پیام خود را بنویسید

بایگانی بخش واحد سلامت جوانان، نوجوانان و مدارس

img_yw_news
سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ -

حضور فرماندار و مسئولین ادارات در دفتر ازدواج و تقدیر از زوج جوان به مناسبت سالروز ازدواج حضرت فاطمه و حضرت علی

به مناسبت سالروز ازدواج فرخنده دخت نبی اکرم ، حضرت زهرای مرضیه(س) با حضرت علی حیدر کرار(ع)، فرماندار گمیشان به همراه مسئولین ادارات شهرستان، با حضور در یکی از دفاتر ازدواج شهرستان، شاهد عقد دایم زوج جوان خواجه نفسی بوده از ایشان تقدیر نمودند.

img_yw_news
یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ -

کمیته علمی اجرایی بهار 97 جوانان و نوجوانان گمیشان برگزار شد.

کمیته علمی اجرایی بهار 97 جوانان و نوجوانان گمیشان برگزار شد.

img_yw_news
یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ -

جلسه توجیهی طرح سنجش

جلسه توجیهی طرح سنجش نواموزان گمیشان برگزار شد.

img_yw_news
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ -

زنگ سلامت آغازگر مراسم اولین روز هفته سلامت 97 در گمیشان بود

زنگ سلامت آغازگر مراسم اولین روز هفته سلامت 97 در گمیشان بود زنگ سلامت شهرستان گمیشان, با حضور نماینده معاونت محترم بهداشتی اقای لشکر بلوکی، فرماندار و روسای ادارات و مدیرشبکه بهداشت و درمان شهرستان و کارشناسان مرکز بهداشت، در مدرسه مروج سلامت ابتدایی انه ملا شیروانی گمیش تپه، نواخته شد.

img_yw_news
شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ -

جلسه توجیهی اموزشی مشترک رابطین مراکز و مدیران مدارس مروج شهرستان گمیشان

جلسه توجیهی اموزشی مشترک رابطین مراکز و مدیران مدارس مروج سلامت شهرستان گمیشان برگزار شد. در این جلسه که با حضور رابطین مراکز محیطی و مدیران و معاونین مدارس مروج سلامت شهرستان در سالن مرکز بهداشت برگزار گردید،

img_yw_news
سه شنبه ۵ دی ۱۳۹۶ -

مرور انتظارات برنامه مدارس مروج سلامت برای رابطین برنامه های نوجوانان و مدارس در گمیشان

مرور انتظارات برنامه مدارس مروج سلامت برای رابطین برنامه های نوجوانان و مدارس  در گمیشان در پی دریافت دستورالعمل جدید برنامه مدارس مروج سلامت از استان، انتظارات این برنامه در طی سال تحصیلی 96-  97  برای رابطین برنامه های نوجوانان و مدارس مراکز محیطی، مرور شد.

img_yw_news
پنجشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۶ -

بازاموزی رابطین مدارس با موضوع تحرک بدنی

بازاموزی رابطین مدارس مراکز محیطی گمیشان با موضوع تحرک بدنی در راستای اجرای فعالیتهای پیش بینی شده در برنامه عملیاتی نوجوانان، بازاموزی رابطین مراکز محیطی با موضوع تحرک بدنی در مدارس برگزار گردید.ارسال مطالب اموزشی به همراه پوستر حرکات کششی به مراکز انجام شده ، اموزش دانش آموزان و نهادینه کردن حرکات ورزشی در مدارس با برگزاری جلسات هماهنگی در مدارس، از مصوبات این جلسه بود.  

img_yw_news
چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ -

کمیته سلامت نوجوانان و جوانان در گمیشان برگزار شد

کمیته سلامت نوجوانان و جوانان در گمیشان برگزار شد در راستای اجرای برنامه های مشترک با ادارات مختلف شهرستان با حضور نمایندگان ادارات بهزیستی، اموزش و پرورش، کمیته امداد و ورزش و جوانان و رابطین برنامه های نوجوانان و جوانان مراکز محیطی، کمیته سلامت جوانان و نوجوانان در مرکز بهداشت گمیشان برگزار گردید.

img_yw_news
شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۶ -

همایش موتور سواری ایمن

با هدف ترویج فرهنگ رانندگی ایمن و استفاده از کلاه کاسکت توسط راکبان موتور ، با پیگیری های مرکز بهداشت، همایشی مشترک با پلیس راهور و  راهداری و  نیروی انتظامی و..در شهرستان گمیشان برگزار شد.

img_yw_news
چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ -

روند مطلوب مراقبت و ثبت اطلاعات جوانان گمیشانی در سامانه ناب

روند مطلوب مراقبت و ثبت اطلاعات جوانان گمیشانی در سامانه ناب طبق شاخص های استخراج شده از سامانه ناب، شهرستان گمیشان، در برنامه معاینات و ارزیابی جوانان، روند بسیار مطلوبی برخوردار است طوری که با توجه به برنامه ریزی انجام شده و تلاش پرسنل بهداشتی، از ابتدای سال 96 تاکنون 8.97 % از جوانان گمیشانی توسط بهورزان و مراقبین سلامت مورد ارزیابی قرار گرفته و اطلاعات انها در سامانه ناب ثبت گردیده است.

img_yw_news
چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ -

نشست تخصصی همسران جوان با عنوان تحکیم بنیان خانواده با مشارکت بهزیستی و کمیته امداد برگزار شد

نشست تخصصی همسران جوان با عنوان تحکیم بنیان خانواده با مشارکت بهزیستی و کمیته امداد در گمیشان در راستای اجرای فعالیتهای برنامه ازدواج اگاهانه و پایدار و طبق مصوبات کمیته سلامت جوانان شهریور ماه شهرستان، با مشارکت ادارات ورزش و جوانان، بهزیستی و کمیته امداد ، نشست تخصصی همسران جوان با عنوان تحکیم بنیان خانواده ، با سخرانی کارشناسان اداره بهزیستی و مرکز بهداشت شهرستان برگزار شد.

img_yw_news
چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ -

دوره اموزشی پیشگیری از سوانح و حوادث ترافیکی برای بهورزان و مراقبین سلامت برگزار شد.

دوره اموزشی پیشگیری از سوانح و حوادث ترافیکی برای پرسنل بهداشتی گمیشان برگزار شد. در راستای اجرای برنامه های کاهش مرگ و میر جوانان به دلیل سوانح و حوادث ترافیکی، دوره اموزشی پیشگیری از سوانح و حوادث ترافیکی جهت پرسنل بهداشتی برگزار شد.  

img_yw_news
پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ -

کمیته درون بخشی سلامت جوانان مرکز بهداشت گمیشان، با رویکرد هماهنگی برنامه های هفته ازدواج برگزار شد

کمیته درون بخشی سلامت جوانان مرکز بهداشت گمیشان، با رویکرد هماهنگی برنامه های هفته ازدواج برگزار شد. با عنایت به نامگذاری  هفته اول شهریور با عنوان هفته ازدواج به مناسبت سالگرد ازدواج فرخنده حضرت فاطمه زهرا(س)و حضرت علی (ع)، کمیته درون بخشی سلامت جوانان با رویکرد هماهنگی برنامه های هفته ازدواج در شهرستان برگزار شد.در این جلسه ضمن ارائه دستورالعمل استانی برگزاری باشکوه این هفته ، روز شمار هفته به سمع و نظر همکاران محترم رسید. 

img_yw_news
چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ -

کمیته علمی اجرایی جوانان، نوجوانان گمیشان

کمیته سلامت نوجوانان و جوانان گمیشان برگزار شد با حضور رابطین برنامه های جوانان و نوجوانان مراکز محیطی کمیته سلامت جوانان، نوجوانان فصل تابستان مرکز بهداشت گمیشان برگزار شد....

img_yw_news
شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶ -

در حاشیه نمایشگاه مواد مخدر در ستاد شهرستان، کتاب پیشگیری از حوادث حمل و نقل در جوانان به غرفه داران هلال احمر اهدا شد.

