پیام خود را بنویسید

صفحه اصلی : دومین کارگروه سلامت و امنیت غذایی در کلاله برگزارشد

 | تاریخ ارسال: 1399/4/3 | 
دومین کارگروه سلامت و امنیت غذایی با حضور فرماندارشهرستان، مدیریت شبکه بهداشت، سرپرست مرکز بهداشت و ادارات عضو کارگروه سلامت و امنیت غذایی در کلاله برگزار شد.
علی اصغر بیانی-فرماندار شهرستان کلاله در کارگروه سلامت وامنیت غذایی شهرستان ،با تاکید بر رعایت بهداشت فردی گفت: با توجه به کمتر رعایت کردن بهداشت و فاصله گذاری اجتماعی ،شیوع کرونا در شهرستان دوباره در حال زیاد شدن است با رعایت بهداشت فردی و زدن ماسک می توان بر آن بیماری غلبه کرد.
بیانی با اشاره به رعایت پروتکل بهداشتی در ادارات شهرستان به روسای ادارات شهرستان توصیه کرد در ورودی ادارات مایع ضد عفونی جهت حفظ سلامتی کارکنان و ارباب رجوع و نیز ضد عفونی کلی محیطی اقدام شود.

بیانی فرماندار کلاله در جلسه مشترک شورای سلامت و امنیت غذایی و ستاد مقابله با کرونای شهرستان گفت:
 
بنا به تصمیم ستاد مقابله با کرونای شهرستان و به لحاظ زرد بودن وضعیت و ضرورت پیشگیری از خطر ابتلا به بیماری کرونا؛ بازارهای هفتگی و تالار های پذیرایی کلاله تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهند بود.
 
وی به افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در سطح شهرستان اشاره کرد و گفت: با هدف پیشگیری از گسترش این بیماری به شهروندان توصیه می شود از برگزاری هرگونه مهمانی، مسافرت و تردد غیر ضرور پرهیز و در صورت حضور در هر جمعی، پروتکل های بهداشتی و فاصله اجتماعی را رعایت نمایند.
 
بیانی با انتقاد از شهرداران، دهیاران و برخی نهاد های مسئول به جهت عدم ضدعفونی معابر شهری و روستایی در ماه های اخیر گفت: همانگونه که در روز های اولیه با این ویروس مقابله کردیم؛ نیاز است با محلول پاشی و ضدعفونی سطح شهر همانند گذشته با ویروس کرونا مقابله کنیم.
 
فرماندار کلاله در پایان خاطر نشان کرد: در صورت عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی توسط شهروندان؛ وضعیت شهرستان قرمز خواهد شد و دوباره محدودیت ها را با شدت بیشتری اعمال خواهیم کرد.

دکتر مهیار کلوی مدیرشبکه بهداشت ودرمان شهرستان کلاله ضمن اشاره به وضعیت کرونا ویروس در شهرستان گفت: بیماران مراجعه کننده به بیمارستان شهرستان زیاد شده است از مردم فهیم شهرستان کلاله می خواهیم استفاده از ماسک و شستن دستها ورعایت بهداشت فردی را فراموش نکنند.
در ادامه این جلسه دکتر رشید آتا-سرپرست مرکز بهداشت  در خصوص مصوبات کارگروه سلامت ، بازدید و کنترل کلر باقیمانده درآب شرب به میزان ۱-۵/۰ برای پیشگیری از شیوع بیماری التور تاکیدات لازم را داشتند.
دکتر آتا با موضوع شیوع کرونا افزود : ضدعفونی شهر باید تکرار شود و رعایت بهداشت و زدن ماسک و تهویه اتاق های مدارس باید بطور جدی انجام شود
در کارگروه سلامت مقرر شد در راستای اجرای شدن بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداریها برای مقابله با مشاغل مزاحم ، بازدیدهای هفتگی توسط شهرداری شورای شهر ،دادگستری –نیروی انتظلمی وبهداشت، ترجیحا بعد از ظهر انجام گردد.
و نیز قرار شد بخشداریها از طریق دهیارها ، روستاهای را که مسایل بهداشتی را رعایت نمی کنند به مرکز بهداشت اعلام تا رسیدگی شود.
اعضای کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان کلاله با تصمیمات اتخاذ شده فعلا یکشنبه بازار و تالارهای پذیرایی به علت شیوع کرونا تعطیل و بعد از تصمیماتی استانی اعلام خواهد شد.


دفعات مشاهده: 490 بار   |   دفعات چاپ: 55 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی گلستان می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2022 All Rights Reserved | kalaleh

Designed & Developed by : Yektaweb