پیام خود را بنویسید

بایگانی بخش واحد امور دارویی

img_yw_news
شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ -

کارگاه آموزشی تحت عنوان داروهای ترالی اورژانس و چیدمان صحیح دارو

کارگاه آموزشی تحت عنوان داروهای ترالی اورژانس و چیدمان صحیح دارو ، در مرکز بهداشت شهرستان گمیشان جهت پرستاران برگزار گردید. در این کارگاه در مورد دوزصحیح،عوازض جانبی ،تداخل و نحوه مصرف صحیح تمامی داروهای موجود در ترالی بحث و تبادل نظر گردید. همچنین در مورد چک روزانه و نگهداشت صحیح دستگاه های موچود در اتاق CPR ،مثل الکتروشوک و ساکشن و... آموزشهای لازم داده شد

img_yw_news
شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ -

بازدید دوره ای از عطاری های سطح شهرستان

در راستای اجرای برنامه های معاونت غذا دارو، بازدید دوره ای از عطاری های سطح شهرستان با هماهنگی واحد های نظارت بر دارو و نظارت بر درمان شبکه بهداشت شهرستان گمیشان صورت گرفت ،در این بازدید داروهای گیاهی غیر مجاز ،عرقیات تاریخ گذشته و همچنین عرقیات بسته بندی شده فاقد پروانه ساخت معتبر کشف گردید و به متصدی عطاری ها به دلیل دخالت در امر پزشکی و وجود عرقیات تاریخ گذشته تذکرات لازم داده شد.

img_yw_news
دوشنبه ۷ آبان ۱۳۹۷ -

اجرای نسخه الکترونیک در گمیشان

اجرای نسخه الکترونیک در گمیشان با توجه به دستورالعمل ابلاغی معاونت محترم بهداشتی ، نسخه الکترونیک بصورت پایلوت در شهرستان گمیشان از مهرماه سالجاری اجرایی شد

img_yw_news
شنبه ۵ آبان ۱۳۹۷ -

پایش مدیریتی امور دارویی

پایش مدیریتی امور دارویی به منظور ارتقا کیفیت و ارائه خدمات دارویی و تکریم ارباب رجوع ، بازدید کارشناسان امور دارویی شهرستان در معیت مدیریت شبکه بهداشت و درمان شهرستان گمیش تپه از مراکز خدمات جامع سلامت تحت پوشش شهرستان صورت گرفت.

img_yw_news
شنبه ۵ آبان ۱۳۹۷ -

ارزیابی عملکرد مراکز درمان سوء مصرف مواد

پیرو جلسات متعدد و برنامه ریزی های بعمل آمده  و با عنایت به مهمترین سرفصل هایی که در ارزیابی عملکرد مراکز درمان سوء مصرف مواد باید مورد توجه واحد نظارت قرار گیرد ، بازرسی از مراکز یاد شده توسط واحد نظارت بر درمان شبکه بهداشت گمیشان در معیت کارشناسان سایر ادارات مرتبط انجام شد .

img_yw_news
سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ -

نشست مدیریت شبکه بهداشت و درمان شهرستان گمیشان با گروه پرستاری

نشست مدیریت شبکه بهداشت و درمان شهرستان گمیشان با گروه پرستاری در راستای اجرای بهینه ثبت خدمات پرستاری در سامانه ناب  نشست مدیریتی با گروه پرستاری و امور دارویی ستاد شهرستان صورت گرفت ، در این نشست مدیریت محترم شبکه بهداشت و درمان شهرستان جناب آقای دکتر بهمن ایری ضمن تقدیر و تشکر از زحمات پرستاران ، در مورد دغدغه ها و مشکلات پرستاری  در ثبت خدمات در سامانه ناب پرسش و پاسخ و تبادل نظر صورت گرفت و جهت ثبت تمامی خدمات پرستاری در سامانه ناب تاکید گردید.

img_yw_news
سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷ -

کارگاه تشنج و مراقبتهای پرستاری

در راستای آگاه سازی پرستاران ،کارگاه تشنج و مراقبتهای پرستاری ، با حضور پرستاران شهرستان گمیشان در تاریخ 97/6/22 در سالن آموزشی ستاد شهرستان برگزار گردید . و استقبال خوبی از طرف پرسنل پرستاری صورت گرفته و در پایان در مورد موضوع بحث وتبادل نظر گروهی صورت گرفت .

