برگشت به صفحه اول سایت برگشت به صفحه اول این زیربخش نقشه سایت
AWT IMAGE
درباره ما::
تماس با ما::
شبکه بهداشت و درمان::
ستاد مرکز بهداشت شهرستان::
مراکز خدمات جامع سلامت::
آرشیو اخبار::
راهنمای ارباب رجوع::
اخبار::
طرح-گمیشان::
::
شعار سال رهبری

 شعار سال 95 رهبر معظم انقلاب

مقاومت اقتصادی ؛

اقدام و عمل  

AWT IMAGE

جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الكترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در كادر زیر وارد كنید.
نظرسنجی
نظر شما در مورد وبگاه شبکه
خوب
متوسط
ضعیف
   
:: پایگاه اطلاع رسانی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گمیشان ::
AWT IMAGE

به پایگاه اطلاع رسانی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گمیشان خوش آمدید

:: بهداشت محیط و حرفه ای : مانور مشترک برنامه سلامت نوروزی سال 95-96 با مشارکت ادارات شهرستان در گمیشان برگزار گردید: ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۱۲/۲۸ | 

AWT IMAGEمانور مشترک برنامه سلامت نوروزی سال 95-96 با مشارکت ادارات شهرستان در گمیشان برگزار گردید:

دکتر بهمن ایری سرپرست شبکه بهداشت ودرمان شهرستان هدف از اجرای این مانور را حساس سازی به منظور ارائه خدمات بهداشتی مطلوب برای مسافران در ایام تعطیلات نوروزی عنوان کرد و لذا از کارشناسان بهداشت محیط نیز خواست تا با نظارت های دقیق تر در طول اجرای طرح زمینه بهداشت عمومی وسلامت آحاد مختلف مردم را فراهم نمایند،وی همچنین یاد آورشد پرسنل خدوم و زحمتکش بهداشت ودرمان با تمام توان در خدمت رسانی به عموم مردم بویژه مسافرین نوروزی شهرستان خواهند بود.

>
:: بهداشت محیط و حرفه ای : بازدید مشترک کارشناسان بهداشت محیط شهرستانهای گمیشان و ترکمن و کارشناسان آبفار و آبفا از منابع آب روستایی و شهری : ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۱۲/۲۸ | 

AWT IMAGE  بازدید مشترک کارشناسان بهداشت محیط شهرستانهای گمیشان و ترکمن و کارشناسان آبفار و آبفا از منابع آب روستایی و شهری :

بمنظور افزایش ضریب ایمنی و سلامت آب آشامیدنی در مناطق شهری و روستایی در ایام نوروزی و تعطیلات عید ،بازدید مشترک کارشناسان بهداشت محیط شهرستان های گمیشان و ترکمن و کارشناسان آبفار از منابع آب روستایی و شهری صورت گرفت،در این برنامه از منابع آب روستایی و شهری بازدید بعمل آمد و کلیه ریسکهای خطر بررسی گردید.

>
:: واحد امور دارویی : بازرسی داروخانه های سطح شهر توسط واحد دارویی ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۱۲/۲۸ | 

AWT IMAGE با عنایت به فرارسیدن ایام تعطیلات نوروزی ،ضمن تبریک این ایام و سال نو ،به منظور ارتقاء خدمات و سلامت شهروندان ومسافرین محترم  ،جهت ارائه بهتر خدمات در بخش خصوصی ، واحد دارویی شبکه بهداشت گمیشان به داروخانه های سطح شهرستان مراجعه و از کمیت وکیفیت داروها و خدمات ،بازرسی بعمل آورده و بر فعالیت واحدهای فوق الذکر در این ایام طبق برنامه پیشنهادی و کشیکهای نوروزی تاکید گردید. لذا در تمامی روزهای تعطیلات نوروزی ،داروخانه های سطح شهرستان مشغول ارائه خدمات دارویی به شهروندان وگردشگران نوروزی خواهند بود.

>
:: روابط عمومی : جلسه هم اندیشی برنامه های اجرایی ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۱۲/۲۸ | 

AWT IMAGEجلسه هم اندیشی برنامه های اجرایی

جلسه هم اندیشی برنامه های شهرستان با محوریت ارزیابی عملکرد سال 95 و بررسی برنامه های سال 96 با حضور مسئولین واحد برگزار شد.