در حاشیه نمایشگاه مواد مخدر در ستاد شهرستان گمیشان، کتاب پیشگیری از حوادث حمل و نقل در جوانان به غرفه داران هلال احمر اهدا شد. به منظور اطلاع رسانی و  ایجاد حساسیت و ارتقاء آگاهی پرسنل سازمان هلال احمر شهرستان گمیشان، در حاشیه جشنواره ستادی مواد مخدر که توسط واحد سلامت روان با همکاری جمعیت هلال احمر برگزار شده بود، کتاب پیشگیری از حوادث حمل و نقل در جوانان به غرفه داران هلال احمر و مسئول محترم این سازمان در شهرستان، اهداء شد.

img_yw_news
شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶ -

اهدا کتاب پیشگیری از سوانح و حوادث ترافیکی در جوانان به کتاب خانه عمومی شهرستان گمیشان

 در راستای اجرای بهینه برنامه های کاهش مرگ و میر جوانان به دلیل سوانح و حوادث ترافیکی در شهرستان گمیشان، علاوه بر مداخلات آموزشی در مراکز خدمات سلامت جامعه روستایی و شهری، پس از مذاکره و اهداء کتاب آموزشی پیشگیری از حوادث حمل و نقل در جوانان به شخص مسئول کتاب خانه های عمومی شهرستان، تعداد 20 جلد از کتاب مذکور، جهت ارائه به مراجعین جوان کتابخانه و استفاده در مراسم نمایشگاه، کتابخوانی و سایر تجمعات، به کتابخانه ارسال گردید.

img_yw_news
چهارشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۶ -

مرحله دوم طرح تکمیل پرسشنامه ترافیکی جوانان در گمیشان آغاز شد

مرحله دوم  طرح تکمیل پرسشنامه ترافیکی جوانان در گمیشان آغاز شد با عنایت به پایلوت شهرستان گمیشان در برنامه کاهش مرگ و میر جوانان به دلیل سوانح و حوادث ترافیکی و در راستای اجرای اقدامات آموزشی و مداخله ای در اجرای بهینه این طرح، مقدمات مرحله دوم پرسشگری ترافیکی از جوانان تحت پوشش این مرکز فراهم شد. ...

img_yw_news
دوشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۶ -

مرحله دوم سنجش نوآموزان گمیشانی در مرکز روستایی خواجه نفس شروع به کار نمود.

مرحله دوم  سنجش نوآموزان گمیشانی در مرکز روستایی خواجه نفس شروع به کار نمود. در مرحله دوم  سنجش نواموزان گمیشانی که از روز شنبه 10 تیرماه  آغاز شده است ، تعداد 276 نوآموز  از جمعیت  تحت پوشش مرکز خدمات جامع سلامت خواجه نفس و 111 نفر ازجمعیت مرکز بصیر آباد، تاروز یکشنبه 18 تیر ماه ، توسط بهورزان و پزشکان این مراکز، مورد ارزیابی و معاینات پزشکی قرار گرفته اطلاعات آنها در سامانه ناب ثبت خواهد شد.

img_yw_news
چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ -

جلسه توجیهی معاینات نوجوانان و جوانان در مرکز بهداشت گمیشان برگزار شد.

جلسه توجیهی برنامه های فصل تابستان نوجوانان و جوانان در مرکز بهداشت گمیشان برگزار شد. با عنایت به اهداف تعیین شده در برنامه های عملیاتی نوجوانان و جوانان شهرستان گمیشان، و ابلاغ شروع معاینات این گروه ها به مراکز محیطی جلسه توجیهی این برنامه ها برای پرسنل محیطی برگزار شده جزئیات انجام کار و نحوه ثبت اطلاعات در سامانه ناب به حاضرین ارائه شد. مشکلات مشاهده در پایش همکاران و پرسش و پاسخ از برنامه های اجرایی فصل از دیگر برنامه های این نشست بود.

img_yw_news
دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ -

بازدید فرماندار گمیشان از سنجش نوآموزان

بازدید فرماندار گمیشان از مراحل سنجش نوآموزان دکتر توماج فرماندار گمیشان از مراحل سنجش نواموزان در این شهرستان بازدید نمود. در این دیدار، مراحل مختلف سنجش نواموز، و انواع خدماتی که توسط مرکز بهداشت به نوآموز ارائه میشود، توسط مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان ، توضیح داده شد و فرماندار از نزدیک شاهد ارائه خدمات مختلف، ارزیابی های اولیه ، معاینات مختلف پزشکی ، مراقبتهای مختلف دهان و دندان برای مراجعین ، ثبت اطلاعات کلیه اقدامات انجام گرفته در سامانه ناب بودند.

img_yw_news
پنجشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۶ -

پایش مشترک وارنیش تراپی نوآموزان گمیشانی

پایش وارنیش تراپی نوآموزان گمیشانی توسط مدیر شبکه و مسئولین واحدهای دهان و دندان و سلامت جوانان، نوجوانان و مدارس با عنایت به دریافت دستورالعمل انجام وارنیش  فلوراید تراپی نواموزان مراجعه کننده به پایگاه سنجش، پس از هماهنگی های انجام شده و تامین وارنیش فلوراید به تعداد نوآموزان شهرستان ، از استان، آموزش های لازم به مراقبین سلامت مستقر در پایگاه سنجش انجام گرفت .

img_yw_news
دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ -

بازدید معاون فرماندار گمیشان ازروند سنجش نوآموزان

بازدید معاون فرماندار از پایگاه سنجش نوآموزان شهرستان گمیشان با عنایت به شروع به کار پایگاه سنجش نوآموزان  سال تحصیلی ۹۶-۹۷ در گمیشان، دکتر کمال غریبی معاون فرماندارشهرستان از این مرکز بازدید و بعد از تشریح فرایند انجام مراقبت نوآموزدر شهرستان توسط  دکتر ایری مدیر شبکه بهداشت ودرمان گمیشان، ازتلاش و همت پرسنل بهداشت در عرصه خدمت به مردم  تقدیر نموده این برنامه ها را از مزایای ارزشمند تحول بزرگ سلامت در کشور برشمرد.

img_yw_news
دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۶ -

جلسه درون بخشی هماهنگی طرح سنجش نواموزان در گمیشان برگزار شد

جلسه درون بخشی هماهنگی طرح سنجش نواموزان در گمیشان برگزار شد. با عنایت به نزدیک شدن اجرای طرح سنجش نواموزان، نشست هماهنگی درون بخشی این طرح با شرکت مدیر شبکه و مسئول واحد های IT، گسترش، سلامت جوانان، نوجوانان و مدارس و امار، برگزار شد.

img_yw_news
شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ -

کمیته علمی اجرایی نوجوانان و جوانان مرکز بهداشت گمیشان برگزار شد

کمیته علمی اجرایی نوجوانان و جوانان مرکز بهداشت گمیشان برگزار شد با عنایت به بارگزاری فرمهای اطلاعات مربوط به دانشگاه ها و حوزه های علمیه و نیز اطلاعات عمومی مدارس و دانش آموزان جدید و در سامانه ناب، جلسه توجیهی این فرمها برای رابطین برنامه های جوانان ، نوجوانان و مدارس، برگزار و انتظارات واحد در خصوص این فرمها برای حاضرین ارائه شد.

img_yw_news
شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ -

جلسه آموزشی توجیهی فرمهای جدید بارگزاری شده در ناب(جوانان، نوجوانان و مدارس) برای مراقبین و بهورزان گمیشان

جلسه آموزشی توجیهی فرمهای جدید بارگزاری شده در ناب(جوانان، نوجوانان و مدارس) برای مراقبین و بهورزان گمیشان با عنایت به بارگزاری فرمهای اطلاعات عمومی مدارس و ثبت دانش آموزان جدید در سامانه ناب، جلسه توجیهی این فرمها برای بهورزان و مراقبین سلامت شهری برگزار و انتظارات واحد در خصوص این فرمها برای حاضرین ارائه شد.

img_yw_news
یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ -

بارگزاری اطلاعات مدارس گمیشان در سامانه ناب

اطلاعات مدارس  مراکز شهری و روستایی شهرستان گمیشان در سامانه ناب بارگزاری شد. با عنایت به بارگزاری فرمت اطلاعات مدارس تحت پوشش شهرستان در سامانه ناب، کلیه اطلاعات مربوط به مدارس توسط پرسنل بهداشتی در این سامانه ثبت گردید.

img_yw_news
شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ -

برگزاری نمایشگاه به مناسبت هفته جوان در دانشگاه ازاد گمیشان

برگزاری نمایشگاه به مناسبت هفته جوان در دانشگاه ازاد گمیشان مرکز بهداشت شهرستان گمیشان ، به مناسبت هفته جوان و به منظور حساسیت زایی و ارتقاء آگاهی دانشجویان دانشگاه ازاد اسلامی شهرستان ، اقدام به برگزاری نمایشگاه با موضوع جوانان در محل دانشگاه ازاد شهرستان نمود.

img_yw_news
شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ -

دانشجویان دانشگاه آزاد شهرستان گمیشان ، به مناسبت هفته جوان، مورد ارزیابی و معاینه پزشکی قرار گرفتند

دانشجویان دانشگاه آزاد شهرستان گمیشان ، به مناسبت هفته جوان، مورد ارزیابی و معاینه پزشکی قرار گرفتند به مناسبت هفته جوان، طبق هماهنگی بعمل آمده، با حضور نیروهای بهداشتی در ساختمان دانشگاه ، دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی گمیشان مورد ارزیابی و معاینه پزشکی قرار گرفتند.