img_yw_news
سه شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۷ -

از داروخانه های بخش خصوصی شهرستان گمیشان توسط واحد دارویی شبکه بهداشت و درمان این شهرستان پایش به عمل آمد

از داروخانه های بخش خصوصی شهرستان گمیشان توسط واحد دارویی شبکه بهداشت و درمان این شهرستان پایش به عمل آمد.

img_yw_news
دوشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۷ -

کارگاه آموزشی یک روزه اصول پانسمان ایمن

کارگاه آموزشی یک روزه اصول پانسمان ایمن ، جهت پرسنل پرستاری مرکز بهداشت شهرستان گمیشان در سالن اجتماعات این مرکز برگزار گردید. در این کارگاه با توجه به اهمیت کنترل عفونت ، چگونگی استریل کردن وسایل و ضد عفونی کردن انواع زخم ها بحث و گفتگو گردید

img_yw_news
دوشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۷ -

باز دید های دوره ای واحد نظارت بر درمان شبکه بهداشت و درمان شهرستان گمیشان

در راستای باز دید های دوره ای واحد نظارت بر درمان شبکه بهداشت و درمان شهرستان گمیشان، کارشناس نظارت بر درمان به همراه تیم مربوطه ، از واحد های دندانپزشکی تابعه بازدید بعمل آورد. در این پایش تامین کلیه تجهیزات و ملزومات دندانپزشکی و نحوه معدوم سازی نیدل و اجسام تیز مورد بررسی قرار گرفت ، ضمن تقدیر و تشکر از برآورده نمودن این مهم توسط واحد ها، بر افزایش کمی و کیفی خدمات دندانپزشکی تاکید گردید.

img_yw_news
سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶ -

بازدید مشترکی با حضور نمایندگانی از فرمانداری ،واحد سلامت روان ،نیروی انتظامی ،سازمان صنعت ومعدن و تجارت

در راستای ساماندهی وضعیت ارائه خدمت در عطاری های سطح شهرستان گمیشان ، واحد نظارت بر درمان این شبکه بازدید مشترکی با حضور نمایندگانی از فرمانداری ،واحد سلامت روان ،نیروی انتظامی ،سازمان صنعت ومعدن و تجارت و...بعمل آورد که به موجب این بازدید یک مورد عطاری بدون مجوز و دخالت غیر مجاز در امر پزشکی با گواهینامه های نا معتبر بازرسی گردیدو اقدامات لازم جهت تعطیلی فعالیت غیر مجاز مکان فوق الذکر صورت گرفت .

img_yw_news
شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۶ -

بازرسی دوره ای مطبهای شهرستان گمیشان

در راستای ساماندهی وضعیت ارائه خدمت در مطبهای شهرستان گمیشان ، بازرسی دوره ای این مراکز توسط کارشناسان نظارت بر درمان شبکه انجام گرفته و در این بازرسی نقاط قوت و ضعف مطب ها و پرسنل ازجمله ،دقت در تاریخ داروها و تجهیزات ست احیا و غیره .... جهت استمرار نقاط قوت و رفع نواقص  به ایشان انعکاس داده شد. 

img_yw_news
یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ -

بازرسی دوره ای مراکز ترک اعتیاد توسط کارشناسان نظارت بر درمان

در راستای ساماندهی وضعیت ارائه خدمت در مراکز ترک اعتیاد شهرستان گمیشان ، بازرسی دوره ای این مراکز توسط کارشناسان نظارت بر درمان انجام گرفته و در این بازرسی نقاط قوت و ضعف مراکز جهت استمرار نقاط قوت و ترتیب اثر و رفع نواقص مثل پیگیری پروانه های بهره برداری و مسئول فنی از طریق سامانه صدور پروانه ها ، دقت در تاریخ داروها و تجهیزات ست احیا و غیره ....به مراکز انعکاس داده شد.

img_yw_news
سه شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ -

پایش دوره ای داروخانه های بخش خصوصی توسط کارشناسان دارویی

  به منظور ارتقاء کیفیت خدمات دارویی در داروخانه های بخش خصوصی و شناسایی واحدهای فعالتر در زمینه ارائه این خدمات در شهرستان گمیشان, پایش  دوره ای این مراکز توسط کارشناسان دارویی مرکز بهداشت شهرستان انجام گرفت.

