برگشت به صفحه اول سایت برگشت به صفحه اول این زیربخش نقشه سایت
AWT IMAGE
درباره ما::
تماس با ما::
شبکه بهداشت و درمان::
ستاد مرکز بهداشت شهرستان::
مراکز خدمات جامع سلامت::
آرشیو اخبار::
راهنمای ارباب رجوع::
اخبار::
طرح-گمیشان::
::
شعار سال رهبری

AWT IMAGE

جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الكترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در كادر زیر وارد كنید.
نظرسنجی
نظر شما در مورد وبگاه شبکه
خوب
متوسط
ضعیف
   
:: پایگاه اطلاع رسانی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گمیشان ::
AWT IMAGE

به پایگاه اطلاع رسانی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گمیشان خوش آمدید

:: واحد سلامت جوانان، نوجوانان و مدارس : واحد سلامت خانواده شهرستان گمیشان جلسه توجیهی تدوین برنامه عملیاتی را برگزارکرد ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۲/۴ | 

AWT IMAGE             

درراستای اجرای فعالیتهای پیش بینی شده برنامه عملیاتی واحد سلامت خانواده ، جلسه توجیهی در مورخه 30/1/ 96 جهت پرسنل سلامت خانواده برگزار گردید .در این جلسه اهداف کلی، کمی وفعالیتهای مربوط به برنامه های مادران،کودکان،میانسالان،سالمندان و باروری سالم بیان شده و مصوبات آن طی صورت جلسه به مراکز ارسال شد

>
:: امور اداری : تبریک مدیر شبکه گمیشان به مناسبت روز آزمایشگاه ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۲/۲ | 

AWT IMAGEتبریک مدیر شبکه گمیشان به مناسبت روز آزمایشگاه

بمنظور گرامیداشت 30 فروردین روز آزمایشگاه و تولد حکیم اسماعیل جرجانی مدیر شبکه بهداشت ودرمان گمیشان با حضور در جمع کارکنان آزمایشگاه مرکزی این روز را به آنها تبریک گفت.

دکتر بهمن ایری تقدیر و تشکر  از آزمایشگاهیان را که در جهت ارتقای سطح سلامت آحاد جامعه تلاش می کنند بعنوان یک وظیفه یاد کرد.

>
:: واحد پیشگیر و مبارزه با بیماریها : ایستگاه خطرسنجی بیماریهای قلبی عروقی در مصلی نماز جمعه ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۲/۲ | 

AWT IMAGEدر اولین روز از هفته سلامت ایستگاه خطرسنجی بیماریهای قلبی عروقی در مصلی نماز جمعه  شهر کمیش تپه، روستای خواجه نفس و شهر سیمین شهر شهرستان گمیشان برپا گردید. در این ایستگاهها طبق جدول خطرسنجی افراد بالای 30 سال مورد بررسی قرار گرفته و از نظر متغیرهای بالینی (فشارخون) و آنتروپومتری (نمایه توده بدنی)، توسط پزشکان و کارشناسان مرکز بهداشت شهرستان مورد سنجش قرار گرفتند. در ادامه دکتر ایری سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان و دکتر اصفهانیانی مسئول واحد مبارزه با بیماریهای شهرستان به ترتیب در مصلی نماز جمعه کمیش تپه و خواجه نفس در مورد اهمیت بیماریهای غیرواگیر و شیوع رو به افزایش آنها و تخصیص رتبه های برتر بار بیماریها به بیماری افسردگی اشاره نمودند

>
:: سلامت جوانان، نوجوانان و مدارس : زنگ سلامت آغازگر مراسم دومین روز هفته سلامت 96 در گمیشان بود ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۲/۲ | 

AWT IMAGE زنگ سلامت آغازگر مراسم دومین روز هفته سلامت 96 در گمیشان بود

زنگ سلامت شهرستان گمیشان, با حضور فرماندارو روسای ادارات و مدیرشبکه بهداشت و درمان شهرستان و کارشناسان مرکز بهداشت، در مدرسه ابتدایی ثنایی گمیش تپه، نواخته شد. در این مراسم دکتر ایری مدیر شبکه  بهداشت و درمان شهرستان، ضمن سخنرانی برای دانش اموزان , با طرح سوال از آنها، ضمن آرزوی سلامتی برای همه ، هدایایی به رسم یاد بود, به نفرات برتر پاسخ دهنده به سوالات, اهدا نمودند.نرمش صبحگاهی دانش آموزان با حضور مسئولین , شعر, سرود، قرائت سوگند نامه سفیران سلامت دانش آموز و  مسابقه طناب کشی ، روزنامه دیواری و ... از برنامه های اجرایی در حاشیه این مراسم بود.

