امور ایثارگران : اولین کنگره کشوری بزرگداشت شهدای وزارت بهداشت، درمان و آموزش

 | تاریخ ارسال: 1395/12/23 | 

اولین کنگره کشوری بزرگداشت شهدای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد

وزیر بهداشت: شهدا، جانبازان و خانواده های آنان از سرمایه های ارزشمند کشور هستند و جمهوری اسلامی ایران مدیون خون شهداست.


دکتر سید حسن هاشمی در کنگره شهدای علوم پزشکی سراسر کشور که در روز پنجشنبه 19 اسفندماه 1395 در یزد برگزار شد، ضمن قدردانی از برگزار کنندگان این کنگره و تشکر از حضور خانواده های معزز شهدا در این مراسم گفت: وظیفه ملی ماست که به شهدا، جانبازان و خانواده های آنان خدمت کنیم و احترام بگذاریم زیرا این عزیزان، مهمترین سرمایه خود را در طبق اخلاص گذاشتند.

دکتر هاشمی با بیان این که جامعه پزشکی و جهاد سازندگی جزو مظلوم ترین افراد دوره دفاع مقدس بودند، یادآور شد: جامعه پزشکی بدون هیچ دفاعی و با ایجاد خاکریز ، با حضور در خط مقدم و در بیمارستان های صحرایی به جراحی می پرداختند و حتی در زمان بمباران نیز به جراحی مجروحین ادامه می دادند. 

وزیر بهداشت ضمن ابراز امیدواری برای این که خدمات جامعه پزشکی در طول دفاع مقدس به تصویر کشیده شود ، خاطرنشان کرد: چیزی که ما در کشور به خصوص در حوزه پزشکی به آن نیاز داریم، "اخلاق" است و بدون اخلاق و اخلاق مداری، کار ما در حوزه پزشکی عبث خواهد بود. بنابراین معرفی چهره های نورانی دفاع مقدس و اهداف و آرمان های آنان، در سالم سازی محیط و در بین نسل جوان بسیار تاثیرگذار خواهد بود.
دکتر هاشمی گفت: معتقدم نسل جوان ما در دفاع از آرمان های انقلاب، شهدا و دفاع از کشور بسیار مصمم هستند و دلیل آن نیز قدرتمند بودن کشوراست و باید برای حفظ و حراست از کشورمان تلاش کنیم.

وزیر بهداشت تصریح کرد: بیشترین احترام به خانواده شهدا، خدمت و کار کردن، و امید دادن همراه با عمل است و باید در این زمینه تلاش کرد.

دکتر هاشمی با ذکر نقل قولی از امام راحل گفت: مهم کار جهادی و مجاهدانه است . مهم نیست که در چه مسندی باشیم، چون در دین ما برتری به تقواست و باید هرکس کارش را خوب انجام بدهد.

وزیر بهداشت با بیان این که معتقدم انقلابی بودن یعنی احترام به خانواده شهدا و خدمت گزار مردم بودن گفت: خدمت کردن میسر نمی شود جز با از خود گذشتن و پا روی منافع و حزب خود گذاشتن و از این راه می توان به مردم و کشور خدمت کرد.


در این مراسم با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از دو کتاب " گذری بر سرنوشت سربازان جنگ در ملل مختلف " با مقدمه ای از وزیر بهداشت و " حدیث ایثار، کنگره شهدای وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی کشور" رونمایی شد و در پایان از خانواده های شهدای دانشگاههای علوم پزشکی کشور با اهدای لوح تقدیر شد.

در بخش تجلیل خانواده های گرانقدر شهدا، وزیر بهداشت با بوسه بر دستان مادر خود، لوح تقدیر را به وی تقدیم کرد. شهید سیدمحسن هاشمی، برادر وزیر بهداشت - دکتر سیدحسن هاشمی- است.

گفتنی است در این مراسم از دو خانواده گرامی شهید دانشگاه علوم پزشکی گلستان(شهیده شهربانو نجاتی و شهید عباسعلی کبیری) تقدیر شد.

آلبوم تصاویر: 


کلیدواژه ها: کنگره شهدا | امورایثارگران | علوم پزشکی گلستان | وزارت بهداشت |

دفعات مشاهده: 901 بار   |   دفعات چاپ: 141 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به ستاد امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه علوم پزشکی گلستان می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2022 All Rights Reserved | isar

Designed & Developed by : Yektaweb