پیام خود را بنویسید

بایگانی بخش اخبار

دسته بندی موضوعی مطالب | جستجوی پیشرفته | تعداد کل مطالب: 392 | تعداد کل بازدید های مطالب: 170,399 |
نمایش مطالب منتشر شده از تاریخ   تا تاریخ


img_yw_news
سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۴۰۰ -

راه اندازی بخش اکسترا در شهرستان

به دنبال افزایش بار مراجعه به بیمارستان امیرالمومنین (ع) و با هدف ایجاد فضای بهداشتی برای تزریق‌های سرپایی ، بخش اکسترا یا نقاهتگاه سرپایی در مدرسه شهید میاندره شهرستان با پیگیری های مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان راه اندازی شد.  

img_yw_news
سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۴۰۰ -

نظارت بر بانک ها و جایگاه های سوخت شهرستان

محمد باقر مولائی فر فرماندار ، دکتر حمید حق شناس مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان در راستای بررسی چگونگی رعایت دستورالعمل بهداشتی در بانکها و جایگاه های سوخت و ادارات شهرستان ، به صورت سرزده از برخی مکان ها بازدید نمودند.

img_yw_news
سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۴۰۰ -

بازدید نظارتی مسئولین از بیمارستان امیرالمؤمنین (ع)

محمد باقر مولائی فر فرماندار ، دکتر حمید حق شناس مدیر شبکه بهداشت و درمان ، فرمانده نیروی انتظامی ، رؤسای ادارات تعزیرات حکومتی ، میراث فرهنگی از بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) بازدید نمودند.

img_yw_news
سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۴۰۰ -

فعالسازی مرکز خدمات جامع سلامت شهری یک در دو شیفت

جهت سهولت دسترسی شهروندان به خدمات بهداشتی و درمانی ، مرکز خدمات جامع سلامت شهری یک در دو شیفت از ۸ صبح لغایت ۲۰ فعال شده است.

img_yw_news
یکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷ -

دیدار فرمانده سپاه کردکوی با سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان

در مرکز بهداشت کردکوی دیدار سرهنگ محبوبیان -فرمانده سپاه کردکوی- با دکتر نقی پور -سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان-صورت گرفت

img_yw_news
یکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷ -

سومین کمیته پیشگیری از خودکشی در مرکز بهداشت شهرستان کردکوی برگزار شد

سومین کمیته پیشگیری از خودکشی  به اهتمام واحد سلامت روانی –اجتماعی و اعتیاد  مرکز بهداشت شهرستان کردکوی در محل سالن اجتماعات مرکز بهداشت تشکیل شد.

img_yw_news
یکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷ -

نشست هماهنگی آغاز فعالیت های موسسه خیریه بیمارستان امیرالمومنین (ع) کردکوی برگزار شد

نشست هماهنگی آغاز فعالیت های موسسه خیریه بیمارستان امیرالمومنین (ع) کردکوی با حضور دکتر زاوش افراسیاب سرپرست بیمارستان ، طاهرمصدق معاون فرماندار و تنی چند از خیرین شهرستان کردکوی در این بیمارستان برگزار شد.

img_yw_news
یکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷ -

کمیته مناسب سازی محیط و مبلمان شهری در شهرستان کردکوی برگزار شد

به ریاست آقای مصدق - معاون عمرانی و برنامه ریزی فرمانداری کردکوی- کمیته مناسب سازی محیط و مبلمان شهری در محل سالن اجتماعات فرمانداری این شهر برگزار شد.

img_yw_news
یکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷ -

کمیته علمی و اجرایی میانسالان در شهرستان کردکوی برگزار شد.

در راستای اهداف برنامه میانسالان، کمیته علمی و اجرایی میانسالان در شهرستان کردکوی برگزار شد.

img_yw_news
یکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷ -

مراسمی به مناسبت روز جهانی داوطلب سلامت به همراه کلاس آموزشی ایدز در مرکز بهداشت شهرستان کردکوی برگزار شد

در مرکز بهداشت شهرستان کردکوی مراسمی به مناسبت روز جهانی داوطلب سلامت برگزار شد در این جلسه جهت بهره برداری بیشتر مطالبی آموزشی توسط آقای فرخی - کارشناس برنامه ایدز شهرستان - برای مدعوین ارائه گردیدو درپایان برای قدردانی از همراهی داوطلبین سلامت به قید قرعه هدایایی تقدیم شد.

img_yw_news
یکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷ -

نشست هماهنگی آغاز فعالیت های موسسه خیریه بیمارستان امیرالمومنین (ع) کردکوی برگزار شد