>
:: واحد سلامت جوانان، نوجوانان و مدارس : شاخص معاینات جوانان در گمیشان بالاتر از هدف مورد انتظار برنامه عملیاتی قرار دارد ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۱۲/۲۶ | 

AWT IMAGEشاخص معاینات جوانان در گمیشان بالاتر از هدف مورد انتظار برنامه عملیاتی قرار دارد.

طبق شاخص های استخراج شده از سامانه ناب، شهرستان گمیشان، در برنامه معاینات و ارزیابی جوانان، بالاتر از شاخص مورد انتظار استان قرار دارد.

>
:: سلامت روان : تکریم از خانواده شهدا در گمیشان ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۱۲/۲۶ | 

AWT IMAGE  تکریم از خانواده شهدا در گمیشان

بمناسبت هفته شهید مدیر شبکه بهداشت ودرمان گمیشان به همراه همکاران خود از مادر شهید عبدالواسط اونق دیدار کرد.

دکتر ایری در این دیدار گفت: تجلیل از مادران شهدا بعنوان الگوهای صبرو پایداری یک جامعه ارزشمند است و بزرگداشت مقام شهدا مختص به یک روز نیست بلکه در هر لحظه باید شهدا را یاد کنیم.

>
:: واحد بهداشت خانواده : کمیته علمی اجرایی برنامه مادران شهرستان گمیشان ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۱۲/۲۳ | 

AWT IMAGEکمیته علمی اجرایی برنامه مادران شهرستان گمیشان

در راستای اجرای برنامه های پیش بینی شده واحد سلامت خانواده-کمیته علمی اجرایی برنامه مادران با حضور پزشکان و ماماهای شهرستان در محل مرکز بهداشت شهرستان برگزارشد در این جلسه وضعیت موجود برنامه سلامت مادران(شهرستان،استان و کشور)، گردش کار پیگیری خارج بیمارستانی مادران ، شاخصهای مراقبتی کلیه مراکزخدمات جامع سلامت شهرستان،همچنین مشکلات مشاهده شده در ارائه خدمات و اجرای سامانه ناب مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در پایان حدود انتظارات از سطوح ارائه خدمت بیان گردید.

>
:: سلامت روان : به اتمام رسیدن طرح تحکیم بنیان خانواده در شهرستان گمیشان ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۱۲/۲۳ | 

AWT IMAGEبه اتمام  رسیدن طرح تحکیم  بنیان خانواده در شهرستان گمیشان

بر اساس مصوبات کشوری و استانی با همکاری ارگانهای دخیل در طرح تحکیم بنیان خانواده از جمله شبکه های بهداشت وفرمانداری *شوراها و دهیاری *نیروی انتظامی و بهزیستی و روحانیون این طرح ویژه زنان روستایی 15 الی 49 سال در زمینه آموزش مهارتهای زندگی شامل مهارت کنترل خشم * مهارت ارتباطی در روابط زناشویی * مهارت حل مساله *مهارت انتقادی و تفکر فعال و مهارت فرزند پروری در روستاهای تعیین شده در طرح برگزار گردید که با استقبال پرشور زنان مواجه گشت و در انتهای برنامه آموزشی فوق به امر مشاوره و پاسخگویی به سوالات صورت پذیرفت .

>
:: سلامت روان : به انمام رسیدن طرح غربالگری و شناسایی سلامت روان در سال 95 ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۱۲/۱۷ | 

AWT IMAGE  به انمام رسیدن طرح غربالگری  و شناسایی سلامت روان در سال 95

با عنایت به برگزاری طرح سامانه الکترونیکی ناب و قرار گرفتن سوالات الکترونیکی سلامت روان در تمامی سنین و دوره های رشدی به سطح سلامت روان در کنار جسم که امر حیاتی برای تمامی بشریت  جهانی می باشد *با همکاری پرسنل خدوم بهداشت و درمان  به امر سلامت روان افراد با نگاه ویژه ای پرداخته شد که پس از غربالگری در زمینه اختلالات روان و آسیبهای اجتماعی و ..توسط روانشناس در مرکز مشاوره ستاد شبکه بهداشت و درمان به درمان روانشناختی در جهت سهولت وضعیت سلامت روان مراجعه کنندگان پرداخته شده و می شود و روز به روز بر جمعیت مراجعه کنندگان افزوده میگردد .

