مجله دانشگاه علوم پزشکی گرگان- پابلونز و گواهی داوری مقاله
در خصوص Publons

حذف تصاویر و رنگ‌ها

داور محترم مجله دانشگاه علوم پزشکی گرگان
سلام علیکم
احتراماً بدینوسیله تقاضا میگردد از این پس مقالات داوری شده از وب سایت مجله را در وبگاه Publons معرفی و ثبت نمایید.
این درخواست به منظور کسب امتیاز بخش داوری مجله دانشگاه علوم پزشکی گرگان در ارزیابی نشریات است.


برای انتقال داوری های خود به Publons کافی است تا نامه تاییدیه دریافت داوری ارسالی از وب سایت مجله را به نشانی reviewswebofsciences.com  فوروارد (Forward) نمایید.

معرفی Publons
Publons معتبرترین وبگاه مخصوص داوری در دنیاست که توسط مؤسسه کلاریویت آنالیتیکس (Clarivate Analytics) با هدف ارایه داوری علمی و شفاف ایجاد و راه اندازی شده است. این سامانه خدماتی را ارایه میدهد که در آن پژوهشگران بتوانند به اطلاعات پژوهشی و معیارهای استنادی خود دست یافته، داوری های خود را بررسی نمایند و آنها را به نمایش بگذارند. همچنین این اطلاعات در اختیار ویراستاران مجلات قرار میگیرد تا آنها بتوانند در انتخاب داوران مناسب برای انجام فرایندهای داوری مقالات بهره جویند. به طور کلی هدف Publons افزایش سرعت فرایندهای علمی با استفاده از کنترل و پایش فرایندهای داوری است.

نحوه دسترسی به Publons

برای استفاده از امکانات Publons ابتدا بایستی وارد وبگاه www.bublons.com شوید. همچنین میتوان از tab Publons موجود در Web of Scinece به آن دسترسی داشت و از قسمت Register یا Publons a create profile مراحل ثبت نام را انجام داد.

ثبت نام در Publons
در Publons روی قسمت Register کلیک نمایید. بعد از وارد کردن مشخصات خود با کلیک روی گزینه Register از طرف Publons یک ایمیل برای شما فرستاده میشود. پس از باز کردن ایمیل، روی گزینه Activate to here کلیک کرده تا پروفایل Publons برای شما فعال شود.
ثبت نام در Publons از روشهای زیر امکان پذیر است.
۱- استفاده از ایمیل
۲- حساب کاربری ORCID
۳- حساب کاربری Google
۴- حساب کاربری LinkedIn
پیشنهاد میشود برای ثبت نام از حساب کاربری ORCID استفاده نمایید تا به صورت خودکار اطلاعات پژوهشی شما منتقل شود. در صفحه sign in با وارد کردن ایمیل و رمز ORCID خود به پروفایل Publons خود وارد می شوید. در نخستین ورود به پروفایل Publons ، در چند صفحه، Publons به معرفی اجمالی خود می پردازد که میتوانید با کلیک روی گزینه Continue از این صفحات عبور کنید.

دریافت کد شناسه پژوهشگر
برای دریافت ResearcherID بایستی مقالات خود را در پروفایل Publons وارد کنید. در صورتی که مقاله ای در Web of Science داشته باشید؛ پس از حدود ۵ دقیقه کد مربوطه را دریافت خواهید نمود. در غیر این صورت حدود ۲۴ ساعت طول میکشد تا ResearcherID به شما اختصاص یابد.

نشانی مطلب در وبگاه مجله دانشگاه علوم پزشکی گرگان:
http://goums.ac.ir/journal/find.php?item=1.152.123.fa
برگشت به اصل مطلب