نشست هماهنگی آغاز فعالیت های موسسه خیریه بیمارستان امیرالمومنین (ع) کردکوی با حضور دکتر زاوش افراسیاب سرپرست بیمارستان ، طاهرمصدق معاون فرماندار و تنی چند از خیرین شهرستان کردکوی در این بیمارستان برگزار شد. معاون فرماندار کردکوی با اشاره به پیشینه ساخت این بیمارستان و خدمات ارزنده ای که به عنوان مرکز فوق تخصصی جراحی قلب و عروق ارائه می نماید ، اظهار داشت : نیت خیر تشکیل موسسه خیریه قطعا مورد توجه خداوند قرار گرفته و بستر جلب کمک های مردمی و مشارکت خیرین در حوزه سلامت را فراهم خواهد کرد.  وی با تقدیر از دست اندرکاران موسسه خیریه این بیمارستان ،  آمادگی کامل مجموعه فرمانداری را  در خصوص پیشبرد اهداف خیرخواهانه  حوزه بهداشت و درمان وتسریع در فرایند  ثبت موسسه خیریه اعلام کرد. سرپرست بیمارستان امیرالمومنین (ع) با اشاره به محدودیت منابع مالی بیمارستان های دولتی حمایت و یاری خیرین از بیماران بی بضاعت را بسیار حائز اهمیت دانست. دکتر زاوش افراسیاب با بیان ضرورت تبلیغات و اطلاع رسانی بیشتر در جهت جذب سرمایه گذاران و همچنین خیرین حوزه های مختلف و هدایت آنها به بخش بهداشت و درمان افزود :  موفقیت در اجرای این برنامه ها موجب ارتقاء سطح کیفی ارائه  خدمات  در حوزه درمان خواهد شد. وی با اذعان به قدمت بیمارستان فوق تخصصی جراحی قلب کردکوی و ضرورت بهسازی بخشهای مختلف آن ، علاوه بر اجرای نوسازی ساختمان اداری ، بازتوانی قلب و اکو کاردیوگرافی ، بازسازی بخش های  postccu و داخلی را از جمله برنامه های عمرانی این بیمارستان عنوان کرد که نیاز به یاری خیرین شهرستان دارد. همچنین دکتر پارسائی یکی از خیرین باسابقه حوزه سلامت شهرستان با اشاره به اینکه بخش اعظم بیمارستان امیرالمومنین با کمک های مردمی ساخته شده ، ضرورت شناسائی و تعامل با خیرین مختلف و افراد نیکوکار و حضور معتمدین در این موسسه را حائز اهمیت دانست.  وی  در خصوص راههای  مختلف جذب کمک های مردمی  و خیرین از جمله وقف هزینه های مراسمات عزاداری ها نیز تاکید نمود. دکتر پارسائی با اشاره به گستردگی حوزه سلامت و حساسیت بخش درمان تلاش و عملکرد مدیران  و کادر درمانی بیمارستان را قابل ستایش دانست.

img_yw_news
یکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷ -

برگزاری نشست هماهنگی و آموزشی پذیرش بیماران توسط بالگرد اورژانس هوائی در بیمارستان کردکوی

نشست هماهنگی و آموزشی پذیرش بیمارانی که توسط بالگرد اورژانس هوائی منتقل می شوند با حضور نمایندگان اورژانس 115 استان و تیم مدیریت اجرائی و دفتر پرستاری این واحد در بیمارستان فوق تخصصی  جراحی قلب امیرالمومنین (ع) کردکوی برگزار شد. در این نشست هماهنگی های لازم در خصوص نحوه پذیرش بیماران و فراهم نمودن زیرساختهای لازم در محل فرود بالگرد ، از جمله نصب چراغ راهنما ، بادنما ، دوربین و کپسول های اطفاء حریق و ... صورت گرفت. در پایان نحوه عملکرد و پذیرش اولین بیمار اعزامی توسط بالگرد اورژانس هوائی به این مرکز مورد تقدیر قرار گرفت. گفتنی است در تاریخ ۱۰ آذر ۱۳۹۷ اولین انتقال بیمار بوسیله بالگرد اورژانس دانشگاه علوم پزشکی گلستان که  مردی ۶۲ ساله از ساکنین روستا های اطراف شهرستان  علی آباد بود ، با تشخیص سکته قلبی به بیمارستان فوق تخصصی جراحی قلب امیرالمومنین (ع) کردکوی منتقل شد و تحت درمان قرار گرفت.