>
:: سلامت روان : برگزاری مهارت ارتباطی متقابل و حس مسولیت پذیری و بازی درمانی با نگاه رویکرد ACT ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۱۲/۱۷ | 

AWT IMAGEبرگزاری  مهارت ارتباطی متقابل و حس مسولیت پذیری  و بازی درمانی با نگاه رویکرد ACT

در آموزش صورت پذیرفته جهت دانش آموزان مقطع 1 و 2 دبیرستان به رویکرد بازی درمانی در جهت سازگاری نوجوانان با دنیای امروز و برقراری تعامل و احساس همدلی در جهت برآورده نمودن نیازها و خواسته های خود از خانواده .معلمان و دوستان و ... از طریق بازی درمانی گروهی و نگاه ویژه درمان ACT  به رویکرد دور کردن مشکل از کاغذ چسبیده به خود یا نمایش 3 کوهه و .. در جهت سازگاری و ارتقاع نگاه به مشکلات و حل آن با بازی به دانش آموزان آموخته شد تا بتوانند در امورات روزمره و آینده از روشهای فوق بهره برداری نمایند .

>
:: سلامت روان : برگزاری کارگاه ذهن آگاهی با حضور همکاران شبکه بهداشت و درمان در ستاد شهرستان گمیشان ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۱۲/۱۷ | 

AWT IMAGEبرگزاری کارگاه ذهن آگاهی  با حضور همکاران شبکه بهداشت و درمان در ستاد شهرستان گمیشان

در روزی بیاد ماندنی جهت هدفمند کردن و ایجاد انگیزه نشاط و دوری ار استرس شغلی و محیطی همزمان با صرف نهار و پذیرایی به افراد شرکت کننده آموزش ذهن آگاهی  یعنی حضور در لحظه حال و اکنون و لذت بردن از تمام لحظات زندگی و در کنار هم بودن و توجه به صداهایی که از آنها خود را دور انداخته ایم همانند صدای امواج .صدای آبشار .صدای پرندگان و ...که به این امر در زمان نهار دورهمی همکاران پرداخته شد که این آموزش را درونی نموده و به منزلهای خود ببرند و به ادامه این تمرینات ممارست نمایند .

>
:: سلامت روان : پایشهای استانی از برنامه سلامت روان شهرستان گمیشان ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۱۲/۱۷ | 

AWT IMAGEپایشهای استانی از برنامه سلامت روان شهرستان گمیشان

در بازدیدهای به عمل آمده توسط مسولین استانی از انجام برنامه های سلامت روان در سامانه الکترونیکی ناب که به صورت  سرزده از برنامه ها در ستاد شهرستان و مراکز جامع سلامت  پایش صورت پذیرفت، نحوه ثبت و آموزش و مراقبت تمامی پرسنل دخیل در حوزه مربوطه پرسش و پاسخ، مورد ارزیابی قرار گرفت .

>
:: سلامت روان : آموزش مهارت ارتباطی و نه گفتن در برابر آسیبهای اجتماعی ویژه دانش آموزان ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۱۲/۱۷ | 

AWT IMAGE  آموزش مهارت ارتباطی و نه گفتن در برابر آسیبهای اجتماعی ویژه دانش آموزان

در کارگاه آموزشی فوق که در 2 روز متوالی توسط مسول سلامت روان شهرستان گمیشان جهت گروه هدف دانش آموزان و معلمان صورت پذیرفت . به مهارت ارتباطی با والدین و معلمان و مهارت نه گفتن در برابر خطرات پیش رو جهت کاهش آسیب های اجتماعی پرداخته شد که با کمک دانش آموزان و با اجرای بازی نمایشی و انجام مشاوره و پاسخگویی به پرسشهای حاضرین در جلسه پرداخته شد که مورد استقبال بی نظیر دانش آموزان قرار گرفت .