>
:: بهداشت محیط و حرفه ای : مشارکت کلیه ادارات شهرستان در برنامه های هفته سلامت سال 96 مورد تاکید فرماندار گمیشان قرار گرفت ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱/۲۱ | 

AWT IMAGE  مشارکت کلیه ادارات شهرستان در برنامه های هفته سلامت سال 96 مورد تاکید فرماندار گمیشان قرار گرفت

در اولین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان گمیشان در سال 96 که  با حضور فرماندار و سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان و دیگر اعضای کارگروه با محوریت هفته سلامت و گزارش عملکرد برنامه سلامت نوروزی 95-96 برگزار گردید،فرماندار گمیشان خواستار مشارکت کلیه ادارات شهرستان در برنامه های هفته سلامت سال 96 شدند و از عملکرد دستگاه های اجرایی شهرستان در برنامه های سلامت نوروزی تقدیر و تشکر نمودند.

>
:: سلامت جوانان، نوجوانان و مدارس : تصویب برنامه های اجرایی هفته سلامت در مدارس در کارگروه سلامت و امنیت غذایی گمیشان ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱/۲۱ | 

AWT IMAGEتصویب برنامه های اجرایی هفته سلامت در مدارس در کارگروه سلامت و امنیت غذایی گمیشان

به جهت برگزاری هر چه باشکوهتر برنامه های هفته سلامت ، در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان گمیشان برنامه های اجرایی در مدارس مطرح و  با استقبال فرماندار شهرستان رو به روشد...

>
:: واحد سلامت جوانان، نوجوانان و مدارس : کاهش تصادفات در سطح شهرستان ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱/۲۱ | 

در راستای اجرای برنامه های کاهش مرگ و میر جوانان به دلیل سوانح و حوادث ترافیکی، به حول و قوه الهی و تدابیر اتخاذ شده و تلاش همکاران و تعامل ادارات و نهادهای مربوطه در امر ترافیک و رعایت مقررات راهنمایی رانندگی توسط شهروندان عزیز گمیشانی، در طرح نوروز 96، از 25 اسفند 1395 تا 14 فروردین 96 در حوزه درون شهری گمیش تپه و سیمین شهر(شهرستان گمیشان)، شاهد تصادف فوتی نبوده و تصادفات جرحی در مقایسه با سال قبل 67 درصد کاهش داشته است.

>
:: پیشگیری و مبارزه با بیماریها : فعالیت های انجام گرفته واحد مبارزه با بیماریهای مرکز بهداشت شهرستان گمیشان در ایام نوروزی 96 ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱/۱۷ | 

فعالیت های انجام گرفته واحد مبارزه با بیماریهای مرکز بهداشت شهرستان گمیشان در ایام نوروزی 96

برنامه کشیک نوروزی واحد مبارزه با بیماریهای مرکز بهداشت شهرستان گمیشان از 26 سفند ماه 95 تا 13 فروردین 96، به مدت 18 روز انجام گرفت.

>
:: واحد پیشگیر و مبارزه با بیماریها : گزارش بیماریابی فشارخون بالا در مراکز شهری شهرستان در سه ماهه چهارم سال 95 ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱/۱۴ | 

نتایج غربالگری و بیماریابی فشارخون بالا در سه ماهه چهارم سال 95 مرکز بهداشت شهرستان گمیشان:

وظایف بهورزان و مراقبین سلامت در برنامه پیشگیری و کنترل فشارخون بالا شامل غربالگری، ارجاع، پیگیری و مراقبت، آموزش و ثبت اطلاعات می باشد. براساس بسته خدمتی جدید، برای تشخیص به موقع فشارخون بالا، غربالگری برای جمعیت تحت پوشش به صورت مستمر اجرا می گردد.

