پایگاه خبری وب دا علوم پزشکی گلستان- اخبار
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان خبر داد:‌ تأمین یک دستگاه اسپکت (گاما کمرا) با ارزشی بالغ بر ۳۰۰هزار یورو

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1403/1/21 | 
به گزارش وبدا گلستان؛ دکتر سعید گل فیروزی رئیس دانشگاه علوم پزشکی از تأمین یک دستگاه اسپکت (گاما کمرا) با ارزشی بالغ بر ۳۰۰ هزار یورو برای بیمارستان ۵ آذر گرگان خبر داد.
دکتر گل فیروزی در این خصوص گفت: در راستای بروزرسانی و ارتقاء خدمات درمانی مطلوب و مناسب پس از ۲۰ سال، با پیگیریهای مستمر دانشگاه علوم پزشکی گلستان، بیمارستان ۵ آذر گرگان بعنوان تنها مرکز درمانی دولتی در استان، مجهز به پیشرفته ترین دستگاه اسپکت (گاماکمرا) شد و به زودی اقدامات لازم جهت نصب، راه اندازی و بهره برداری از آن جهت خدمت رسانی بهتر به مردم شریف استان انجام می گردد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: دستگاه اسپکت از تجهیزات پزشکی مورد استفاده در علوم تشخیصی است. این روش در فیزیک پزشکی و به ویژه پزشکی هسته ای یک روش مقطع نگاری یا توموگرافی تک فوتونی است که در آن از رادیو ایزوتوپ هایی استفاده میشود که ذرات گاما را از خود ساطع می نمایند.
وی گفت: از این دستگاه در پزشکی هسته ای جهت اسکن های قلب و عروق ، استخوان ، کلیه و موارد دیگری جهت ثبت تصاویر سه بعدی از عملکرد یک بافت ارگان ها استفاده می شود. برای این کار از دوربین مخصوصی تحت عنوان گاما کمرا برای تصویربرداری از بافت‌ها و اندام‌های بدن استفاده می شود. این دوربین پرتو های تابیده شده از رادیو ایزوتوپ های تزریقی را نمایش می دهد و تصویری از پراکنده شدن آن ها در بدن فراهم می کند.
نشانی مطلب در وبگاه پایگاه خبری وب دا علوم پزشکی گلستان:
http://goums.ac.ir/find-70.4779.72699.fa.html
برگشت به اصل مطلب