پیام خود را بنویسید

اخبار جدید : سرپرست جدید مرکز بهداشت گنبد کاووس معرفی شد

 | تاریخ ارسال: 1398/7/28 | 
مراسم معارفه سرپرست مرکز بهداشت شهرستان گنبد کاووس با حضور دکتر عارف نیا معاون بهداشتی دانشگاه و رییس مرکز بهداشت استان مورخ 28/7/98 در محل سالن اجتماعات این مرکز بهداشت برگزار شد. ابتدا دکتر بدیعی مدیر شبکه بهداشت و درمان گنبد ضمن خیر مقدم به معاون بهداشتی دانشگاه و همکاران حاضر در سالن، گزارشی از اقدامات صورت گرفته در حوزه بهداشت شهرستان را برشمرده و از زحمات و تلاش های بی وقفه همکاران مرکز بهداشت در طی تصدی مسئولیت  در مرکز بهداشت قدردانی نمودند. سپس دکتر پالیده سرپرست مرکز بهداشت گنبد با خیر مقدم به دکتر عارف نیا و همکاران حاضر، از حسن اعتماد معاون بهداشتی دانشگاه و مدیر شبکه بهداشت گنبد در سپردن  مسئولیت خطیر سرپرستی مرکز بهداشت به خود تشکر کرده و گفتند بی شک دکتر بدیعی از مدیران باتجربه حوزه بهداشت در سطح استان بوده و من امیدوارم در کنار ایشان و با راهنمایی های دکتر عارف نیا بتوانیم در ارتقاء سلامت شهروندان مثمر ثمر  باشیم. در ادامه دکتر عارف نیا معاون بهداشتی دانشگاه با تبریک مسئولیت جدید به دکتر پالیده از قبول مسئولیت ایشان قدردانی کرده و از زحمات دکتر بدیعی در مرکز بهداشت و شبکه بهداشت گنبد تشکر نمودند. معاون بهداشتی دانشگاه با اشاره به این مطلب که شهرستان گنبد در سطح استان از موقعیت ویژه ای برخوردار می باشد گفت: در زمان قبول مسئولیت مدیریت شبکه بهداشت توسط دکتر بدیعی گفتم که برای مرکز بهداشت گنبد حتما یک نفر باید معرفی گردد  چرا که شهرستان گنبد با 4 بیمارستان دولتی ، 2 بیمارستان خصوصی، 1 بیمارستان تامین اجتماعی ، مرکز بهداشت ، اورژانس 115 ، واحد غذا و واحد دارو  حتما مدیر شبکه و رییس مرکز بهداشت مجزا باید داشته باشد تا خدمت رسانی به مردم دچار چالش جدی نگردد. ایشان وقوع سیل در گنبد و استان را از دلایل تاخیر در انجام این امر عنوان کردند. وی دکتر بدیعی را از مدیران نمونه در سطح استان برشمرده و از تلاش های خستگی ناپذیر دکتر بدیعی در خدمت رسانی به حوزه سلامت گنبد تشکر ویژه نمودند. معاون بهداشتی دانشگاه گفتند: تعهد کاری و وقت گذاری توسط مدیر بیشتر از همه برای من حائز اهمیت می باشد. وی گفت : مدیران باید وقت بگذارند ،مدیران باید اهمیت فکر کردن و تحقیق مستمر در حوزه کاری را بدانند و ببینند که سایر استان ها و سایر دانشگاهها چه برنامه های را پیش گرفته  و دنبال می کنند و از آنها الگو و ایده ی جدید استخراج بکنند. دکتر عارف نیا گفت بعضی وقت ها کارشناسان ما نیاز به هدایت دارند که مدیر باید به کارشناسان ایده بدهد.
دکتر عارف نیا گفت: وقت گذاری، تفکر و ایده ،  اساس کار مدیریت می باشد مخصوصا" که در حال حاضر  وضعیت مالی ما خوب نمی باشد، مدیران باید صاحب ایده های نو باشند. وی گفت مسائل و مشکلات کاری به سه بخش مدیریتی، مالی و انسانی تقسیم می شوند که در برخی موارد تا 70درصد مربوط به مدیریت می باشد .وی بحث بعدی را حجم سنجی  مراقبت ها ذکر کردند و گفتند  این همه کار را سر بهورزان آوار کردیم و همه واحدها می گویند که کار ما خیلی مهم هست و اینجاست که نیاز به حجم سنجی فعالیت ها پیدا می کنیم.
 وی از تدوین کتاب با عنوان زمان سنجی در مرکز بهداشت استان خبر داد و گفت که در این کتاب     ریز مسائل و وظایف تمامی کارکنان از بهورز تا پزشک را پیش بینی کرده ایم که تا دو هفته آینده به مرحله چاپ خواهد رسید. وی از کمبود 90 پزشک در سطح بهداشت استان گلستان خبر داد و گفت هر سال 30درصد خروجی پزشکان را داریم که طرحی بودن پزشکان و  قبولی در مقطع تخصصی از دلایل این خروجی ها می باشد. معاون بهداشتی دانشگاه با اعلام این مطلب که اجرای درست پزشک خانواده ، پرونده الکترونیک و ارجاع هدفمند، منوط به وجود پزشک باتجربه می باشد که حداقل 5 سال در سیستم بهداشتی ماندگاری داشته باشد ولی بدلیل خروج پزشکان این کار ناقص می ماند، آن هم با 22 ساعت فعالیت روزانه که با این حجم کاری برای پزشک پیش بینی شده است( 22 ساعت کار در روز). وی گقت ما اگر بخواهیم سیستم را درست پیش ببریم باید وضعیت نیروی انسانی و وضعیت مالی را درست حساب بکنیم .
دکتر عارف نیا گفت در جایی که مشارکت مردمی و خودمراقبتی پای کار می آید کار ما سخت می شود . ما در بحث چاقی دانش آموزان خوب عمل نکردیم ولی در بحث تالاسمی و تب مالت عملکرد مطلوبی داشتیم. وی گفت ما هنور نتوانستیم سواد سلامت مردم را ارتقاء بدهیم .
ایشان گفتند که در حوزه بهداشت 400 شاخص داریم و برای پزشک 80 مورد شرح وظایف تعریف شده است. وی یکی از ارکان اصلی مدیریت را منابع مالی پایدار برشمردند و گفتند: کار در بهداشت آن هم با شرایط نگران کننده مالی که به آن اضافه بکنیم سخت هست اما امیدواریم که مشکلات مالی ما با پیگیری مسئولین کمتر بشود.
 وی گفت بر پایش های هفتگی مدیران از مراکز اصرار دارم  ،این کار حتما باید ادامه پیدا بکند تا با حضور مستقیم مدیران در محیط، مشکلات بهتر حل و فصل گردد. وی در پایان برای دکتر پالیده آرزوی توفیق کردند که بتوانند در مسئولیت جدید با انرژی مضاعف برای حوزه بهداشت شهرستان، مفید واقع گردد.





دفعات مشاهده: 733 بار   |   دفعات چاپ: 90 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر



CAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به گنبد کاووس می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2023 All Rights Reserved | Gonbad Kavoos

Designed & Developed by : Yektaweb