اموردانشجویان شاهدوایثارگر : اعلام نتایج ششمین جشنواره علمی آموزشی جایزه ملی ایثار

 | تاریخ ارسال: 1400/12/11 | 
مدیرکل امور شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت:

نتایج ششمین جشنواره آموزشی تحصیلی جایزه ملی ایثار، ۱۷ اسفند اعلام می شود

دکتر غلامعلی جاودان مدیرکل امور شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت گفت: نتایج ششمین جشنواره آموزشی تحصیلی جایزه ملی ایثار، ۱۷ اسفند اعلام می شود.


مدیرکل امور شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت از مراحل نهایی «ششمین جشنواره آموزشی تحصیلی جایزه ملی ایثار» و تجلیل از دانشجویان شاهد و ایثارگر برتر علمی دانشگاه­ ها / دانشکده­ های علوم پزشکی خبر داد و گفت: نتایج ششمین جشنواره آموزشی تحصیلی جایزه ملی ایثار، ۱۷ اسفند اعلام می شود.

دکتر غلامعلی جاودان افزود: انتخاب و معرفی دانشجویان شاهد و ایثارگر برتر در این جشنواره آموزشی تحصیلی، بر اساس شاخص های مدون و آیین نامه اجرایی صورت گرفته است.

مدیرکل امور شاهد و ایثارگر تصریح کرد: براساس بند یک آیین نامه اجرایی ماده ۶۷ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، گروه هدف از نظر وضعیت ایثارگری شامل؛ «همسر و فرزند شهید، جانبازان ۲۵% و بالاتر، همسر و فرزندان جانبازان ۲۵% و بالاتر، آزادگان و همسر و فرزندان آنان» بوده و صرفاً این عزیزان که دارای شرایط اختصاصی آموزشی تحصیلی نیز بوده اند، در این جشنواره مورد ارزیابی تحصیلی قرار گرفتند. وی، «شرایط اختصاصی» شرکت در این جشنواره را داشتن معدل کل ۱۷ و بالاتر برشمرد.

دکتر جاودان افزود: تاکنون پنج دوره از جشنواره با مشارکت بنیاد شهید و امور ایثارگران و سایر دستگاه ­های آموزش عالی طی سال های قبل برگزار شده است. وی افزود: این جشنواره علاوه بر اجرا در سطح دانشگاه های علوم پزشکی، به طور همزمان در سطح دانشگاه های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه آزاد اسلامی، وزارت آموزش و پرورش و حوزه علمیه نیز برگزار شد.

مدیرکل امور شاهد و ایثارگر تصریح کرد: ششمین جشنواره آموزشی، تحصیلی جایزه ملی ایثار در «سه مرحله» برگزار شد. وی گفت: «مرحله اول» دانشگاهی بود و دانشجویان توسط دانشگاه/ دانشکده محل تحصیل خود انتخاب و به دانشگاه­ منطقه مربوطه معرفی شدند. دکتر جاودان ادامه داد: در «مرحله دوم» در کلان مناطق کشوری ارزیابی لازم صورت گرفت و نفرات برتر و منتخب به اداره کل امور شاهد و ایثارگر وزارت معرفی شدند. وی تصریح کرد: «مرحله سوم»، کشوری است و تعداد کل ۱۵ نفر دانشجوی برتر شاهد و ایثارگر از کل دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور در مقاطع مختلف تحصیلی، انتخاب و در مراسم پایانی جشنواره معرفی خواهند شد.

دکتر غلامعلی جاودان افزود: از میان این ۱۵ نفر، ۴ نفر در رشته پزشکی عمومی، ۳ نفر دندانپزشکی، ۲ نفر داروسازی، ۲ نفر مقطع کارشناسی، ۲ نفر در مقطع کارشناسی ارشد و ۲ نفر در مقطع دکترای تخصصی انتخاب و معرفی می شوند.

مدیرکل امور شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت اعلام کرد: نحوه ثبت نام در جشنواره ششم نسبت به دوره های پیشین تغییراتی داشت است و بر خلاف دوره های قبل، فرایند ثبت نام دانشجویان و بررسی مدارک تحصیلی و نحوه انتخاب برگزیدگان از طریق سامانه اینترنتی انجام شد. وی افزود: بدیهی است هر فرایند جدید در آغاز با مشکلات و چالش هایی نیز همراه خواهد بود که این جشنواره نیز مستثنی نماند و امیدواریم از جشنواره های بعدی، شاهد مشکلات کمتری باشیم.

دکتر غلامعلی جاودان در پایان افزود: مراسم نهایی ششمین جشنواره آموزشی تحصیلی جایزه ملی ایثار، با میزبانی بنیاد شهید و با حضور بالاترین مسئولان بنیاد شهید و امور ایثارگران و دستگاه های مربوطه و مدیران کل امور شاهد و ایثارگر دانشگا ها و دانشجویان برگزیده برگزار و با اهدای جوایزی از سوی بنیاد شهید به نفرات برگزیده، از آنان تجلیل خواهد شد. وی افزود: در عین حال با توجه به شرایط کووید در کشور، دانشجویان برگزیده و مدیران امور شاهد و ایثارگر دانشگاه های غیر از شهر تهران، به صورت مجازی در این برنامه شرکت خواهند کرد.دفعات مشاهده: 122 بار   |   دفعات چاپ: 23 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA