بایگانی بخش اخبار منابع دیجیتال

دسته بندی موضوعی مطالب | جستجوی پیشرفته | تعداد کل مطالب: 16 | تعداد کل بازدید های مطالب: 10,075 |
نمایش مطالب منتشر شده از تاریخ   تا تاریخ


img_yw_news
چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲ -

برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی با کتابخانه مرکزی و شیوه دسترسی به منابع اطلاعاتی چاپی و الکترونیکی

ضمن عرض  خیر مقدم به دانشجویان جدیدالورود، به اطلاع می رساند جهت آشنایی با کتابخانه مرکزی و شیوه دسترسی به منابع اطلاعاتی  چاپی و الکترونیکی ، روز دوشنبه مورخ ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ از ساعت ۱۲الی۱۴  کارگاه آموزشی – توجیهی درمحل کتابخانه مرکزی برگزار می گردد. 

img_yw_news
چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲ -

کارگاه آشنایی با سامانه مگاپیپر

 کارگاهی تحت عنوان آشنایی با سامانه مگاپیپر در تاریخ دوشنبه ۱۴۰۲/۷/۱۷در ساعت ۱۰ الی ۱۲  با تدریس سرکار خانم بنی صفار در مرکز اطلاعات علمی کتابخانه مرکزی برای آشنایی بیشتر دانشجویان و کارمندان دانشکده فناوریهای نوین برگزار می گردد. 

img_yw_news
دوشنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۲ -

دسترسی به سامانه Megapaper

معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه دسترسی به بیش از ۱۲۵ میلیون منبع دیجیتال شامل: مقالات مجلات علمی، مقالات کنفرانس ها، کتب پزشکی و پایان نامه ها از طریق ۱۳۰ پایگاه اطلاعاتی کتابشناختی، استنادی و مبتنی بر شواهد و همچنین دسترسی به خدمات مشابهت یابی با استفاده از سامانه Ithenticate و خدمات ویرایش ادبی با استفاده از سامانه Gramerly از طریق آدرس اینترنتی https://megapaper.ir فراهم نموده است. علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به واحد اطلاع رسانی دانشگاه مراجعه نمایند.

img_yw_news
یکشنبه ۸ آبان ۱۴۰۱ -

برگزاری نمایشگاه تازه های کتابخانه های دانشگاه

 نمایشگاه تازه های کتاب ۱۴۰۱ ضمن گرامی داشت آغاز هفته دولت و بزرگداشت شهیدان رجایی و باهنر  به اطلاع می رساند کتابخانه مرکزی دانشگاه در راستای بروزرسانی مجموعه منابع جهت پاسخ به نیاز اطلاعاتی استفاده­ کنندگان اقدام به تهیه و خرید عناوین تخصصی نموده­ است و  نمایشگاهی  از منابع خریداری شده با ارائه ۶۳۶ عنوان منبع لاتین و فارسی،  از مورخ ۵ لغایت ۱۲ شهریورماه در طبقه همکف کتابخانه مرکزی دایر می باشد. بازدید از این نمایشگاه در روزهای کاری ساعت ۸ الی ۱۵ می باشد.  همچنین جهت اطلاع از فهرست منابع میتوانید  از اینجا   وارد شوید.

img_yw_news
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ -

نتایج رتبه بندیWebometrics در ژانویه ۲۰۲۲

نتایج رتبه بندی دانشگاه های علوم پزشکی کشوربر اساس نظام رتبه بندی Webometrics در ژانویه ۲۰۲۲ و مقایسه آن با ژانویه درسال۲۰۲۱میلادی

img_yw_news
سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ -

دسترسی مجدد به سامانه مشابهت یاب

به اطلاع اساتید و پژوهشگران دانشگاه می رساند با پیگیری مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دسترسی مجدد اعضای هیأت علمی دانشگاه های علوم پزشکی کشور به سامانه مشابهت یاب در آدرس https://ppc.research.ac.ir  جهت بررسی سرقت علمی مقالات انگلیسی فراهم شده است.

img_yw_news
چهارشنبه ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ -

شاخص جدید Journal Citation Indicator

 شرکت کلاریویت شاخص جدیدی به نام JCI یا journal citation indicator ارائه کرده است  که میزان استنادات و مقالات نرمال شده مجلات را نشان می‌دهد. این شاخص برای همه نمایه‌نامه‌های هسته WoS ارائه می‌شود و ربطی به ایمپکت فاکتور یا JIF ندارد. تاکید می‌شود ایمپکت فاکتور شاخصی است که تا به امروز تنها برای مجلات ایندکس شده در دو نمایه نامه ‏science citation index expanded و‏social science citation index ارائه می‌شود.   اطلاعات بیشتر در  لینک زیر:  https://clarivate.com/webofsciencegroup/article/introducing-the-journal-citation-indicator-a-new-field-normalized-measurement-of-journal-citation-impact

img_yw_news
چهارشنبه ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ -

دسترسی مجدد به پایگاه های اطلاعاتی Web of Science

به اطلاع می رساند با پی گیری های  مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی وزارت بهداشت دسترسی مجدد به پایگاه های Journal Citation Reports (JCR)  و  Essential Science Indicators (ESI)  و Web of Science (ISI)برقرار گردیده است. علاقمندان به استفاده از این بانک های اطلاعاتی می توانند از طریق کلیک بر روی نام و لوگوی این پایگاه در صفحه اصلی کتابخانه دیجیتال به آدرس  diglib.goums.ac.ir  اینترنتی یا  کتابخانه مرکزی به آدرس اینترنتی centlib.goums.ac.ir بخش ( (DataBas  به اطلاعات این پایگاه دسترسی داشته باشند