img_yw_news
یکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷ -

جلسه آموزشی امین اموال ، کارپرداز ، انباردار و مسئولان مالی غرب استان در سالن اجتماعات مرکز بهداشت شهرستان کردکوی برگزار شد

در روز جاری ( 1397/09/12) به میزبانی مرکز بهداشت شهرستان کردکوی جلسه آموزشی امین اموال ، کارپرداز ، انباردار و مسئولان مالی غرب استان در سالن اجتماعات آن مرکز برگزار شد .

img_yw_news
یکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷ -

برگزاری جلسه هماهنگی پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور در شبکه بهداشت و درمان کردکوی

جلسه هماهنگی  پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور در شبکه بهداشت و درمان شهرستان کردکوی برگزار شد. طی این جلسه که با حضور واحد های کنترل مواد غذایی، بهداشت محیط، آموزش بهداشت، بهداشت مدارس، نظارت بر درمان ، بهداشت روان و گسترش شبکه برگزار گردید در خصوص راهکارهای اجرای هرچه بهتر محورهای برنامه عملیاتی معاونت غذا و دارو دانشگاه درپیشگیری و مبارمتن خبر مورد نظرزه با قاچاق کالاهای سلامت محوربحث و تبادل نظر شد. 

img_yw_news
یکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷ -

بازدیدنماینده مجلس از پروژه ساختمانی اورژانس جاده ای و مرکز جامع سلامت کردکوی

 دکتر نور قلی پور نماینده مردم غرب استان درمجلس شورای اسلامی و هیئت همراه از پروژه ساختمانی اورژانس جاده ای و مرکز جامع خدمات سلامت روستای یساقی بازدید به عمل آورده و از روند اجرایی آن مطلع شدند. دکتر نورقلی پور از ملزومات  مورد نیاز این پروژه و زمان بندی تحویل آن کسب اطلاع کردند و دکترنقی پور نیز روند اجرایی پروژه از ابتدا تا کنون را برای نماینده مردم منطقه در مجلس شرح دادند .

img_yw_news
یکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷ -

فرودموفق بالگرد اورژانس دربیمارستان امیرالمومنین شهر کردکوی و نجات جان بیمار

در تاریخ ۱۰ آذر ۱۳۹۷ اولین انتقال بیمار بوسیله بالگرد اورژانس دانشگاه علوم پزشکی گلستان در بیمارستان امیرالمومنین شهر کردکوی با موفقیت انجام شد .طی این پرواز مردی ۶۲ ساله از ساکنین روستا های اطراف شهر علی آباد با تشخیص اولیه سکته قلبی توسط پزشکان بیمارستان بقیه الاعظم علی آباد بوسیله بالگرد اورژانس دانشگاه علوم پزشکی گلستان در بیمارستان امیرالمومنین شهر کردکوی منتقل شد و بلافاصله مراحل درمانی آن شروع شد دکتر افراسیاب - رییس بیمارستان امیرالمومنین کردکوی - ضمن اعلام رضایت از اولین تجربه این شهرستان در زمینه اورژانس هوایی ( بالگرد) که فواصل انتقال بیماران را بسیار کم مینماید شخصا بر مراحل درمانی بیمار منتقل شده نظارت داشتند

img_yw_news
یکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ -

کارگاه اصول مشاوره باروری سالم در شهرستان کردکوی برگزار گردید

کارگاه اصول مشاوره باروری سالم با حضور پزشکان - مراقبین سلامت و بهورزان و رابطین بانوانادارات شهرستان در سالن کوثر برگزار گردید.  در این کارگاه که با توجه به تجربه و توان آموزشی از  جناب اقای دکتر رحیمی  جهت تدریس استفاده شد ضمن بیان توضیحات کامل و جامع در خصوص اصول برقراری ارتباط - ارتباط موثر - اصول مشاوره و .... توضیحاتی نیز در خصوص سیاست های ابلاغی رهبر معظم در خصوص جمعیت و امار ها  و شاخص های جمعیتی کشور و استان ارائه شد.   

img_yw_news
چهارشنبه ۲ آبان ۱۳۹۷ -

کارگاه کنترل دخانیات دراماکن عمومی درشهرستان کردکوی برگزار شد

درراستای اهداف برنامه عملیاتی بهداشت محیط درسال 97 کارگاه کنترل دخانیات دراماکن عمومی درشهرستان کردکوی با حضور کاردانان وکارشناسان بهداشت محیط برگزارگردید .دراین کارگاه ضمن قرائت دستورالعمل ها وقوانین جامع کنترل ومبارزه با دخانیات از رئیس اداره تعزیرات حکومتی وکارشناسان اداره صنعت ، معدن وتجارت شهرستان نیز دعوت بعمل امد وتوضیحات تکمیلی درخصوص برنامه کنترل دخانیات راارائه نمودند.  

img_yw_news
یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ -

کارگاه دو روزه ادغام بسته جدید کودک سالم جهت پزشکان و مراقبین سلامت شهرستان کردکوی برگزار شد.