img_yw_news
شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۵ -

بازرسی داروخانه های سطح شهر توسط واحد دارویی

 با عنایت به فرارسیدن ایام تعطیلات نوروزی ،ضمن تبریک این ایام و سال نو ،به منظور ارتقاء خدمات و سلامت شهروندان ومسافرین محترم  ،جهت ارائه بهتر خدمات در بخش خصوصی ، واحد دارویی شبکه بهداشت گمیشان به داروخانه های سطح شهرستان مراجعه و از کمیت وکیفیت داروها و خدمات ،بازرسی بعمل آورده و بر فعالیت واحدهای فوق الذکر در این ایام طبق برنامه پیشنهادی و کشیکهای نوروزی تاکید گردید. لذا در تمامی روزهای تعطیلات نوروزی ،داروخانه های سطح شهرستان مشغول ارائه خدمات دارویی به شهروندان وگردشگران نوروزی خواهند بود.

img_yw_news
شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ -

نشست مدیریت محترم شبکه بهداشت و درمان شهرستان گمیشان با گروه پرستاری

نشست مدیریت محترم شبکه بهداشت و درمان شهرستان گمیشان با گروه پرستاری در این نشست دکتر بهمن ایری سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان ، زحمات پرستاران را در رسیدگی به حال بیماران شایسته تقدیر دانسته و در مورد دغدغه ها و مشکلات پرستاری پرسش و پاسخ و تبادل نظر صورت گرفت.

img_yw_news
شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ -

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان گمیشان روز پرستار را تبریک گفت

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان گمیشان روز پرستار را تبریک گفت به مناسبت گرامیداشت روز خجسته پرستاری ، دکتر بهمن ایری سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان گمیشان، طی برگزاری مراسمی ضمن تبریک این روز مبارک، از خدمات ارزشمند قشر زحمتکش پرستاری با تقدیم لوح سپاس تقدیر و تشکر نمودند.

img_yw_news
پنجشنبه ۲ دی ۱۳۹۵ -

مطب های پایش پزشکان بخش خصوصی و داروخانه ها و عطاری ها

واحد نظارت بر دارو درمان شهرستان گمیشان در راستای ارائه بهتر خدمت در مطب های پزشکان بخش خصوصی و داروخانه ها و عطاری ها ، بازدید از این مراکز را انجام داد . به موجب این بازدید واحد های ارائه دهنده خدمت از جمله لابراتوار دندانسازی و عطاری هایی که بدون مجوز مشغول فعالیت بودند جهت اخذ و تمدید پروانه  محل کار خود راهنمایی های لازم داده شدو توصیه گردید جهت انجام اقدامات تکمیلی در این راستا به واحد نظارت بر درمان شبکه مراجعه نمایند.

img_yw_news
شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵ -

در خصوص اقدام متخلفین که در منزل و در ساختمان متروکه اقدام به ارائه خدمات غیر مجاز دندانپزشکی

طی گزارش های مردمی در خصوص اقدام متخلفین که در منزل و در ساختمان متروکه اقدام به ارائه خدمات غیر مجاز دندانپزشکی در سیمین شهر از توابع شهرستان گمیشان کرده اند، کارشناس نظارت بر درمان شبکه در معیت تیم همراه محل فعالیت یک مورد از متخلفین را کشف و با ورود به این مکان با محیطی کاملا غیر بهداشتی و غیر استاندارد مواجه گشته و اقدامات لازم جهت معرفی متخلف به دادسرای عمومی شهرستان و یا طرح در کمیسیون ماده 11 دانشگاه علوم پزشکی گلستان در صورت عدم تعطیلی مکان نامبرده صورت گرفت.

img_yw_news
شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵ -

بازدیدهای دوره ای واحد نظارت بر درمان شبکه بهداشت ودرمان شهرستان گمیشان،کارشناس

در راستای بازدیدهای دوره ای واحد نظارت بر درمان شبکه بهداشت ودرمان شهرستان گمیشان،کارشناس نظارت بر درمان به همراه تیم مربوطه از واحدهای دندانپزشکی بازدید بعمل آورد.با عنایت به اینکه تامین کلیه تجهیزات وملزومات دندانپزشکی وبهسازی اتاقهای دندانپزشکی در اولویت برنامه های این واحد قراردارد،ضمن تقدیروتشکر از براورده نمودن این مهم توسط واحدهای تابعه برافزایش  کمی وکیفی خدمات دندانپزشکی تاکید گردید.   