img_yw_news
چهارشنبه ۹ تیر ۱۴۰۰ -

دسترسی به سامانه مشابهت یاب

 با پی گیری های  مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی وزارت متبوع  دسترسی مجدد به سامانه مشابهت یاب دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به  آدرس https://ppc.research.ac.ir برقرار گردید. سامانه مشابهت یاب از مجموعه سامانه‌های «نوپا» بوده که با هدف فراهم‌سازی امکان بررسی و شناسایی سرقت علمی (Plagiarism) در مقالات و متون انگلیسی طراحی و پیاده‌سازی شده و به صورت رایگان در اختیار اعضای محترم هیات علمی قرارگرفته است. همکاران محترم هیات علمی می‌توانند با مراجعه به آدرس فوق، با کد ملی به عنوان شناسه و رمز عبور خود که همان رمز عبور سامانه علم‌سنجی(https://isid.research.ac.ir) ایشان است وارد و نسبت به بارگذاری مقاله و اخذ گزارش مشابهت یابی آن اقدام نمایند. 

img_yw_news
دوشنبه ۷ تیر ۱۴۰۰ -

دسترسی مجدد به پایگاه اطلاعاتی UpToDate

   دسترسی به مجموعه پایگاه   up to date برقرار گردید.علاقمندان به استفاده از این بانک های اطلاعاتی می توانند از طریق کلیک بر روی نام و لوگوی این پایگاه در صفحه اصلی کتابخانه دیجیتال به آدرس اینترنتی diglib.goums.ac.ir یا کتابخانه مرکزی به آدرس اینترنتی centlib.goums.ac.ir بخش (DataBas) به این پایگاه دسترسی داشته باشند.

img_yw_news
شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ -

حضور دانشگاه علوم پزشگی گلستان برای اولین بار در نظام رتبه بندی بین المللی SCImago(SJR)

 با تلاش محققان و پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی گلستان، برای نخستین بار نظام رتبه بندی بین المللی (SCImago(SIR که عملکرد پژوهشی بـیش از ۵۱۰۰ دانشگاه و مؤسسه پژوهشی برتر بین المللی را در حوزه های موضوعی مختلف، مورد بررسی قرار می دهد این دانشگاه  را در رتبه بندی های خود قرار داده است.  ارزیابی داده های ارائه شده، حاکی از وضعیت نسبتا مطلوب دانشگاه در مقایسه با دیگر دانشگاه های منطقه می باشد.(کلیک کنید)

img_yw_news
چهارشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ -

راه اندازی مرکز اطلاعاتی Novel Coronavirus توسط پایگاه اطلاعاتی Elsevier

احتراماً به استحضار اعضای محترم هیات علمی و محققان دانشگاه می رساند به منظور بهره مندی متخصصان مراقبت های بهداشتی، محققان پزشکی و عموم مردم، Elsevier، به عنوان یک سیستم بین المللی در زمینه تجزیه و تحلیل اطلاعات، یک مرکز اطلاعاتی Novel Coronavirus را با اطلاعات رایگان به زبان انگلیسی ایجاد کرده است.

img_yw_news
چهارشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ -

راه اندازی سامانه علم سنجی کمیته های تحقیقات دانشجویی دانشگاه ها

سامانه علم سنجی کمیته های تحقیقات دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی کشور با هدف تسهیل ارزشیابی و رصد فعالیت های پژوهشی کمیته های تحقیقات دانشجویی دانشگاه ها در آدرس http://src.research.ac.ir راه اندازی شد. در این سامانه شاخص های تعداد مقالات، استنادات، h-index ، تعداد و سهم مقالات بین المللی، خوداستنادی و سایر شاخص های علم سنجی کمیته ها همراه با فهرست مقالات مربوطه بر اساس وابستگی سازمانی استاندارد کمیته ها از بانک اطلاعاتی Scopus استخراج شده و به طور خودکار هر سه روز یکبار روزآمد می شود.

img_yw_news
چهارشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ -

کارگاه آشنایی با کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد و مدارک علمی

ضمن عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن بهار علم و دانش و خیرمقدم  به دانشجویان جدیدالورود ، به اطلاع میرساند جهت آشنایی با کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد مدارک علمی دانشگاه و عضویت در نرم افزار کتابخانه ، کارگاههایی به تفکیک دانشکده ها در روزهای تعیین شده ( به مدت 3 روز)  از ساعت 11 الی 13 برگزار میگردد که به شرح ذیل میباشد:  - روز شنبه1398/07/06  دانشجویان دانشکده پزشکی و فناوری های نوین  - روز یکشنبه 1398/07/07 دانشجویان دانشکده پیراپزشکی و بهداشت  -روز دوشنبه 1398/07/08 دانشجویان دانشکده پرستاری ومامایی و دندانپزشکی و بین الملل  

img_yw_news
چهارشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۸ -

نتایج رتبه بندی دانشگاه های علوم پزشکی کشور بر اساس نظام رتبه بندی Webometrics

نتایج رتبه بندی دانشگاه های علوم پزشکی کشور بر اساس نظام رتبه بندی Webometrics در جولای و مقایسه آن با  ژانویه 2019       

img_yw_news
چهارشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۶ -

برقرار دسترسی مجدد به بانک اطلاعاتی Up to Date

به اطلاع می رساند پیرو پیگیری مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی وزارت بهداشت، دسترسی به پایگاه اطلاعاتی  UptoDateمجددا برقرار گردید.


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به کتابخانه دیجیتال می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2024 All Rights Reserved | Digital library

Designed & Developed by : Yektaweb