img_yw_news
شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ -

سخنرانی امامان جمعه مناطق مختلف شهرستان گمیشان با موضوع ازدواج جوانان به مناسب هفته جوان

سخنرانی امامان جمعه مناطق مختلف شهرستان گمیشان با موضوع ازدواج جوانان به مناسب هفته جوان به مناسبت هفته جوان ، امامان جمعه مناطق مختلف روستایی و شهری گمیشان ، خطبه های خودرا  به موضوع ازدواج سالم و نشاط  اختصاص دادند.

img_yw_news
شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ -

همایش پیاده روی همگانی به مناسبت هفته جوان

همایش پیاده روی همگانی به مناسبت هفته جوان، با شعار  "جوانی، نشاط ، ازدواج سالم " با حضور پرشور ونشاط مردم گمیشان برگزارگردید.

img_yw_news
دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ -

استقبال از غرفه سلامت جوانان در نمایشگاه هفته جوان گمیشان

غرفه سلامت جوانان به مناسبت هفته جوان در گمیشان راه اندازی شد.  این غرفه که محصولات مربوط به جوانان در ان ارائه گردید ، راهنمای ازدواج شاد، cd های آموزشی زوجین جوان، دانستنی های ازدواج سالم و کتابچه های پیشگیری از سوانح و حوادث ترافیکی، پمفلتهای مختلف رانندگی ایمن، عبور ایمن از خیابان ، علل حوادث رانندگی و مراقبت پس از تصادف و پوستر های مختلف مربوط به جوانان، شامل اپلیکیشن سلامت جوانان و ... مورد استقبال بازدید کنندگان قرار گرفت.

img_yw_news
شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ -

جلسه کمیته تخصصی ساماندهی امور جوانان در گمیشان

جلسه کمیته تخصصی ساماندهی امور جوانان در گمیشان پیرو جلسات هماهنگی برنامه های  هفته جوان در شهرستان گمیشان و به منظور هماهنگی بیشتر و اجرای باشکوهتر همایش پیاده روی در روز ولادت با سعادت حضرت علی اکبر (ع) نشست کمیته تخصصی این برنامه ها در اداره ورزش و جوانان برگزار شد.

img_yw_news
دوشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۶ -

کاهش تصادفات در سطح شهرستان

در راستای اجرای برنامه های کاهش مرگ و میر جوانان به دلیل سوانح و حوادث ترافیکی، به حول و قوه الهی و تدابیر اتخاذ شده و تلاش همکاران و تعامل ادارات و نهادهای مربوطه در امر ترافیک و رعایت مقررات راهنمایی رانندگی توسط شهروندان عزیز گمیشانی، در طرح نوروز 96، از 25 اسفند 1395 تا 14 فروردین 96 در حوزه درون شهری گمیش تپه و سیمین شهر(شهرستان گمیشان)، شاهد تصادف فوتی نبوده و تصادفات جرحی در مقایسه با سال قبل 67 درصد کاهش داشته است.

img_yw_news
پنجشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۵ -

شاخص معاینات جوانان در گمیشان بالاتر از هدف مورد انتظار برنامه عملیاتی قرار دارد

شاخص معاینات جوانان در گمیشان بالاتر از هدف مورد انتظار برنامه عملیاتی قرار دارد. طبق شاخص های استخراج شده از سامانه ناب، شهرستان گمیشان، در برنامه معاینات و ارزیابی جوانان، بالاتر از شاخص مورد انتظار استان قرار دارد.

img_yw_news
سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ -

طلبه های حوزه علمیه خواهران سیمین شهر اصول تغذیه صحیح و بیماریهای واگیر و غیر واگیر را آموزش دیدند

طلبه های حوزه علمیه خواهران سیمین شهر گمیشان، اصول تغذیه صحیح و بیماریهای واگیر و غیر واگیر را آموزش دیدند. با مشارکت دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان ، طلبه های حوزه علمیه خواهران سیمین شهر گمیشان دوره آموزشی تغذیه صحیح و بیماریهای واگیر و غیر واگیر را گذراندند .

img_yw_news
شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ -

آموزش پیشگیری از سوانح و حوادث ترافیکی به کاگران شرکت ارسا گاز گمیشان

آموزش پیشگیری از سوانح و حوادث ترافیکی به کارگران شرکت ارسا گاز گمیشان پیرو مصوبه کمیته آموزش شهرستان گمیشان و در راستای اجرای فعالیتهای آموزشی برنامه کاهش مرگ جوانان به دلیل سوانح و حوادث ترافیکی ، کلاس آموزش در این زمینه برای کارگران شرکت ارسا گاز، برگزار شد.

img_yw_news
شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ -

استقبال خیرین سلامت شهرستان از نمایشگاه پویش ملی ازدواج گمیشان

  استقبال خیرین سلامت شهرستان از نمایشگاه پویش ملی ازدواج گمیشان در حاشیه جلسه خیرین سلامت شهرستان گمیشان ، به همت واحدهای سلامت خانواده ، آموزش و ارتقاء سلامت و سلامت جوانان، نوجوانان و مدارس، نمایشگاه پویش ملی ازدواج در مرکز بهداشت برگزار شد که با استقبال خیرین شرکت کننده در جلسه مواجه شد.

img_yw_news
شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ -

نمایشگاه پویش ملی ازدواج شهرستان گمیشان

  نمایشگاه پویش ملی ازدواج شهرستان گمیشان در ادامه برنامه های پویش ملی ازدواج در شهرستان گمیشان ، نمایشگاه کتاب و رسانه های آموزشی در مرکز بهداشت شهرستان برگزار گردید. در این نمایشگاه که با استقبال مراجعین مواجه شد. کتابها و سایر رسانه های مربوط به این برنامه با همکاری واحدهای سلامت خانواده ، آموزش و ارتقاء سلامت و جوانان، نوجوانان و مدارس به معرض نمایش گذاشته شده و در اختیار مراجعین درآمد.

img_yw_news
پنجشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۵ -

رئیس پلیس راهور گمیشان درکارگروه سلامت و امنیت غذایی از علل سوانح و حوادث ترافیکی در شهرستان گفت

رئیس پلیس راهور گمیشان درکارگروه سلامت و امنیت غذایی از علل سوانح و حوادث ترافیکی در شهرستان گفت پیرو مصوبه نشست مشترک مرکز بهداشت با رئیس پلیس راهور شهرستان ، سرگرد پیل ارام  در کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان گمیشان حضور یافت و ضمن ارائه آمار مصدومان و قربانیان سوانح و حوادث ترافیکی در شهرستان، علل مهم سوانح و حوادث ترافیکی را برای مسئولین ادارات شهرستان برشمرد و از راهکارهای  ارتقاء فرهنگ ترافیک در مردم منطقه گفت.

img_yw_news
چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵ -

معاینات کارکنان مدارس به مناسبت هفته ملی سلامت مردان

معاینات کارکنان مدارس به مناسبت هفته ملی سلامت مردان به مناسبت هفته ملی سلامت مردان کارکنان مدارس گمیشان مورد ارزیابی و معاینه قرار گرفتند.

img_yw_news
چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵ -

جمع اوری زباله به صورت خودجوش توسط دانش آموزان در مسیر پیاده روی

جمع اوری داوطلبانه زباله توسط دانش آموزان در مسیر پیاده روی از مدرسه تا مرکز روستایی خواجه نفس گمیشان 

img_yw_news
چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵ -

پیاده روی دانش آموزان و کارکنان مدرسه به همراه کارکنان مرکز بهداشت به مناسبت هفته ملی سلامت مردان

  پیاده روی دانش آموزان و کارکنان مدرسه به همراه کارکنان مرکز بهداشت به مناسبت هفته ملی سلامت مردان به مناسبت هفته ملی سلامت مردان ، مراسم پیاده روی دانش آموزان و کارکنان مدبیرستان نیازی خواجه نفس به همراه پرسنل مرکز بهداشت با هدف ایجاد حساسیت در بین فرهنگیان و دانش آموزان و استفاده از کلاه ایمنی و رعایت سایر موازین قانونی و راهنمایی رانندگی در بین مردم از مدرسه تا مرکز خدمات جامع سلامت خواجه نفس، برگزار شد. با توجه به پایلوت بودن شهرستان گمیشان در برنامه کاهش مرگ و میر به دلیل سوانح و حوادث ترافیکی، پمفلت و پوسترهای مربوط به این برنامه در طول مسیر بین مردم توزیع شده

img_yw_news
سه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵ -

آموزش پیشگیری از سوانح و حوادث ترافیکی به دانش آموزان و کارکنان مدرسه و توزیع رسانه های اموزشی بین آنها