img_yw_news
پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۵ -

نشست مدیریت با کارشناسان نظارت بر دارو و درمان شبکه بهداشت و درمان شهرستان گمیشان

نشست مدیریت با کارشناسان نظارت بر دارو و درمان شبکه بهداشت و درمان شهرستان گمیشان در این نشست صمیمانه ، پیرامون نظارت بر کمیت و کیفیت عملکرد درمانی کلیه مراکز تحت پوشش تبادل نظر گردیده و عملکرد نیمه اول سال 95 واحد دارو و درمان شبکه به مدیریت انعکاس داده شد. و در ادامه دکتر بهمن ایری ،سرپرست شبکه بهداشت  و درمان گمیشان ، ضرورت نیاز به نظارت های دوره ای و مستمر به منظور حصول اطمینان از کارایی و اثر بخشی مکان های تحت پوشش را مورد تاکید قرار دادند.

img_yw_news
دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵ -

بازرسیهای بعمل آمده توسط کارشناسان محترم دارو و درمان شبکه بهداشت شهرستان گمیشان ،در طول فصل تابستان 1395

پیرو بازرسیهای بعمل آمده توسط کارشناسان محترم دارو و درمان شبکه بهداشت شهرستان گمیشان ،در طول فصل تابستان 1395  از داروخانه ها ومطبهای بخش خصوصی عملکرد های ذیل قابل گزارش می باشد. 1-تعدادی دارو ی تاریخ گذشته کشف ومعدوم گردید. 2- ....

img_yw_news
یکشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۵ -

بازرسی دوره ایی از مطبها

به منظور بررسی عملکرد مراکز درمانی بخش خصوصی تحت پوشش شهرستان گمیشان عصر روز دوشنبه مورخه 1395/5/11 بازرسی دوره ایی از مطبها صورت گرفت . در این پایش نقاط قوت، ضعف ،کارایی و  اجرای تعرفه های مصوب مطبهای پزشکان و دندانپزشکان و مامایی مورد بررسی قرار گرفت و نکاتی را در خصوص کنترل عفونت ها و جمع آوری و معدوم سازی نیدلهای آلوده و سفتی باکس ها آموزش داده شد.و نقص های موجود طبق معیارها و استاندارد هایی که در فرم های پایش مدد نظر می باشد به مراکز فوق الذکر متذکر گردید .

img_yw_news
دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۵ -

مسئول واحد دارویی به اتفاق مدیریت شبکه بهداشت و درمان شهرستان گمیشان از مرکز خدمات جامع سلامت و خانه های سلامت آلتین تخماق پایش به عمل آورد

به منظور ارتقا کیفیت و ارائه خدمات دارویی و تکریم ارباب رجوع مسئول واحد دارویی به اتفاق مدیریت شبکه بهداشت و درمان شهرستان گمیشان از مرکز خدمات جامع سلامت و خانه های سلامت آلتین تخماق پایش به عمل آمد. در این پایش وضعیت موجودی و تاریخ داروهای مادران باردار ،کودکان و اقلام پزشک خانواده، ترالی اورژانس ، تزریقات و پانسمان ، پگهای پانسمان و تجهیزات پزشکی مورد استفاده از نظر کاربرد و کارکرد سالم مورد بررسی قرار گرفت. و مشکلات موجود در مرکز و خانه سلامت طی جلسه ایی با حضور تیم سلامت مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

img_yw_news
یکشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۵ -

برگزاری کارگاه ADR جهت پرستاران درمرکز بهداشت گمیشان

برگزاری کارگاه ADR جهت پرستاران درمرکز بهداشت گمیشان کارگاه آموزشی (ADR(ADVERSE DRUG REACTIONS تحت عنوان دستورالعمل گزارش دهی و ثبت عوارض و خطاهای دارویی توسط واحد دارویی ستاد شهرستان برگزار گردید.