>
:: بهداشت محیط و حرفه ای : جلسه هماهنگی برنامه سلامت نوروزی 95 -96 مرکز بهداشت با رئیس اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهرستان گمیشان: ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۱۲/۱۷ | 

AWT IMAGE  جلسه هماهنگی برنامه سلامت نوروزی 95 -96 مرکز بهداشت با رئیس اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهرستان گمیشان:

در راستای اجرای کیفی برنامه ملی سلامت نوروزی 95-96 مرکز بهداشت و هماهنگی با ادارات ،جلسه ای با حضور آقای عسگریان ریاست محترم اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان و دکتر ایری سرپرست شبکه بهداشت و مهندس بایگانه مسئول واحد بهداشت محیط در خصوص برنامه های مشترک مرکز بهداشت و اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری جهت ارائه خدمات به مسافران نوروزی برگزار گردید و انجام بازدید های مشترک به منظور ارتقاء سطح سلامت مسافران و گردشگران نوروزی از مصوبات این جلسه بود.

>
:: واحد سلامت جوانان، نوجوانان و مدارس : طلبه های حوزه علمیه خواهران سیمین شهر اصول تغذیه صحیح و بیماریهای واگیر و غیر واگیر را آموزش دیدند ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۱۲/۱۷ | 

AWT IMAGEطلبه های حوزه علمیه خواهران سیمین شهر گمیشان، اصول تغذیه صحیح و بیماریهای واگیر و غیر واگیر را آموزش دیدند.

با مشارکت دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان ، طلبه های حوزه علمیه خواهران سیمین شهر گمیشان دوره آموزشی تغذیه صحیح و بیماریهای واگیر و غیر واگیر را گذراندند .

>
:: واحد سلامت جوانان، نوجوانان و مدارس : آموزش پیشگیری از سوانح و حوادث ترافیکی به کاگران شرکت ارسا گاز گمیشان ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۱۲/۱۴ | 

AWT IMAGEآموزش پیشگیری از سوانح و حوادث ترافیکی به کارگران شرکت ارسا گاز گمیشان

پیرو مصوبه کمیته آموزش شهرستان گمیشان و در راستای اجرای فعالیتهای آموزشی برنامه کاهش مرگ جوانان به دلیل سوانح و حوادث ترافیکی ، کلاس آموزش در این زمینه برای کارگران شرکت ارسا گاز، برگزار شد.

>
:: واحد بهداشت خانواده : نشست واحد سلامت خانواده با فوریتهای پزشکی 115 شهرستان گمیشان ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۱۲/۹ | 

AWT IMAGE  نشست واحد سلامت خانواده با فوریتهای پزشکی 115 شهرستان گمیشان

در راستای اجرای فعالیتهای برنامه عملیاتی مادران جلسه توجیهی با فوریتهای پزشکی 115 شهرستان گمیشان تشکیل شد در این جلسه دستورالعمل های اعزام مادران طبق بوکلت سلامت مادران،نکات مورد توجه دراعزام،همچنین پیگیری و گزارش موارد زایمان در آمبولانس برحسب سناریوهای سالهای گذشته و مداخله جهت به صفر رساندن آن بحث و گفتگو شد.

>
:: واحد پیشگیر و مبارزه با بیماریها : اطلاعیه کشیک نوروزی برنامه غربالگری کم کاری مادرزادی تیروئید نوزادان شهرستان گمیشان در سال 96 ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۱۲/۹ | 

اطلاعیه کشیک نوروزی برنامه غربالگری کم کاری مادرزادی تیروئید نوزادان شهرستان گمیشان در سال 96

>
:: سلامت روان : کمیته فصلی اعتیاد و آسیب های اجتماعی در شبکه بهداشت گمیشان برگزار گردید. ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۱۲/۹ | 

AWT IMAGEجلسه کمیته درمان و حمایت اجتماعی

کمیته فصلی اعتیاد و آسیب های اجتماعی در شبکه بهداشت گمیشان برگزار گردید.

>
:: واحد گسترش شبکه ها : جلسه انتخابات شورای خیرین سلامت شهرستان گمیشان ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۱۲/۸ | 

AWT IMAGEجلسه انتخابات شورای خیرین سلامت شهرستان گمیشان

جلسه انتخابات شورای خیرین سلامت شهرستان گمیشان با حضور مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان و اعضای خیرین در محل سالن اجتماعات شبکه بهداشت برگزار گردید.

>
:: ستاد مرکز بهداشت شهرستان : رواز بادبادکها در هفته سلامت ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۴/۲/۵ | 

AWT IMAGE      " پرواز بادبادک نونهالان در هفته سلامت بر فراز آسمان گمیشان "

 

 جشن پرواز بادبادک ها که از برنامه های هفته سلامت بود ، با حضور نونهالان گمیشانی از مهد کودک های شهرستان در محوطه مرکز بهداشت برگزار شد.