 به همت کارکنان مرکز خدمات جامع سلامت خواجه نفس، در راستای اجرای برنامه کاهش مرگ و میر به دلیل سوانح و حوادث ترافیکی، ضمن آموزش فرهنگ ترافیک، پمفلت و تراکت و پوستر های پیشگیری ازسوانح و حوادث بین کارکنان و دانش آموزان مدرسه متوسطه دوم نیازی در مرکز روستایی خواجه نفس گمیشان توزیع شد، 

img_yw_news
چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ -

جلسه هماهنگی برنامه های پیشگیری از مرگ و میر براثر سوانح و حوادث ترافیکی

  جلسه هماهنگی برنامه های پیشگیری از مرگ و میر جوانان براثر سوانح و حوادث ترافیکی با پلیس راهور شهرستان نشست مشترک مرکز بهداشت با پلیس راهور شهرستان گمیشان در راستای اجرای هر چه بهتر برنامه های کاهش مرگ جوانان بر اثر سوانح و حوادث ترافیکی انجام شد.در این جلسه پس از بیان انتظارات و اهداف برنامه، برنامه های اجرایی مشترک پیش بینی و مصوب گردید.

img_yw_news
سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ -

اجرای برنامه های پویش ملی ازدواج شاد، آگاهانه و پایدار

  جلسه توجیهی پویش ملی ازدواج شاد، آگاهانه و پایدار برای مراقبین سلامت شهرستان گمیشان پیرو جلسه هماهنگی برنامه های پویش ملی ازدواج شاد، آگاهانه و پایدار در شهرستان گمیشان، جلسه هماهنگی این برنامه ، طبق مکاتبات انجام شده ، با نیروهای محیطی(مراقبین سلامت) برگزار شده، ...

img_yw_news
دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ -

دوره آموزشی پیشگیری از مرگ موتورسواران

پرسنل مرکز بهداشت گمیشان دوره آموزشی پیشگیری از مرگ موتور سواران را گذراندند در راستای اجرای بهینه برنامه های کاهش مرگ و میر جوانان براثر سوانح و حوادث ترافیکی، دوره اموزشی پیشگیری از مرگ موتور سواران جهت پرسنل بهداشتی در شهرستان گمیشان برگزار شد.

img_yw_news
یکشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ -

اولین جلسه هماهنگی برنامه های پویش ملی ازدواج

اولین جلسه هماهنگی برنامه های پویش ملی ازدواج، در شهرستان گمیشان برگزار شد. برگزاری نشست تخصصی با شرکت واحدهای سلامت خانواده ، آموزش سلامت، سلامت روان و سلامت جوانان، نوجوانان و مدارس ، برگزاری جلسات برون بخشی و پیش بینی برنامه هایی از قبیل برگزاری همایش ، نمایشگاه ، کلاس های آموزشی مختلف با موضوعات انتخاب آگاهانه، ایجاد روابط موثر و تحکیم بنیان خانواده برای جوانان و خانواده ها از مصوبات این نشست بود.

img_yw_news
سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵ -

آموزش تغذیه مناسب با تاکید بر پیشگیری از سرطان به دانش آموزان

آموزش تغذیه مناسب با تاکید بر پیشگیری از سرطان به دانش آموزان گمیشانی به بهانه هفته ملی مبارزه با سرطان، کلاس آموزشی تغذیه مناسب با رویکرد پیشگیری از سرطان توسط کارشناس تغذیه مرکز بهداشت به دانش آموزان آموزش داده شد.

img_yw_news
سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵ -

دانش آموزان گمیشانی با مهارتهای زندگی در جهت کاهش آسیبهای اجتماعی آشنا شدند

*دانش آموزان گمیشانی با مهارتهای زندگی در جهت کاهش آسیبهای اجتماعی آشنا شدند* در راستای اجرای برنامه های آموزشی پیش بینی شده در برنامه عملیاتی شهرستان گمیشان، مهارتهای زندگی به دانش آموزان مقطع متوسطه آموزش داده شد. در این جلسه که آموزش آن توسط کارشناس سلامت روان مرکز بهداشت شهرستان انجام گردید، مهارت کنترل خشم، حل مسئله در آسیب های اجتماعی، به حاضرین ارائه شد. در پایان این جلسه که با رضایت حاضرین همراه بود به پرسشهای دانش آموزان پاسخ داده شد.

img_yw_news
سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵ -

آموزش پیشگیری از سرطان جهت اولیا و دانش آموزان

آموزش پیشگیری از سرطان جهت کارکنان، اولیا و دانش آموزان مدارس مروج سلامت به مناسبت هفته ملی مبارزه با سرطان، طبق برنامه مشترک با آموزش و پرورش شهرستان گمیشان، جلسه آموزشی با موضوع پیشگیری از سرطان جهت جمعی از اولیاء دانش آموزان و کارکنان و جمعی از دانش آموزان مقطع متوسطه دوم مروج سلامت، در سالن اجتماعات مدرسه، برگزار شد.

img_yw_news
سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵ -

پایش مشترک مدرسه توسط کمیته مروج سلامت شهرستان گمیشان

پایش مشترک مدرسه وحدت اسلامی توسط کمیته مروج سلامت شهرستان گمیشان در راستای اجرای مصوبات کمیته مروج سلامت شهرستان، طبق برنامه ریزی انجام شده  اعضا کمیته مروج سلامت شهرستان از مدرسه شبانه روزی وحدت اسلامی بازدید نمودند.

img_yw_news
سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵ -

کمیته مروج سلامت شهرستان گمیشان تشکیل جلسه داد

کمیته مروج سلامت شهرستان گمیشان تشکیل جلسه داد در راستای اجرای بهینه برنامه مدارس مروج سلامت در شهرستان گمیشان ، کمیته مروج سلامت این شهرستان با حضور کارشناسان آموزش پرورش و مرکز بهداشت برگزار شد.در این جلسه چک لیستهای ممیزی داخلی تکمیل شده توسط مدیران مدارس و عدم انطباق های مدارس ، راهکارهای افزایش امتیاز مدارس در این چک لیستها، پایش مشترک اعضاء کمیته از مدارس، توسط چک لیستهای کمیته مدرسه و ممیزی خارجی، هماهنگی اجرای برنامه های آموزشی و معاینات پرسنل جامانده از طرح و... به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.

img_yw_news
شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۵ -

برگزاری کارگاه مراقبتهای ادغام یافته وجامع سالمندان درگمیشان

 برگزاری کارگاه مراقبتهای ادغام یافته و جامع سالمندان درگمیشان در راستای اجرای برنامه های  سلامت خانواده، کارگاه دوروزه مراقبتهای ادغام یافته وجامع سالمندان برای  کلیه پزشکان، ماماها، مراقبین سلامت وبهورزان با هدف ارتقاء دانش و مهارت آ نها ، در سالن اجتماعات مرکز بهداشت شهرستان برگزار گردید.

img_yw_news
پنجشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۵ -

کلاس آموزشی پیشگیری از سوانح و حوادث ترافیکی برای اصناف گمیشان

نمایندگان اصناف گمیشان با راهکارهای پیشگیری از سوانح و حوادث ترافیکی آشنا شدند. در راستای اجرای برنامه های کاهش مرگ و میر به دلیل سوانح و حوادث ترافیکی ، جلسه آموزشی این برنامه برای نماینگان اصناف مختلف گمیشان برگزار شد.

img_yw_news
پنجشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۵ -

سومین کمیته مرگ ومیرکودکان ونوزادان با حضور دکتر رضانیا متخصص اطفال در شهرستان گمیشان برگزار شد

 سومین کمیته مرگ ومیرکودکان ونوزادان با حضور دکتر رضانیا متخصص اطفال در شهرستان گمیشان برگزار شد . در راستای اجرای برنامه های پیش بینی شده  سلامت کودکان ،  کمیته مرگ کودکان ونوزادان با حضور ریاست  مرکز بهداشت ،متخصص اطفال ،مسئول واحد سلامت خانواده ،کارشناس برنامه کودکان ،کارشناس مسئول آمار وپزشکان مراکز جامع خدمات سلامت برگزار گردید . هدف از برگزاری این جلسه   بررسی دقیق  پرونده های بهداشتی وبیمارستانی کودکان فوت شده ،تعیین  علت مرگ کودکان و تصویب مصوباتی در خصوص پیشگیری از موارد مشابه می باشد .

img_yw_news
شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵ -

کمیته هماهنگی برنامه های مشترک با آموزش و پرورش در گمیشان

دومین نشست کارشناسان مرکز بهداشت با کارشناسان آموزش و پرورش شهرستان گمیشان دومین جلسه مشترک کارشناسان مرکز بهداشت با کارشناسان آموزش و پرورش شهرستان جهت هماهنگی برنامه های مشترک اجرایی برگزار شد. برنامه های توزیع شی در مدارس، بوفه های مدارس، مکمل یاری، پدیکولوز، ضمن خدمت فرهنگیان و سفیران سلامت دانش آموزی و...از موضوعات مورد بحث در این جلسه بود.