>
:: واحد گسترش شبکه ها : جلسه هماهنگی جهت برنامه ریزی و اجرای قراردادهای مورد تعهد پزشک خانواده و بیمه روستایی برای سال1396 ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱/۱۰ | 

AWT IMAGEجلسه هماهنگی جهت برنامه ریزی و اجرای قراردادهای مورد تعهد پزشک خانواده و بیمه روستایی برای سال1396 (دارویی ، سونوگرافی بارداری ، آزمایش پاپ اسمیرو....) در شبکه بهداشت شهرستان گمیشان با حضور سرپرست شبکه ، معاون و مسئولین واحدهای سلامت خانواده ، آزمایشگاه و مالی  در محل دفتر سرپرستی برگزار گردید. در این جلسه مشکلات مشاهده شده در اجرای قراردادها از جمله هماهنگی با طرف قرارداد در نحوه جمعبندی نسخه ها و ارسال آمار مراجعات ، مطابقت با آمار شهرستان ،هماهنگی با امور مالی.... مطرح شد و جهت رفع موانع موجود راه حلهایی ارائه گردید.

>
:: بهداشت محیط : 786 مورد بازرسی و 193 کیلوگرم انواع مواد غذایی تاریخ گذشته و غیر قابل مصرف در سطح عرضه کشف و معدوم گردید: ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱/۷ | 

AWT IMAGE786 مورد بازرسی و 193 کیلوگرم انواع مواد غذایی تاریخ گذشته و غیر قابل مصرف در سطح عرضه کشف و معدوم گردید:

 دکتر بهمن ایری سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان گمیشان،مهمترین اقدامات اکیپ های بازرسی بهداشت محیط شهرستان گمیشان از اول اسفند 95 لغایت 5 فروردین 96 را به شرح ذیل اعلام کرد :

>
:: بهداشت محیط و حرفه ای : مانور مشترک برنامه سلامت نوروزی سال 95-96 با مشارکت ادارات شهرستان در گمیشان برگزار گردید: ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۱۲/۲۸ | 

AWT IMAGEمانور مشترک برنامه سلامت نوروزی سال 95-96 با مشارکت ادارات شهرستان در گمیشان برگزار گردید:

دکتر بهمن ایری سرپرست شبکه بهداشت ودرمان شهرستان هدف از اجرای این مانور را حساس سازی به منظور ارائه خدمات بهداشتی مطلوب برای مسافران در ایام تعطیلات نوروزی عنوان کرد ...

>
:: بهداشت محیط و حرفه ای : بازدید مشترک کارشناسان بهداشت محیط شهرستانهای گمیشان و ترکمن و کارشناسان آبفار و آبفا از منابع آب روستایی و شهری : ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۱۲/۲۸ | 

AWT IMAGE  بازدید مشترک کارشناسان بهداشت محیط شهرستانهای گمیشان و ترکمن و کارشناسان آبفار و آبفا از منابع آب روستایی و شهری :

بمنظور افزایش ضریب ایمنی و سلامت آب آشامیدنی در مناطق شهری و روستایی در ایام نوروزی و تعطیلات عید ،بازدید مشترک کارشناسان بهداشت محیط شهرستان های گمیشان و ترکمن و کارشناسان آبفار از منابع آب روستایی و شهری صورت گرفت،در این برنامه از منابع آب روستایی و شهری بازدید بعمل آمد و کلیه ریسکهای خطر بررسی گردید.

>
:: واحد امور دارویی : بازرسی داروخانه های سطح شهر توسط واحد دارویی ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۱۲/۲۸ | 

AWT IMAGE با عنایت به فرارسیدن ایام تعطیلات نوروزی ،ضمن تبریک این ایام و سال نو ،به منظور ارتقاء خدمات و سلامت شهروندان ومسافرین محترم  ،جهت ارائه بهتر خدمات در بخش خصوصی ، واحد دارویی شبکه بهداشت گمیشان به داروخانه های سطح شهرستان مراجعه و از کمیت وکیفیت داروها و خدمات ،بازرسی بعمل آورده و بر فعالیت واحدهای فوق الذکر در این ایام طبق برنامه پیشنهادی و کشیکهای نوروزی تاکید گردید. لذا در تمامی روزهای تعطیلات نوروزی ،داروخانه های سطح شهرستان مشغول ارائه خدمات دارویی به شهروندان وگردشگران نوروزی خواهند بود.

>
:: روابط عمومی : جلسه هم اندیشی برنامه های اجرایی ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۱۲/۲۸ | 

AWT IMAGEجلسه هم اندیشی برنامه های اجرایی

جلسه هم اندیشی برنامه های شهرستان با محوریت ارزیابی عملکرد سال 95 و بررسی برنامه های سال 96 با حضور مسئولین واحد برگزار شد.

