پیام خود را بنویسید

اسناد پزشکی : اسناد پزشکی

 | تاریخ ارسال: 1397/4/16 | 

 

واحد اسناد پزشکی بستری

اساس کار این واحد تنظیم اسناد مالی و درمانی مورد نیاز جهت ارسال به 3 بیمه اصلی خدمات درمانی، تامین اجتماعی و نیروهای مسلح و 30 بیمه تکمیلی گوناگون می باشد که  تنظیم و ارسال سند متفاوت را شامل می شود تا بیمارستان بتواند تمام اقدامات بالینی و درمانی خود برای بیمار بستری شده در بخش های بستری را تبدیل به مطالبات مالی و ریالی قابل توجه ای از بیمه های مذکور بنماید. 

فعالیت های این واحد جهت تنظیم، تکمیل و رفع نقص اسناد در راستای کاهش کسور مالی به طور مستقیم با 3 واحد مالی ، ترخیص و  IT بیمارستان و به طور غیر مستقیم با تمام واحدها و بخش های درمانی، کلینیکی، پارکلینکی زیر مجموعه دفتر محترم خدمات پرستاری مرتبط می شود. 

این واحد خود را مکلف می داند به جهت حفظ و دفاع از حقوق حقه بیمارستان، پزشکان محترم و بیماران عزیز در صورت بروز هرگونه تغییر اسنادی و مالی در قراردادها و مصوبات هیئت دولت یا وزارت بهداشت سریعا تغییرات مذکور را در تمامی اسناد در دست اقدام اعمال نماید که این امر خود پیگیری های بی وقفه و همکاری های تنگاتنگی را با واحد های درون و برون سازمانی متفاوتی را ایجاب می نماید. 
 

واحد اسناد پزشکی سرپایی

خدماتی که این بخش انجام می دهد شامل موارد ذیل میباشد

1 - تهیه و تنظیم قراردادهای بخش های سرپایی(کلیه واحد های پاراکلینیکی،آزمایشگاه، تصویر برداری ،رادیولوژی،کلینیک) بابیمه ها(بیمه سلامت ،تامین اجتماعی،نیروهای مسلح،بانکها و سایر بیمه ها) در خصوص چگونگی انجام خدمات درمانی جهت بیماران و چگونگی پرداخت هزینه ها از سوی سازمان بیمه گر و بیماران.

2  - تهیه و تنظیم و عقد قرارداردهای پزشکان بیمارستان با سازمان های بیمه گر

3  - دریافت تعرفه های خدمات درمانی و پیگیری چگونگی اعمال آنها درHISطبق دستورالعمل ها و قراردادهای موجود.

4 - دریافت دستور العمل ها و ابلاغیه های معاونت درمان و سازمان های بیمه گردر نحوه چگونگی ارئه خدمات و پذیرش بیماران و ابلاغ وتوجیه دستورالعمل ها به کلیه پذیرش های واحد سرپایی اعم از پاراکلینیک و پلی کلینیک.

5 -  هماهنگی جهت جمع آوری و تنظیم اسناد و نسخ سرپایی و سپس براورد ارزش ریالی این اسناداست و آنها به سازمان های بیمه گر و درخواست مبالغ مهم سازمان از سازمان های طرف قرارداد.

6  - پیگیری مبالغ درخواست شده از سازمان های بیمه گر و پیگیری مبالغ کسر شده که به اصطلاح اسناد پزشکی کسور نامیده می شود و ارائه دفاعیه جهت عودت مبالغ کسر شده به بیمارستان.

7  - پاسخگویی به مشکلات مراجعین و بیماران در هنگام پذیرش.


شماره تماس :01735862611-داخلی 245


دفعات مشاهده: 564 بار   |   دفعات چاپ: 134 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به بیمارستان امام رضا خان ببین می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2023 All Rights Reserved | emamreza-hosp

Designed & Developed by : Yektaweb