شدند.
وی ادامه داد: شاید قبل از کرونا پرستار بیکار در استان داشتیم اما بعد از شروع کرونا و جذب نیروهای پرستار، دیگر هیچ پرستار، تکنسین اتاق عمل و تکنسین بیهوشی بیکار در استان وجود ندارد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: ۱۲۰ نفر پرستار روز مزد داشتیم که با رایزنی‌های صورت گرفته توانستیم آنان را به کار شرکتی تبدیل وضعیت کنیم.
فاضل افزود: امروز ۲ رییس بیمارستان و پنج مدیر داخلی بیمارستان‌های این استان پرستار هستند.
 
وی یادآور شد: امروز پرستاران ۲ خواسته دارند که دریافتی‌های آنان براساس خدماتی که ارائه می‌دهند باشد و در واقع تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری را خواهان هستند و از سوی دیگر به علت سختی کار و کشیک‌های شبانه بسیار سخت خواهان بازنشستگی پیش از موعد هستند.
 
گلستان از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۹ شهید مدافع سلامت تقدیم کرده است که فاطمه‌السادات میردیلمی به عنوان پرستار، جزو این شهدا بود

 
نشانی مطلب در وبگاه پایگاه خبری وب دا علوم پزشکی گلستان:
http://goums.ac.ir/find.php?item=70.4779.58169.fa
برگشت به اصل مطلب