>
:: واحد سلامت جوانان، نوجوانان و مدارس : شاخص معاینات جوانان در گمیشان بالاتر از هدف مورد انتظار برنامه عملیاتی قرار دارد ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۱۲/۲۶ | 

AWT IMAGEشاخص معاینات جوانان در گمیشان بالاتر از هدف مورد انتظار برنامه عملیاتی قرار دارد.

طبق شاخص های استخراج شده از سامانه ناب، شهرستان گمیشان، در برنامه معاینات و ارزیابی جوانان، بالاتر از شاخص مورد انتظار استان قرار دارد.

>
:: سلامت روان : تکریم از خانواده شهدا در گمیشان ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۱۲/۲۶ | 

AWT IMAGE  تکریم از خانواده شهدا در گمیشان

بمناسبت هفته شهید مدیر شبکه بهداشت ودرمان گمیشان به همراه همکاران خود از مادر شهید عبدالواسط اونق دیدار کرد.

دکتر ایری در این دیدار گفت: تجلیل از مادران شهدا بعنوان الگوهای صبرو پایداری یک جامعه ارزشمند است و بزرگداشت مقام شهدا مختص به یک روز نیست بلکه در هر لحظه باید شهدا را یاد کنیم.

>
:: واحد بهداشت خانواده : کمیته علمی اجرایی برنامه مادران شهرستان گمیشان ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۱۲/۲۳ | 

AWT IMAGEکمیته علمی اجرایی برنامه مادران شهرستان گمیشان

در راستای اجرای برنامه های پیش بینی شده واحد سلامت خانواده-کمیته علمی اجرایی برنامه مادران با حضور پزشکان و ماماهای شهرستان در محل مرکز بهداشت شهرستان برگزارشد در این جلسه وضعیت موجود برنامه سلامت مادران(شهرستان،استان و کشور)، گردش کار پیگیری خارج بیمارستانی مادران ، شاخصهای مراقبتی کلیه مراکزخدمات جامع سلامت شهرستان،همچنین مشکلات مشاهده شده در ارائه خدمات و اجرای سامانه ناب مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در پایان حدود انتظارات از سطوح ارائه خدمت بیان گردید.

>
:: سلامت روان : به اتمام رسیدن طرح تحکیم بنیان خانواده در شهرستان گمیشان ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۱۲/۲۳ | 

AWT IMAGEبه اتمام  رسیدن طرح تحکیم  بنیان خانواده در شهرستان گمیشان

بر اساس مصوبات کشوری و استانی با همکاری ارگانهای دخیل در طرح تحکیم بنیان خانواده از جمله شبکه های بهداشت وفرمانداری *شوراها و دهیاری *نیروی انتظامی و بهزیستی و روحانیون این طرح ویژه زنان روستایی 15 الی 49 سال در زمینه آموزش مهارتهای زندگی شامل مهارت کنترل خشم * مهارت ارتباطی در روابط زناشویی * مهارت حل مساله *مهارت انتقادی و تفکر فعال و مهارت فرزند پروری در روستاهای تعیین شده در طرح برگزار گردید که با استقبال پرشور زنان مواجه گشت و در انتهای برنامه آموزشی فوق به امر مشاوره و پاسخگویی به سوالات صورت پذیرفت .

>
:: سلامت روان : به انمام رسیدن طرح غربالگری و شناسایی سلامت روان در سال 95 ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۱۲/۱۷ | 

AWT IMAGE  به انمام رسیدن طرح غربالگری و شناسایی سلامت روان در سال 95

با عنایت به برگزاری طرح سامانه الکترونیکی ناب و قرار گرفتن سوالات الکترونیکی سلامت روان در تمامی سنین و دوره های رشدی به سطح سلامت روان در کنار جسم که امر حیاتی برای تمامی بشریت  جهانی می باشد *با همکاری پرسنل خدوم بهداشت و درمان  به امر سلامت روان افراد با نگاه ویژه ای پرداخته شد که پس از غربالگری در زمینه اختلالات روان و آسیبهای اجتماعی و ..توسط روانشناس در مرکز مشاوره ستاد شبکه بهداشت و درمان به درمان روانشناختی در جهت سهولت وضعیت سلامت روان مراجعه کنندگان پرداخته شده و می شود و روز به روز بر جمعیت مراجعه کنندگان افزوده میگردد .

>
:: ستاد مرکز بهداشت شهرستان : رواز بادبادکها در هفته سلامت ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۴/۲/۵ | 

AWT IMAGE      " پرواز بادبادک نونهالان در هفته سلامت بر فراز آسمان گمیشان "

 

 جشن پرواز بادبادک ها که از برنامه های هفته سلامت بود ، با حضور نونهالان گمیشانی از مهد کودک های شهرستان در محوطه مرکز بهداشت برگزار شد.

