اخبار : برگزاری جلسه بررسی نیازمندی های راه اندازی تله مدیسین در مراکز بهداشتی و درمانی دولتی

 | تاریخ ارسال: 1400/10/21 | 
جلسه با موضوع بررسی نیازمندی های اجرای تله مدیسین در مراکز بهداشتی و درمانی دولتی استان در روز یکشنبه مورخ ۱۹ دی ماه ۱۴۰۰ در سالن جلسات مدیریت آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه برگزار گردید.

 (Telemedicine ) تله مدیسین در ادبیات موضوع به معنای "پزشکی از راه دور " است و این کلمه در دهه ۱۹۷۰ میلادی توسط فردی به نام Thomas bird معرفی شده است .تعاریف بسیاری از این کلمه مطرح است. طبق تعریف ITU ، تله مدیسین عبارتست از " عمل مراقبت پزشکی با استفاده از ارتباطات صوتی تصویری". این عمل مشتمل بر نگهداری، مراقبت، تشخیص، مشاوره و معالجه بوده ضمن اینکه در این مرحله توجه به انتقال داده های پزشکی و مسائل آموزشی نیز وجود دارد.
در نگاهی جامع تر و کامل تر می توان گفت " بطور عمومی تله مدیسن به کاربرد فناوری های پزشکی و ارتباطی جهت تبادل هر گونه اطلاعات، اعم از داده ، صدا یا ارتباطات تصویری بین پزشک و بیمار یا پزشک و متخصصان بهداشت و درمان در موقعیت های مجزای جغرافیایی و به منظور ایجاد امکان تبادل جهت مقاصد پزشکی ، بهداشتی درمانی ، تحقیقاتی و آموزشی تحصیلی اطلاق می شود"

در این جلسه که با حضور آقای دکتر زرگران معاونت درمان، آقای دکتر عرب مدیریت درمان، آقای دکتر هنرور معاونت تحقیقات و فناوری ، آقای دکتر اعرابی از اساتید دانشگاه  و خانم دکتر عباسی از کادر درمان و آقای کمانگری مسئول نظام ارجاع دانشگاه و آقای دکتر منصوری مدیریت آمار و فناوری اطلاعات و مسئول نرم افزار دانشگاه و سایر کارشناسان آی تی برگزار گردید مصوب شد این طرح در چهار شهرستان منتخب معاونت درمان اجرا گردد و شهرستانهای فاقد متخصص از شهرستانهای دارای پزشک متخصص نوبت اخذ نمایند و فرآیند تله مدیسین اجرا گردد.

 


دفعات مشاهده: 22 بار   |   دفعات چاپ: 0 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به مدیریت آمار و فناوری اطلاعات می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : مدیریت آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه

© 2022 All Rights Reserved | Statistics and Information Technology Management

Designed & Developed by : Yektaweb