img_yw_news
شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵ -

تکمیل ممیزی داخلی مدارس مروج سلامت گمیشان تکمیل ممیزی داخلی مدارس مروج سلامت گمیشان

تکمیل ممیزی داخلی مدارس مروج سلامت گمیشان پیرو ابلاغ دستورالعمل مدارس مروج سلامت سال 95 و آموزش مدیران  این مدارس ، چک لیستهای ممیزی داخلی توسط تیم ممیزی مدارس 28 گانه شهرستان گمیشان تکمیل شده نواقص و عدم انطباقهای شناسایی به کمیته مروج سلامت شهرستان اعلام گردید.

img_yw_news
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵ -

بازگویی انتظارات برنامه های جوانان و نوجوانان از مراقبین سلامت در گمیشان

بازگویی انتظارات برنامه های جوانان و نوجوانان از مراقبین سلامت در گمیشان طی جلسه بازآموزی ، چک لیست جدید مراقبین سلامت و انتظارات واحد سلامت جوانان و نوجوانان از آنها ، به همراه شاخص ها ی برنامه های مختلف واحد، به تفکیک مراکز مختلف تحت پوشش، به حاضرین ارائه شده، راهکارهای افزایش کیفیت و کمیت برنامه ها (معاینات، برگزاری کلاسهای آموزی ، جلسات مورد انتظار و...)مورد بحث و تبادل قرار گرفت.

img_yw_news
چهارشنبه ۱ دی ۱۳۹۵ -

کارگاه آموزشی رفتارهای مخاطره آمیز در نوجوانان در مرکز بهداشت گمیشان

کارگاه آموزشی رفتارهای مخاطره آمیز در نوجوانان در مرکز بهداشت گمیشان در راستای حساس سازی و ارتقاء آگاهی پرسنل بهداشتی و به دنبال آن با هدف آموزش به نوجوانان دانش آموز تحت پوشش شهرستان گمیشان کارگاه آموزی با موضوع پیشگیری از رفتار های مخاطره آمیز در نوجوانان برگزار شده و مباحث تغذیه, تحرک بدنی, سوانح و حوادث ,دخانیات و...به حاضرین ارائه گردید. 

img_yw_news
دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵ -

تاکنون 14.07 % از جوانان تحت پوشش شهرستان گمیشان توسط بهورزان و مراقبین سلامت و 6.88در صد از آنها توسط پزشکان این شهرستان مراقبت شده اند

طبق آمار استخراج شده از سامانه ناب ، تاکنون 14.07 % از جوانان تحت پوشش شهرستان گمیشان توسط بهورزان و مراقبین سلامت و 6.88در صد از آنها با مراجعه به مراکز خدمات جامع سلامت روستایی و شهری توسط پزشکان این شهرستان مراقبت شده اند.  

img_yw_news
دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵ -

آموزش بهداشت بلوغ به نوجوانان دانش آموز گمیشانی

آموزش بهداشت بلوغ به نوجوانان دانش آموز گمیشانی  طبق پیش بینی انجام شده در برنامه عملیاتی نوجوانان شهرستان، آموزش بهداشت بلوغ به دختران پایه اول مدارس متوسطه اول (کلاس هفتم ) و پسران پایه اول مدارس متوسطه دوم( کلاس دهم) انجام شد. این آموزش براساس کتابچه های بهداشت بلوغ دختران و پسران توسط پزشکان و کارشناسان مراکزخدمات سلامت جامعه طبق روال سالهای گذشته انجام گرفت.

img_yw_news
پنجشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۵ -

کارگاه آموزشی ازدواج سالم

در راستای اجرای برنامه عملیاتی شهرستان،کارگاه اموزشی ازدواج سالم،جهت پرسنل بهداشتی برگزار گردید.در این کارگاه ، مطالبی در خصوص ارتباطات مناسب و سالم قبل از ازدواج ، نحوه ارتباط موثر زوجین بعد از ازدواج و عوامل موثر بر تحکیم  بنیان خانواده از نظر علمی توسط همکاران روانشناس و آموزه های دینی و احادیث موجود در این زمینه توسط آخوند شمشادی به مدعووین ارائه گردید. 

img_yw_news
دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵ -

جلسه توجیهی و آموزشی مدیران و مراقبین سلامت ، مدارس مروج سلامت گمیشان

جلسه توجیهی و آموزشی مدیران و مراقبین سلامت ، مدارس مروج سلامت گمیشان در راستای اجرای هرچه بهتر طرح  مروج سلامت در شهرستان گمیشان و با عنایت به شروع سال تحصیلی، جلسه توجیهی آموزشی برای مدیران این مدارس و مراقبین سلامت مدارس تحت پوشش شهرستان  برگزار و انتظارات واحد از  مدیران همراه چک لیست های کمیته سلامت مدرسه، ممیزی داخلی و خارجی، گزارش عملکرد مروج سلامت در طی جند سال اخیر در مدارس شهرستان توسط کارشناس سلامت نوجوانان و مدارس به حاضرین ارائه شد.

img_yw_news
دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵ -

برنامه های روز بزرگداشت قربانیان حوادث ترافیکی در گمیشان مصوب شد

برنامه های روز بزرگداشت قربانیان حوادث ترافیکی در گمیشان مصوب شدطی جلسه هماهنگی با ادارات مختلف شهرستان و واحدهای فنی مرکز بهداشت شهرستان گمیشان، برنامه های اجرایی در روز بزرگداشت قربانیان حوادث ترافیکی تعین شد. ...

img_yw_news
چهارشنبه ۷ مهر ۱۳۹۵ -

کمیته علمی اجرایی جوانان و نوجوانان در گمیشان برگزار شد

کمیته علمی اجرایی جوانان و نوجوانان در گمیشان برگزار شدبا حضور رابطین برنامه های سلامت جوانان و نوجوانان مرکز بهداشت شهرستان، دومین کمیته علمی اجرایی واحدسلامت جوانان، نوجوانان و مدارس شهرستان با دستورات کاری زیر برگزار شد. برنامه ارتقاء سطح تغذیه ای سلامت جوانان، کاهش مرگ و میر جوانان، ارائه آمار مرگ و میر شهرستان، برنامه های اجرایی جدید نوجوانان و مدارس ، مشکلات سامانه ناب و راهکارهای بهبود عملکرد ثبت اطلاعات در سامانه

img_yw_news
شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۵ -

وسایل نقلیه کشاورزی گمیشان ملزم به نصب علایم هشداردهنده و شب نما شدند

با پیشنهاد مرکز بهداشت وسایل نقلیه کشاورزی گمیشان ملزم به نصب علایم هشداردهنده و شب نما شدند در راستای کاهش مرگ و میر و سایر عوارض مربوط به سوانح و حوادث جاده ای, در شهرستان گمیشان, مرکز بهداشت, پیشنهاد الزام وسایط نقلیه  کشاورزی به نصب علایم هشدار دهنده و شب نما در کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان را مطرح و به دستور فرماندار محترم , اداره جهاد کشاورزی شهرستان, با همکاری پلیس راهور, ملزم به بررسی وسایل و آموزش رانندگان و تهیه و نصب این علایم درادوات کشاورزی مورد استفاده آنان شدند. 

img_yw_news
شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۵ -

کلاس آموزشی مددجویان جوان کمیته امداد در گمیشان

کلاس آموزشی مددجویان جوان کمیته امداد در گمیشان به منظور حساس سازی و با هدف ارتقاء آگاهی جوانان تحت پوشش در مورد ازدواج سالم و اسان، طبق مصوبات کارگروه و جلسات هماهنگی برنامه های هفته ازدواج، کلاس های آموزشی جهت مددجویان جوان کمیته امداد امام خمینی شهرستان، توسط کارشناسان مرکز بهداشت در سالن اجتماعات این مرکز، برگزار گردید...

img_yw_news
یکشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۵ -

انجام مراقبت میانسالان کارکنان ادارات در کارگروه سلامت شهرستان مطرح گردید

 انجام مراقبت میانسالان کارکنان ادارات در کارگروه سلامت شهرستان مطرح گردید درجلسه کارگروه سلامت که درتاریخ 15/6/95 با روسای ادارات شهرستان گمیشان برگزار شد، مصوب گردید کلیه ادارات همکاری لازم در خصوص انجام مراقبت کارکنان میانسال را با مرکز بهداشت داشته باشند. همچنین اداره ورزش وجوانان در زمینه برگزاری کارگاه فعالیت جسمانی در میانسالان اعلام همکاری نمودند.

img_yw_news
چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۵ -

جشن ازدواج43 زوج گمیشانی با هدف ترویج ازدواج اسان

جشن ازدواج43 زوج گمیشانی با هدف ترویج ازدواج آسانبه مناسبت سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) جشن ازدواج43 زوج گمیشانی با حضور فرماندار، آخوند حنفی امام جمعه و خانم غفاری مدیر کل امور زنان و خانواده استانداری، مسئولین و کارکنان ادارات و مردم با مشارکت ادارات در محوطه موزه مردم شناسی گمیشان برگزار شد . در این مراسم که زوج های جوان، با لباسهای سنتی ترکمن حضور یافتند، کادوها و شیرینی جات مختلف (قاتلمه، انواع کیکها،کلوچه ها،کمیش دن، پشمه، اگمگ)در کنار بقچه های عروس به نام دوقوز(شامل پارچه های مختلف پیراهنی و شلوارسوزن دوزی شده و...) که از طرف خانواده داماد برای عروس تهیه میشود، بر روی سن جلوه زیبایی به مراسم داده بود. 

img_yw_news
چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۵ -

تصویب تشکیل کارگروه تخصصی کاهش مرگ و میر جوانان به دلیل سوانح و حوادث ترافیکی در گمیشان

تصویب تشکیل کارگروه تخصصی کاهش مرگ و میر جوانان به دلیل سوانح و حوادث ترافیکی در گمیشان درکارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان گمیشان که با حضور معاون فرماندار، مسئولین ادارات، رئیس و کارشناسان مرکز بهداشت شهرستان برگزار شد، برنامه کاهش مرگ و میر جوانان، به دلیل سوانح و حوادث ترافیکی، از دستورات کاری بود. در این جلسه گزارش اقدامات سال قبل شهرستان درراستای کاهش موارد مرگ جوانان، به همراه امارمقایسه ای مرگ گروه سنی 18-29 سال، به حاضرین ارائه شده، ضمن بحث پیرامون مداخلات لازم جهت کاهش مرگ و میر، تشکیل کارگروه تخصصی کاهش مرگ و میر جوانان با حضور ادارات مرتبط (مرکز بهداشت، راهنمایی و رانندگی، جهاد کشاورزی و...)تصویب شد.

img_yw_news
دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۵ -

همایش ارتقاء فرهنگ ایمنی موتور سواران در سیمین شهر شهرستان گمیشان

همایش ارتقاء فرهنگ ایمنی موتور سواران در سیمین شهر شهرستان گمیشاندر راستای اجرای بهینه برنامه های کاهش مرگ و میر و بالاخص مرگ و میر جوانان به دلیل سوانح و حوادث ترافیکی , به منظور ایجاد حساسیت و ارتقاء آگاهی، همایشی با عنوان ارتقاء فرهنگ ایمنی موتور سواران در منطقه سیمین شهر از توابع شهرستان گمیشان، برگزار گردید. در این مراسم که با حضور مسئولین شهرستان انجام شد و موتور سواران به همراه موتورهای خویش در محل حاضر بودند، ... 

img_yw_news
سه شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۵ -

برگزاری کارگاه شناسنامه سلامت جوانان در مرکز بهداشت گمیشان

برگزاری کارگاه شناسنامه سلامت جوانان در مرکز بهداشت گمیشانبا توجه به تغییر فرمتهای مراقبت جوانان و بسته های خدمتی 18-29 سال ، کلیه پرسنل بهداشتی( پزشکان، کاردان/کارشناسان بیماریها، بهداشت خانواده ، محیط  و بهورزا) مرکز بهداشت شهرستان طی کارگاه اموزشی یک روزه با نحوه تکمیل شناسنامه و فرم مراقبتی جوان آشنا شده ، نحوه استفاده از بسته خدمتی این گروه سنی و اقدامات لازم در هر مورد از مراحل معاینات و ارزیابی جوانان را آموزش دیدند.

img_yw_news
شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۵ -

مرحله سوم سنجش نواموزان گمیشان در شهر سیمین شهر آغاز شد

مرحله سوم سنجش نواموزان گمیشان در شهر سیمین شهر آغاز شدطبق برنامه ریزی انجام شده و  توافقهای فی مابین اداره آموزش و پرورش و مرکز بهداشت شهرستان گمیشان, مرحله سوم پایگاه سنجش  نواموزان گمیشانی در شهر سیمین شهر ازتوابع شهرستان گمیشان آغاز گردید. در طی دو مرحله قبل این طرح تعداد 789 نفر از نوآموزان این شهرستان در پایگاه های گمیش تپه و خواجه نفس مورد ارزیابی و معاینات پزشکی قرار گرفتند و برای 674نفر دیگر برنامه ریزی و نوبت دهی توسط مدارس انجام گرفته است.

img_yw_news
شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ -

بازدید مدیر شبکه بهداشت و درمان گمیشان از پایگاه سنجش نوآموزان

 بازدید مدیر شبکه بهداشت و درمان گمیشان از پایگاه سنجش نوآموزان  مدیر شبکه بهداشت و درمان گمیشان، به همراه مسئول واحد جوانان, نوجوانان و مدارس از پایگاه سنجش نوآموزان شهرستان,  بازدید نموده از نزدیک مراحل انجام ارزیابی و معاینات نوآموزان را مورد بررسی قرار داده از تک تک عوامل اجرایی تقدیر و تشکر نمودند.  

img_yw_news
چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵ -

کارگاه آموزشی طرح سنجش نوآموزان در گمیشان برگزارشد

"کارگاه آموزشی طرح سنجش نوآموزان در گمیشان برگزارشد"با عنایت به تغییر فرمهای مراقبتی نوآموزان و بسته های مراقبتی گروه سنی 6-18 سال و در راستای اجرای بهینه طر سنجش نوآموزان در شهرستان, کارگاه آموزشی با عنوان طرح سنجش نوآموزان در مرکز بهداشت شهرستان برگزار گردید .

img_yw_news
یکشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۵ -

سنجش نوآموزان گمیشانی آغاز شد

 " سنجش نوآموزان گمیشانی آغاز شد "  همزمان با سایر شهرستانها ، سنجش نوآموزان ورودی 95 در پایگاه سنجش شهرستان گمیشان، از امروز آغاز شد. مرحله اول این طرح که روزانه حدود 40 دانش آموز مورد ارزیابی و معاینه پزشکی قرار میگیرند به مدت 12روز در شهر گمیش تپه ادامه داشته, سپس در روستای خواجه نفس دایر خواهد شد.     

img_yw_news
سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ -

جلسه توجیهی آموزشی پزشکان طرح سنجش نوآموزان در گمیشان

جلسه توجیهی آموزشی پزشکان طرح سنجش نوآموزان در گمیشان  در راستای اجرای بهینه طرح سنجش نوآموزان در شهرستان گمیشان و با توجه به دریافت دستورالعمل جدید, جلسه توجیهی-آموزشی این طرح جهت پزشکان و مسئولین مراکز برگزار گردید. در این جلسه انتظارات استان و شهرستان با توجه به فرآیند و دستورالعملهای دریافتی از وزارتخانه, به همراه فرمهای جدید مراقبت 6-18 سال و بسته خدمتی پزشک و سایر فرمهای لازم  به حاضرین آموزش داده شد. 

img_yw_news
پنجشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۵ -

جلسه توجیهی اموزشی سنجش نوآموزان جهت بهورزان و رابطین برنامه های نوجوانان و مدارس در گمیشان

جلسه توجیهی اموزشی سنجش نوآموزان جهت بهورزان و رابطین برنامه های نوجوانان و مدارس در گمیشان با عنایت به دریافت دستورالعمل سنجش نوآموزان و فرمهای مراقبتی دخترو پسر دانش آموز, و ...  , جلسه آموزشی توجیهی جهت بهورزان و رابطین برنامه های نوجوانان و مدارس شهرستان گمیشان, و عوامل درگیر در طرح سنجش نواموزان, برگزار گردید. در این جلسه بسته مراقبت غیر پزشک به همراه فرم های مربوطه با توجه به آخرین دستورالعمل ارسالی از وزارتخانه به حاضرین آموزش داده شد و در پایان جلسه تکمیل فرم مراقبتی به صورت تمرینات عملی نیز آموزش داده شد.