  این برنامه با اجرای مسابقه نقاشی نیز همراه بود بود و در خاتمه هدایایی نیز به شرکت کنندگان اهدا گردید.

 

>
:: ستاد مرکز بهداشت شهرستان : پیاده روی کارکنان مرکز بهداشت گمیشان ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۳/۱۲/۲۱ | 

   AWT IMAGE مشارکت کارکنان شهرستان گمیشان در پیاده روی کاروان نشاط و سلامت

 

 در راستای برنامه های تدوین شده وزارت متبوع جهت ترویج شور و نشاط در دانشگاهها و توسعه ورزش های همگانی ، پرسنل شبکه بهداشت ودرمان شهرستان گمیشان در پیاده روی کاروان نشاط و سلامت شرکت نمودند.

 

>
:: راهنمای ارباب رجوع : راهنمای ایام نوروز 93 ::

راهنمای فعالیت واحدهای بهداشتی درمانی در تعطیلات عید نوروز 93

>

سامانه پیامکی

انتقادات و پیشنهادات

10001734622091

 

شعار روز جهانی بهداشت در سال 2017 میلادی

بیایید در مورد افسردگیحرف بزنیم

شعار هفته سلامت96

زندگی سالم با نشاط و امید

AWT IMAGE

AWT IMAGE

ورود کاربران
نام کاربری
رمز عبور
ورود خودکار
بازیابی رمز عبور
::
آمار کاربران
:. کل کاربران ثبت شده: 1477
:. کاربران حاضر در وبگاه: 2
:. میهمانان در حال بازدید: 29
::
آمار بازدیدها
:. آمار بازدید‌های تمام پایگاه:
تمام بازدید‌ها: 14043916
بازدید 24 ساعت قبل: 31388
:.آمار بازدید‌های بخش جاری:
تمام بازدید‌ها: 196730
بازدید 24 ساعت قبل: 177
::
آخرین بروزرسانی
دوشنبه ۱۳۹۶/۲/۴
::
پیوندها

فرمانداری گمیشان

AWT IMAGE

 ... وزارت بهداشت

AWT IMAGE

 ساحل گمیشان

 AWT IMAGE

::
شعارهای بهداشتی

تصادفات رانندگی؛ یک از مهمترین عوامل تلفات انسانی، در کشور های مختلف محسوب میشود.

در ایران، هر 31 دقیقه یک نفر، در اثر حوادث ترافیکی از بین میرود.

9 درصد کل مرگ و میرها و 12 درصد بار بیماریها به دلیل حوادث ترافیکی است.

مرگ ناشی از حوادث، بیش از دوبرابر مجموع مرگ های ناشی از ایدز ، سل و مالاریا است.

حوادث ترافیکی در مردان دو برابر زنان است.

50% علت مرگهای غیر طبیعی، ناشی از حوادث حمل و نقل است. 

علت اصلی از دست رفتن سالهای عمر در کشور ما، در درجه اول حوادث ترافیکی و سومین علت مرگ پس از سکته های مغزی و و قلبی اعلام شده است.

هر4 دقیقه یک خانواده ،از تصادفات، جان سالم به در می برد.

اگر، یک کیلومتر، سرعت ماشینها، در کشور کاهش یابد، چهار تا پنج درصد از تصادفات کم میشود.

استفاده از کمربند ایمنی ،40تا 50 درصد، صدمات کشنده را کاهش می دهد.

استفاده از صندلی مخصوص کودک در ماشین ، تا 71 درصد، خطر صدمات را کاهش میدهد.

استفاده از کلاه ایمنی، در موتور سواران، تا 70 درصد، خطر صدمات را کاهش میدهد.

 

روغنهای نیمه جامد و چربی های جامد، حاوی اسیدهای چرب اشباع و ترانس هستند که سلامت را تهدید میکند

 

در صورت تمایل به سرخ کردن مواد غذایی از روغنهای مخصوص سرخ کردنی استفاده نمایید

 

::
Academic Web Tools
کاربران حاضر در پایگاه: [sayyadh message ] [rtts_shdgon message ]

شبکه بهداشت و درمان شهرستان گمیشان

Persian site map - English site map - Created in 0.083 seconds with 1657 queries by yektaweb 3322