  این برنامه با اجرای مسابقه نقاشی نیز همراه بود بود و در خاتمه هدایایی نیز به شرکت کنندگان اهدا گردید.

 

>
:: ستاد مرکز بهداشت شهرستان : پیاده روی کارکنان مرکز بهداشت گمیشان ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۳/۱۲/۲۱ | 

   AWT IMAGE مشارکت کارکنان شهرستان گمیشان در پیاده روی کاروان نشاط و سلامت

 

 در راستای برنامه های تدوین شده وزارت متبوع جهت ترویج شور و نشاط در دانشگاهها و توسعه ورزش های همگانی ، پرسنل شبکه بهداشت ودرمان شهرستان گمیشان در پیاده روی کاروان نشاط و سلامت شرکت نمودند.

 

>
:: راهنمای ارباب رجوع : راهنمای ایام نوروز 93 ::

راهنمای فعالیت واحدهای بهداشتی درمانی در تعطیلات عید نوروز 93

>

سامانه پیامکی

انتقادات و پیشنهادات

10001734622091

 

شعار روز جهانی بهداشت در سال 2016 میلادی

غلبه بر دیابت 

 

شعار هفته سلامت95

 

غلبه بر دیابت با تحرک و تغذیه مناسب 

AWT IMAGE

AWT IMAGE

ورود کاربران
نام کاربری
رمز عبور
ورود خودکار
بازیابی رمز عبور
::
آمار کاربران
:. کل کاربران ثبت شده: 1473
:. کاربران حاضر در وبگاه: 1
:. میهمانان در حال بازدید: 18
::
آمار بازدیدها
:. آمار بازدید‌های تمام پایگاه:
تمام بازدید‌ها: 13093170
بازدید 24 ساعت قبل: 21788
:.آمار بازدید‌های بخش جاری:
تمام بازدید‌ها: 183864
بازدید 24 ساعت قبل: 405
::
آخرین بروزرسانی
شنبه ۱۳۹۵/۱۲/۲۸
::
پیوندها

فرمانداری گمیشان

AWT IMAGE

 ... وزارت بهداشت

AWT IMAGE

 ساحل گمیشان

 AWT IMAGE

::
شعارهای بهداشتی

تصادفات رانندگی؛ یک از مهمترین عوامل تلفات انسانی، در کشور های مختلف محسوب میشود.

در ایران، هر 31 دقیقه یک نفر، در اثر حوادث ترافیکی از بین میرود.

9 درصد کل مرگ و میرها و 12 درصد بار بیماریها به دلیل حوادث ترافیکی است.

مرگ ناشی از حوادث، بیش از دوبرابر مجموع مرگ های ناشی از ایدز ، سل و مالاریا است.

حوادث ترافیکی در مردان دو برابر زنان است.

50% علت مرگهای غیر طبیعی، ناشی از حوادث حمل و نقل است. 

علت اصلی از دست رفتن سالهای عمر در کشور ما، در درجه اول حوادث ترافیکی و سومین علت مرگ پس از سکته های مغزی و و قلبی اعلام شده است.

هر4 دقیقه یک خانواده ،از تصادفات، جان سالم به در می برد.

اگر، یک کیلومتر، سرعت ماشینها، در کشور کاهش یابد، چهار تا پنج درصد از تصادفات کم میشود.

استفاده از کمربند ایمنی ،40تا 50 درصد، صدمات کشنده را کاهش می دهد.

استفاده از صندلی مخصوص کودک در ماشین ، تا 71 درصد، خطر صدمات را کاهش میدهد.

استفاده از کلاه ایمنی، در موتور سواران، تا 70 درصد، خطر صدمات را کاهش میدهد.

 

روغنهای نیمه جامد و چربی های جامد، حاوی اسیدهای چرب اشباع و ترانس هستند که سلامت را تهدید میکند

 

در صورت تمایل به سرخ کردن مواد غذایی از روغنهای مخصوص سرخ کردنی استفاده نمایید

 

::
Academic Web Tools
کاربران حاضر در پایگاه: [rtts_shdbgz message ]

شبکه بهداشت و درمان شهرستان گمیشان

Persian site map - English site map - Created in 0.067 seconds with 1291 queries by yektaweb 3300