img_yw_news
پنجشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۵ -

همایش بزرگداشت روز ملی جمعیت

دکتر ایری سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان گمیشان: نرخ باروری کلی در شهرستان گمیشان به 3.50 رسید.همایش بزرگداشت روز ملی جمعیت با همکاری مرکز بهداشت ،اداره ثبت احوال و اداره ورزش و جوانان در سالن اجتماعات مرکز بهداشت شهرستان برگزار گردید. در این مراسم جناب آقای وفایی مدیر کل اداره ثبت احوال استان گلستان ،جناب آقای ضمیر فرماندار محترم شهرستان گمیشان،حاج آقا حنفی امام جمعه و دکتر بهمن ایری سرپرست محترم شبکه بهداشت و درمان شهرستان گمیشان سخنرانان برنامه بودند. در پایان از پدر نمونه ساکن التین که دارای 12 فرزند سالم می باشدهمچنین سه نفر از بهورزانی که با اداره ثبت احوال همکاری لازم را داشتند تقدیر گردید

img_yw_news
چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ -

نمایشگاه نقاشی دانش آموزان با موضوع شعار سال هفته سلامت در گمیشان

 نمایشگاه نقاشی دانش آموزان با موضوع شعار سال هفته سلامت در گمیشان به منظور حساس سازی و با هدف ارتقا آگاهی، نمایشگاه نقاشی های دانش آموزان مقطع ابتدایی گمیشان برگزار شده و مدیر شبکه بهداشت و در مان شهرستان به همراه خانم دکتر ولی پور کارشناس واحد پیشگیری مرکز بهداشت شهرستان , بخشدار, شهردار و رئیس شورای اسلامی بخش سیمین شهر از این نمایشگاه دیدن نموده نقاشی های برتر را با امضاء خود انتخاب نموده و به صاحبان نقاشی های منتخب جوایزی اهدا شد. 

img_yw_news
چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ -

زنگ سلامت با شعار غلبه بر دیابت آغاز گر مراسم هفته سلامت 95 در گمیشان بود

 زنگ سلامت با شعار غلبه بر دیابت آغاز گر مراسم هفته سلامت 95 در گمیشان بود مراسم زنگ سلامت شهرستان گمیشان, با حضور بخشدار, شهردار و رئیس شورای اسلامی ,نماینده آموزش و پرورش ومدیرشبکه بهداشت و درمان شهرستان, در مدرسه مروج سلامت ابتدایی شهدای غزه برگزار شد.

img_yw_news
یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ -

گمیشان میزبان کارشناسان جوانان و نوجوانان در کمیته علمی اجرایی استانی بود

" گمیشان میزبان کارشناسان جوانان و نوجوانان در کمیته علمی اجرایی استانی بود " کمیته علمی اجرایی سلامت جوانان و نوجوانان استان با حضور مسئولین برنامه های واحد سلامت جوانان , نوجوانان و مدارس استان و شهرستانهای سراسر استان به میزبانی گمیشان برگزار گردید.در این جلسه برنامه عملیاتی جوانان و نوجوانان طبق دستورالعمل جدید وزارتخانه مورد بحث و بررسی قرار گرفته اهداف استانی در راستای اهداف وزارتخانه ای تعیین و به شهرستانها ابلاغ گردید. در انتها طبق توافق انجام شده با اداره میراث فرهنگی شهرستان , مدعووین از موزه مردم شناسی شهر گمیش تپه بازدید نمودند. 

img_yw_news
یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ -

ارائه گزارش اقدامات شهرستان گمیشان در برنامه کاهش مرگ و میر جوانان به دلیل حوادث ترافیکی در کمیته علمی اجرایی استان

"ارائه گزارش اقدامات شهرستان گمیشان در برنامه کاهش مرگ و میر جوانان به دلیل حوادث ترافیکی در کمیته علمی اجرایی استان" با عنایت به پایلوت بودن گمیشان در برنامه کاهش مرگ و میر جوانان به دلیل سوانح و حوادث ترافیکی , اقدامات این شهرستان که با کمک سایر ارگانها و واحدپیشگیری و مبارزه با بیماریها انجام گرفته بود, به مدعووین کمیته (کارشناسان استانی و شهرستانهای سراسر استان) ارائه شد. برگزاری جلسات متعدد اطلاع رسانی به مسئولین واحدها رابطین ادارات, طرح در کارگروه سلامت و امنیت غذایی و جلب حمایت ادارات شهرستان, نشست با رییس پلیس راهور شهرستان و طراحی و نصب بنر و تهیه پمفلت آموزشی , برگزاری جلسات آموزشی برای گروه سنی 18-30 سال با مشارکت رییس پلیس راهور شهرستان و پزشکان و کارشناسان مراکز بهداشتی درمانی , .... 

img_yw_news
پنجشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۴ -

فرمهای مختلف پرونده سلامت مدرسه در بازآموزی بهورزان گمیشان بازگویی شد

 فرمهای مختلف پرونده سلامت مدرسه در بازآموزی بهورزان گمیشان بازگویی شد با عنایت به تغییر فرمهای داخل پرونده سلامت مدرسه , آموزش نحوه تکمیل فرمها, به پرسنل بهداشتی (بهورزان, کاردان/کارشناسان)در بازآموزی شهرستان انجام و مشکلات مشاهده شده در پایشها و راهکارهای مختلف آن به حاضرین ارائه گردید. 

img_yw_news
پنجشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۴ -

کارگاه آموزشی رفتارهای مخاطره آمیز در نوجوانان در مرکز بهداشت گمیشان

 کارگاه آموزشی رفتارهای مخاطره آمیز در نوجوانان در مرکز بهداشت گمیشان در راستای حساس سازی و ارتقاء آگاهی پرسنل بهداشتی و به دنبال آن با هدف آموزش به نوجوانان دانش آموز تحت پوشش شهرستان گمیشان کارگاه آموزی با موضوع پیشگیری از رفتار های مخاطره آمیز در نوجوانان برگزار شده و مباحث تغذیه, تحرک بدنی, سوانح و حوادث ,دخانیات و...به حاضرین ارائه گردید. 

img_yw_news
دوشنبه ۷ دی ۱۳۹۴ -

پایش برنامه مادران توسط دکتر ایری سرپرست شبکه بهداشت و درمان

  پایش برنامه مادران توسط دکتر ایری سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان گمیشان  در راستای اجرای برنامه پایش مدیریتی ،دکتر ایری از دو مرکز گمیشان و خواجه نفس بازدید بعمل آوردند. در این دو مرکز مشکلات موجود در برنامه مادران بررسی و در خصوص پیگیری مادران باردار پرخطر تاکید گردید 

img_yw_news
چهارشنبه ۲ دی ۱۳۹۴ -

جلسه مشترک مدیر شبکه, کارشناس نوجوانان و مدارس و مسئول و کارشناسان واحد پیشگیری

 جلسه مشترک مدیر شبکه, کارشناس نوجوانان و مدارس و مسئول و کارشناسان واحد پیشگیری  با عنایت به افزایش شیوع پدیکولوز در مدارس تحت پوشش گمیشان, نشست رئیس مرکز بهداشت شهرستان با کارشناس نوجوانان و مدارس و مسئول و کارشناسان واحد پیشگیری و مباره با بیماریها در دفتر سرپرستی برگزار و علل احتمالی این امر بررسی شد. در این جلسه با توجه به موارد ابتلا در مناطق خاصی از شهرستان, اقدامات زیر مصوب شد:

img_yw_news
سه شنبه ۱ دی ۱۳۹۴ -

جلسه توجیهی آموزشی مدارس مروج سلامت در گمیشان

جلسه توجیهی آموزشی مدارس مروج سلامت در گمیشان در راستای اجرای بهینه طرح مروج سلامت در شهرستان گمیشان و با توجه به دریافت دستورالعمل جدید, جلسه توجیهی-آموزشی این طرح جهت رابطین برنامه های نوجوانان و مدارس, برگزار گردید. در این جلسه که کارشناس سلامت و تندرستی آموزش و پرورش شهرستان نیز حضور داشتند, انتظارات استان و شهرستان با توجه به فرآیند و دستورالعملهای دریافتی از وزارتخانه, به همراه زمان انجام پایش ها و سایر اقدامات به رابطین محترم  آموزش داده شده, چک لیست ممییزی خارجی به تعداد مدارس مروج سلامت, جهت تکمیل تحویل رابطین محترم داده شد.

img_yw_news
شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴ -

نشست کارشناسان مرکز بهداشت گمیشان با رابط سلامت و تندرستی آموزش و پرورش

                   نشست کارشناسان مرکز بهداشت گمیشان با رابط سلامت و تندرستی آموزش و پرورش شهرستان به منظور هماهنگی و ایجاد همسویی در برنامه های اجرایی بهداشت در مدارس, نشست کارشناسان مرکز بهداشت با رابط سلامت و تندرستی اموزش و پرورش شهرستان برگزار و برنامه های در دست اقدام و چالش های برنامه های در حال اجرا به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.

img_yw_news
پنجشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۴ -

تا پایان مرحله دوم اجرای بسته خدمتی جوانان در شهرستان گمیشان 1083 نفراز جوانان گمیشان