img_yw_news
شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۵ -

95پایش ونظارت مشترک توسط واحد نظارت بر دارو ودرمان

در مورخه 29/5/95پایش ونظارت مشترک توسط واحد نظارت بر دارو ودرمان شبکه بهداشت گمیشان جهت کنترل موثر و مستمر مراکز ترک اعتیاد و داروخانه ها صورت گرفت و مواردی از اقلام دارویی تاریخ گذشته و نزدیک مکشوف و در حضور مسئول فنی و پرسنل داروخانه معدوم گردید .و در مورد رعایت مقررات و ضوابط و اعلام نقایص و کمبود ها و تخلفات آنها تبادل نظر شد و به منظور رفع نواقص و پیگیری آن تا رفع کامل ، توصیه های لازم صورت گرفت .

img_yw_news
دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ -

کارگاه فشار خون و مراقبتهای پرستاری در گمیشان

کارگاه فشار خون و مراقبتهای پرستاری در گمیشان در راستای آگاه سازی پرستاران، کارگاه فشار خون و مراقبتهای پرستاری با حضور پرستاران شهرستان گمیشان با تدریس دکتر سمیه توماج (داروساز) در سالن آموزش ستاد شهرستان برگزار گردید و استقبال خوبی از طرف پرسنل پرستاری صورت گرفت . در این کارگاه علاوه بر مطالب مذکور،  مباحث  و اطلاعات مفصل و به روزی در مورد منابع اطلاعات دارویی آنلاین و آفلاین آموزش داده شد ...

img_yw_news
شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ -

بر پایی ایستگاه سلامت در دومین روز هفته سلامت

به مناسبت گرامیداشت هفته سلامت در راستای شعار هفته سلامت ، غلبه بر دیابت با تحرک بدنی ،ضمن بر پایی ایستگاه سلامت در دومین روز از این هفته در میدان اصلی شهر گمیشان ، فشار خون و BMI اقشار مختلف مردم که عدم کنترل این مهم رابطه مستقیم با بیماری دیابت دارد ، اندازه گیری گردید و آموزشهای لازم در مورد کنترل فشار خون و رژیم غذایی و داشتن تحرک بدنی که جزء اقدامات پیشگیرانه دیابت می باشد گوشزد گردید

img_yw_news
شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴ -

کارگاه آشنایی با مصرف منطقی آنتی بیوتیک در گمیشان

   کارگاه آشنایی با مصرف منطقی آنتی بیوتیک در گمیشان در راستای آگاه سازی پرستاران ، کارگاه آشنایی با مصرف منطقی آنتی بیوتیک ها، با حضور پرستاران شهرستان گمیشان با تدریس دکتر توماج ( داروساز) در سالن آموزش ستاد شهرستان برگزار گردید و استقبال خوبی از طرف پرسنل پرستاری صورت گرفت.در این کارگاه مهمترین اصول کلی مصرف منطقی آنتی بیوتیک ها ارائه داده شد که شامل موارد ذیل می باشد.

img_yw_news
دوشنبه ۷ دی ۱۳۹۴ -

نشست مدیریت شبکه با کارشناسان واحد دارویی

به همت واحد دارویی و به منظور برقراری ارتباط هر چه بیشتر پرستاران شهرستان گمیشان با مدیریت و بررسی مشکلات و معضلات موجود در حرفه پرستاری جلسه ایی در این راستا برگزار گردید.

img_yw_news
یکشنبه ۱ آذر ۱۳۹۴ -

پایش مطبهای خصوصی در گمیشان

پایش مطبهای خصوصی  در گمیشان جهت ارتقاءکیفیت وکمیت عملکرد درمانی مراکزدرمانی تحت پوشش شهرستان گمیشان،بازرسی دوره ای ازعملکرد،نقاط قوت وضعف وکارایی تعدادی ازمطبهای پزشکان انجام ونکاتی از دستورالعمل ها وضوابط نظارتی درمانی درخصوص مسائل درمانی وعدم به کارگیری افراد فاقد صلاحیت و فاقد مجوزهای قانونی کار ،بررسی و در این زمینه باهمکاران محترم بخش خصوصی تبادل نظر گردید.