در راستای اهداف برنامه عملیاتی کودکان در سال 97 ، کارگاه دو روزه ادغام بسته جدید کودک سالم در شهرستان کردکوی با حضور پزشکان و مراقبین سلامت برگزار شد. در این کارگاه ضمن روخوانی و مرور بوکلت کودک سالم بخش های جدید اضافه شده به بسته از قبیل ارزیابی فنیل کتونوری - شنوایی سنجی - ارزیابی تغذیه - دهان و دندان و .... توسط همکاران واحد های فنی ستاد مرکز بهداشت بصورت کامل توضیح داده شد.همچنین با بهزیستی شهرستان نیز در خصوص بخش شنوایی سنجی و سایر خدمات ارائه شده در این سازمان نیز هماهنگی لازم به عمل امد و کارشناس این اداره نیز جهت توضیحات تکمیلی در این کارگاه حضور یافت.   

img_yw_news
سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ -

مجمع خیرین شهرستان کردکوی برگزار شد

مجمع خیرین شهرستان کردکوی در مورخه 97/07/23 با حضور معاون سیاسی فرماندار امام جمعه شهرستان مدیر عامل مجمع خیرین برگزار گردید.درابتدای پس از تلاوت چند از آیات کلام الله مجید جناب آقای دکتر آرش نقی پور مدیر محترم شبکه کردکوی ضمن خوش آمد گویی توضیحاتی را در زمینه  خیرین سلامت و تشکیل جلسه ارائه نمودند، سپس جنای آقای بزرگمهر مدیر عامل مجمع خیرین سلامت گلستان توضیحات کاملی را در خصوص آمار وارقام فعالیتهای مجمع خیرین در استان و شهرکردکوی ارائه نمود. در ادامه امام جمعه محترم شهرستان کردکوی حاج آقا شاعری فرمودند:الصحه و الامان "امنیت و سلامت دو امر مهم و حیاتی جامعه هستند".و در خصوص اهمیت بهداشت و درمان سخنانی را ایراد نمودند.

img_yw_news
پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ -

مجمع سلامت شهرستان کردکوی با حضور مسوولین شهرستانی و استانی برگزار شد

در روز سه شنبه مورخه 17/7/1397 با حضور دکتر عارفنیا معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و رئیس مرکز بهداشت استان گلستان ، آقای دکتر قدمنان فرماندار شهرستان کردکوی،امام جمعه محترم شهرستان، روسای ادارات و نهاد ها، خیرین سلامت و موسسات مردم نهاد (NGO) مجمع سلامت شهرستان کردکوی برگزار گردید.در ابتدا بعد از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و سرود جمهوری اسلامی ایران دکتر قدمنان فرماندار محترم شهرستان کردکوی به عنوان رئیس مجمع سلامت شهرستان ضمن خیر مقدم گویی ، از حضور کلیه مدعوین تشکر کرد.سپس آقای مهیمنی ریاست دبیر خانه مشارکتهای اجتماعی استان گلستان به بیان اهداف مجمع سلامت و تبیین سیاست های اتخاذ شده جهت برقراری مجمع سلامت پرداختند و در ادامه حاج آقا شاعری امام جمعه محترم شهرستان کردکوی در راستای سلامت معنوی و همبستگی کلیه مسئولین و مردم جهت رسیدن به جامعه سلامت محور سخنانی ارائه فرمودند.دکتر عارفنیا معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گلستان و رئیس مرکز بهداشت استان گلستان نیز در راستای چالشهای نظام سلامت و نظام ارجاع الکترونیک و نقاط قوت و ضعف بهداشتی و درمانی شهرستان کردکوی به بیان سخن پرداختند و در ادامه در بخش پرسش و پاسخ به همراه فرماندار شهرستان ، سوالاه حضار را پاسخ دادند .در پایان آقای دکتر آرش نقی پور مدیریت محترم شبکه بهداشت و درمان شهرستان کردکوی بیانیه مجمع سلامت را قرائت نمودند .

img_yw_news
شنبه ۷ مهر ۱۳۹۷ -

جلسه مشترک ریاست محترم مرکز بهداشت شهرستان کردکوی با ریاست اداره تعاون رفاه کار و امور اجتماعی برگزار گردید