تا پایان مرحله دوم اجرای بسته خدمتی جوانان در شهرستان گمیشان 1083 نفراز جوانان گمیشان مورد ارزیابی و معاینه پزشکی قرار میگیرند. طرح بسته خدمتی جوانان, در این شهرستان که 24.5 درصد از جمعیت آن را جوانان(18-29 سال )تشکیل میدهند, در سه مرحله مطابق دستورالعمل کشوری در حال اجرا بوده و قرار است تا پایان سال 94, جهت 10 در صد این گروه سنی بطور کامل شناسنامه سلامت تکمیل گردد.با این توضیح که تا پایان آبان ماه, ارزیابی و معاینه 1002 نفر از جوانان روستایی و شهری انجام گرفته است.

img_yw_news
شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۴ -

وسایل نقلیه کشاورزی گمیشان ملزم به نصب علایم هشداردهنده و شب نما شدند

           با پیشنهاد مرکز بهداشت, وسایل نقلیه کشاورزی گمیشان ملزم به نصب علایم هشداردهنده و شب نما شدند در راستای کاهش مرگ و میر و سایر عوارض مربوط به سوانح و حوادث جاده ای در شهرستان گمیشان, و با توجه به ایجاد تصادف منجر به مرگ و یا عوارض جدی, در مسیر تردد این وسایل در سالهای  گذشته, مرکز بهداشت این شهرستان, پیشنهاد الزام وسایط نقلیه کشاورزی به نصب علایم هشدار دهنده و شب نما را در کارگروه سلامت و امنیت غذایی , مطرح و به دستور فرماندار محترم , اداره جهاد کشاورزی شهرستان, با همکاری پلیس راهور, ملزم به بررسی  وسایل, آموزش رانندگان و تهیه و نصب این علایم, در ادوات کشاورزی مورد استفاده آنان شدند. 

img_yw_news
چهارشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۴ -

پرونده های جدید مدارس جهت ثبت اطلاعات در پایگاه و خانه های بهداشت گمیشان توزیع شد.

                  پرونده های جدید مدارس جهت ثبت اطلاعات در پایگاه و خانه های بهداشت گمیشان توزیع شد.  پس از دریافت فایل فرمهای جدید پرونده سلامت مدارس , مرکز بهداشت شهرستان گمیشان اقدام به چاپ فرمها نموده, پس از آموزش رابطین برنامه های نوجوانان و مدارس مراکز بهداشتی درمانی تابعه , پرونده ها جهت ثبت اطلاعات دانش آموزان و مدارس بین خانه/پایگاههای تحت پوشش توزیع شد. 

img_yw_news
چهارشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۴ -

کمیته علمی اجرایی جوانان و نوجوانان گمیشان برگزار شد

  "کمیته علمی اجرایی جوانان و نوجوانان گمیشان برگزار شد" کمیته علمی اجرایی جوانان و نوجوانان در مرکز بهداشت گمیشان با دستورات کاری ذیل برگزار گردید. 1.پرونده جدید سلامت مدارس   2.  گزارش رابطین مراکز از روند اجرای طرح تکمیل شناسنامه سلامت جوانان  3. گزارش نهایی بررسی شناسنامه سلامت دانش آموزان و پیگیری موارد ارجاع دانش آموزان توسط رابطین مراکز  4 . اشکالات روند ثبت اطلاعات در نرم افزارمراقبت نوجوانان و مدارس  5. مشکلات مشاهده شده در پایش برنامه های جوانان و نوجوانان 

img_yw_news
دوشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۴ -

فلوراید تراپی دانش آموزان ابتدایی گمیشانی آغاز شد

  "فلوراید تراپی دانش آموزان ابتدایی گمیشانی آغاز شد" برنامه فلوراید تراپی در جهت پیشگیری از پوسیدگی دندانها ی کودکان مهد ومدارس ابتدایی در شهرستان گمیشان همزمان با برنامه کشوری آغاز شد وبا حضور دندانپزشک در مدارس در خصوص عواقب پوسیدگی دندانها و هزینه های ناشی از آن به دانش آموزان مطالب سودمندی ارائه گردید. فلوراید تراپی هر ساله در مدارس ابتدایی سراسر کشور در راستای برنامه (پیشگیری بهتر از درمان )و ترغیب دانش آموزان بر راههای پیشگیری از پوسیدگی دندانها و ایجاد انگیزه در خصوص افزایش زیبایی با داشتن دندانهای سالم اجرا میشود . 

img_yw_news
شنبه ۹ آبان ۱۳۹۴ -

با همکاری ادارات شهرستان, جوانان بسیجی سیمین شهر گمیشان با راههای پیشگیری از سوانح و حوادث ترافیکی آشنا شدند

  با همکاری ادارات شهرستان, جوانان بسیجی سیمین شهر گمیشان با راههای پیشگیری از سوانح و حوادث ترافیکی آشنا شدند    به منظور حساس سازی و با هدف ارتقاء آگاهی در راستای کاهش مرگ و میر جوانان در شهرستان گمیشان کلاس آموزشی با حضور رییس پلیس راهنمایی رانندگی شهرستان جهت جوانان و نوجوانان بسیجی سیمین شهر گمیشان برگزار شد.در این کلاس ...

img_yw_news
یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴ -

کارگاه شناسنامه سلامت دانش آموزان

     کارگاه آموزشی شناسنامه سلامت الکترونیک دانش آموزان در گمیشان  کارگاه آموزشی شناسنامه الکترونیک دانش اموزان جهت کلیه نیروهای بهداشتی مرکز بهداشت گمیشان برگزار شد. در این کارگاه پزشکان, رابطین برنامه های نوجوانان و مدارس کاردان/کارشناسان محیطی و بهورزان, با نرم افزار مراقبت نوجوانان و مدارس و نحوه ثبت اطلاعات در هریک از فرمتهای آن آشنا شدند. 

img_yw_news
یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴ -

نشست مدیرشبکه گمیشان با کارشناس جوانان و نوجوانان

 نشست مدیر شبکه بهداشت و درمان گمیشان با کارشناس جوانان و نوجوانان طی نشستی که دکتر ایری مدیر شبکه بهداشت و درمان گمیشان با کارشناس جوانان و نوجوانان مرکز بهداشت شهرستان داشت, چالشهای برنامه های در دست اجرای جوانان و نوجوانان, مطرح و راهکارها و برنامه ریزی مناسب جهت اجرای هرچه بهتر طرح های جاری  ارائه شد. 

img_yw_news
سه شنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۴ -

ارائه سند ملی در کاگروه سلامت گمیشان

        " ارائه سند ملی جوانان در کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان گمیشان " با عنایت به ابلاغ سند ملی سلامت جوانان , پس از هماهنگی های لازم, این سند, در کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان گمیشان که با حضور کلیه اعضاء برگزار گردید, به حاضرین ارائه شده , هدف اصلی تدوین سند و اهداف کلان کشوری در رابطه با سلامت جوانان و برنامه های اجرایی در بسته های راهبردی پیشنهادی, به نمایندگان و مسئولین ادارات شهرستان, بیان شد. 

img_yw_news
سه شنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۴ -

کارگاه آموزشی شناسنامه سلامت جوان در گمیشان

 " کارگاه آموزشی شناسنامه سلامت جوان در گمیشان برگزار شد "              در راستای اجرای برنامه عملیاتی و نیز به جهت توانمندسازی پرسنل، کارگاه آموزشی با عنوان شناسنامه سلامت جوانان جهت کلیه پزشکان,کاردان کارشناسان و بهورزان در مرکز بهداشت گمیشان برگزار گردید. در این کارگاه نحوه اجرای بسته خدمتی جوانان , تکمیل شناسنامه سلامت جهت گروههای سنی 18-30 سال,نحوه ثبت اطلاعات در نرم افزار اکسل به حاضرین ارایه شد.    

img_yw_news
سه شنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۴ -

شروع طرح تکمیل شناسنامه سلامت جوان

   " مرحله اول ارزیابی و معاینات جوانان در گمیشان آغاز شد "  در راستای اجرای بسته خدمتی جوانان, پس از هماهنگی های لازم و جلسات متعدد با پزشکان و رابطین برنامه جوانان در مراکز بهداشتی درمانی و همچنین دعوت و اطلاع رسانی به گروه هدف, طرح ارزیابی و معاینات جوانان و تکمیل شناسنامه سلامت جهت آنها, در شهرستان گمیشان آغاز شد.در مرحله اول این طرح تا پایان شهریور ماه, تعداد500 نفرازجوانان شهرستان, مورد ارزیابی و مراقبت پزشکی قرارمیگیرند. 

صفحه 1 از 2    
اولین
قبلی
1
 

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شبکه بهداشت و درمان گمیشان می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2023 All Rights Reserved | gomishan

Designed & Developed by : Yektaweb