img_yw_news
پنجشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۴ -

ارزشیابی فصلی داروخانه های بخش خصوصی در گمیشان

    ارزشیابی فصلی داروخانه های بخش خصوصی در گمیشانبه منظور ارتقاء کیفیت خدمات دارویی در داروخانه های بخش خصوصی و شناسایی واحدهای فعالتر در زمینه ارائه این خدمات در شهرستان گمیشان,  پایش دوره ای این مراکز توسط کارشناسان دارویی مرکز بهداشت شهرستان انجام گرفت .

img_yw_news
چهارشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۴ -

دوره آموزشی کنترل عفونت جهت پرستاران گمیشان

  پرستاران مرکز بهداشت گمیشان دوره آموزشی کنترل عفونت را گذراندنددوره آموزشی کنتل عفونت جهت پرستاران شاغل در مرکز بهداشت شهرستان گمیشان در مورخه 10/6/1394 برگزار گردید و در انتهای کارگاه ، هر کدام از پرستاران ، جهت انتقال تجربیات بالینی خود ، راجع به راههای مختلف انتقال عفونت ، با یکدیگر تبادل اطلاعات نمودند.

img_yw_news
سه شنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۴ -

داروخاخانه های خصوصی گمیشان پایش شدند

    پایش داروخانه های خصوصی گمیشان توسط کارشناسان دارویی مرکز بهداشتاز داروخانه های بخش خصوصی شهرستان گمیشان توسط واحد دارویی شبکه بهداشت و درمان این شهرستان با محوریت بر چسب های مربوط به نظام رهگیری، ردیابی و کنترل اصالت پایش به عمل آمد و کارشناسان این واحد با بررسی برخی موارد مربوط به مشحصات انواع بر چسبهای موجود بر روی فرآورده های سلامت (دارو ، مکمل ، غذا ، آرایشی بهداشتی ، تجهیزات پزشکی )   

img_yw_news
دوشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۴ -

کارگاه مصرف صحیح کورتیکوستروئید پرستاران در گمیشان

  پرستاران مرکز بهداشت گمیشان با دستورالعمل مصرف صحیح کورتیکوستروئید آشنا شدند در راستای توانمند سازی کارکنان, کارگاه آموزشی با موضوع دستورالعمل  مصرف صحیح کورتیکواستروئید, جهت پرستاران شاغل در مرکز بهداشت شهرستان گمیشان, برگزار گردید . و در انتهای کارگاه ، هر کدام از پرستاران ، جهت انتقال تجربیات پرستاری بالینی خود ، در مورد case های مختلف بیماری ، با یکدیگر تبادل اطلاعات نمودند.

img_yw_news
چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۲ -

نجات جان کودک

نجات جان کودک 6 ساله با تلاش پزشک و پرستار مرکز بهداشتی و درمانی شبانه روزی گمیشان

img_yw_news
سه شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۰ -

نجات جان دو نفر از مرگ حتمی توسط پرسنل مرکز بهداشت گمیشان

گزارش نجات جان دو نفر از مرگ حتمی توسط پرسنل مرکز بهداشت گمیشان       بیمار اول آقای 17 ساله ای است که بدلیل خودکشی با ارست قلبی وتنفسی و سیانوزکامل توسط اورژانس 115 به این مرکز مراجعه نمود بلافاصله بیمار اینتوبه شده و اقدامات سی پی آر توسط پزشک و پرستار و تکنیسین فوریتهای پزشکی انجام شد........

img_yw_news
چهارشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۰ -

اخبار بهداشت دهان و دندان

اخبار بهداشت دهان و دندان شبکه بهداشت و درمان گمیشان:1- پنجمین مرحله فلوراید تراپی از تاریخ 7/2/1390 لغایت 11/2/1390 در شهرستان گمیشان بر روی 2072 دانش آموز پایه های اول و دوم مقطع ابتدایی با هدف پیشگیری از پوسیدگی دندان انجام شد.2-  افتتاح بخش ترمیم دندان در مورخ 25/2/1390 در مرکز بهداشتی درمانی سیمین شهر شد. 3- افتتاح بخش ترمیم دندان در مورخ 2/3/1390 در مرکز بهداشتی درمانی گمیشان شد.  


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شبکه بهداشت و درمان گمیشان می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2023 All Rights Reserved | gomishan

Designed & Developed by : Yektaweb