در روز شنبه مورخ 97/7/7 جلسه ای با حضور روسای مرکز بهداشت شهرستان کردوکوی و اداره تعاون رفاه کار و امور اجتماعی به همراه کارشناسان بهداشت حرفه ای شهرستان در خصوص مسائل و مشکلات ایمنی و بهداشت در صنایع تحت پوشش در روز شنبه مورخه 97/7/7 د محل دفتر ریاست محترم مرکز بهداشت برگزار گردید که در آن ضمن بررسی موارد مطرح شده در مکاتبات انجام شده با صنایع در خصوص برنامه های ایمنی و بهداشت مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرارگرفت و مقرر گردید جلسه ای با حضور فرماندار محتر شهرستان برای کارفرمایان صنایع برگزار گردد.

img_yw_news
شنبه ۷ مهر ۱۳۹۷ -

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گلستان با فرماندار شهرستان کردکوی دیدار کردند

معاون غذا و دارو دانشگاه با فرماندار شهرستان کردکوی دیدار کرد.طی این دیدار که با حضور مدیران و کارشناسان حوزه های غذا ، دارو و تجهیزات پزشکی معاونت غذا و دارو دانشگاه و شبکه بهداشت و درمان شهرستان در محل فرمانداری شهرستان کردکوی برگزار شد دو طرف ضمن برشمردن پتانسیلها ی رشد شهرستان کردکوی بر لزوم تعامل و همکاری در راستای  استفاده از فرصتها و رفع کمبودها به منظور توسعه همه جانبه شهرستان خصوصاً شاخصهای بهداشتی و درمانی تاکید کردند.

img_yw_news
شنبه ۷ مهر ۱۳۹۷ -

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گلستان و دادستان شهرستان کردکوی دیدار کردند

در جلسه ای با حضور دکتر صلبی معاون غذا و دارو دانشگاه و جمشیدی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کردکوی  راهکارهای ایجاد تعامل و همکاری بیشتر دو طرف در راستای تسریع در رسیدگی به پرونده های ارجاعی از سوی دانشگاه و شبکه بهداشت شهرستان و برخورد با متخلفان و تهدیدکنندگان سلامت عموم مورد بحث و تبادل نظرقرار گرفت. در این دیدار که در محل دفتر دادستان شهرستان کردکوی منعقد گردید دکتر صلبی ضمن تشکر از زحمات دستگاه قضا خصوصاً دادستانی و دادگستری شهرستان کردکوی به جهت  حساسیت های ویژه ایشان در برخورد با تخلفات بهداشتی، جدیت و اهتمام ایشان در  این خصوص را موجب دلگرمی کارکنان عرصه سلامت دانست.ایشان همچنین با تاکید بر حساسیت موضوع نگهداری گندم و تولید و عرضه آرد به عنوان محصولات استراتژیک خواستار همکاری بیش از پیش دو طرف در جهت نیل به هدف بهبود کیفیت و سلامت آرد و نان  به عنوان قوت غالب مردم شد. جمشیدی دادستان شهرستان کردکوی نیز با بیان  این نکته که تهدید سلامت مردم قابل اغماض نیست بر عزم دستگاه قضا در حفظ و صیانت از حقوق مردم در برخورداری از غذای سالم تاکید کرد.    

img_yw_news
پنجشنبه ۵ مهر ۱۳۹۷ -

پایش مدیریتی معاون غذا و دارو از شبکه بهداشت و درمان شهرستان کردکوی

پایش مدیریتی از شبکه بهداشت شهرستان کردکوی با حضور معاون محترم غذا و دارو دانشگاه،مدیران و کارشناسان ستادی آن معاونت انجام شد. معاون غذا و دارو دانشگاه و هیئت همراه ازتعدادی از کارخانجات تولید آرد،فرآوری محصولات کشاورزی،کارگاههای سطح شهرستان همچنین عطاری ها ،داروخانه ها و مراکز عرضه محصولات آرایشی و بهداشتی بازدید فنی و بهداشتی بعمل آوردند. در پایان بازدیدهای میدانی طی جلسه ای با حضور اعضای اکیپ پایش همچنین مدیر و کارشناسان شبکه بهداشت درمان شهرستان و بیمارستان امیرالمومنین(ع) کردکوی در خصوص مسائل و مشکلات موجود در واحدهای ارزیابی شده بحث و تبادل نظر صورت گرفت.  

صفحه 1 از 16    
اولین
قبلی
1
...
 

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شبکه بهداشت کردکوی می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2022 All Rights Reserved | kordkuy

Designed & Developed by : Yektaweb