صفحه اصلی::
حوزه ریاست::
مقاله های علمی::
بهبود کیفیت::
واحدهای اداری::
بخش های کلینیکی::
واحد های پاراکلینیکی::
منشور حقوق بیمار::
آموزش::
درباره ما::
تماس با ما::
::
نظرسنجی
نظر شما راجع به سایت چیست؟
خوب است
باید بهتر شود
   
..
آموزش به بیمار
..
اخبار و رویدادهای بیمارستان

جلسه آموزشی

"رضایتمندی بیمار"

..

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE 

AWT IMAGE

:: بیمارستان و زایشگاه خصوصی برزویه گنبدکاوس ::

AWT IMAGE

:: تکریم ارباب رجوع : نحوه رسیدگی به شکایات ::
AWT IMAGE
>
:: مقاله های علمی : بنیاد سه گانه ایمنی بیمار ::

  علیرغم این مسئله که بیمار با هدف « بهبودی ودرمان بیماری» خود به مرکز مراقبت بالینی مراجعه می کند وتیم های مراقبتی نیز درطول ارائه خدمات بالینی به بیمار هدفی غیر از این ندارند ،اما درمواردی نتیجه ی عکس حاصل می شود وواقعیت طور دیگری رقم میخورد. بدین معنی که درفرایند درمان ودرمدت بستری بیمار درمراکز مراقبتی ،بیمار درمعرض آسیب ها وصدماتی بعضا منجربه فوت قرار می گیرد. این آسیب ها وصدمات غیر منتظر در اصطلاح بیمارستانی Advers Event یا « رویدادهای ناگوار» نامیده شده است .دراینجا بلافاصله دو سئوال به ذهن خطور می کند.

>
:: آموزش : کودک آزاری ::
AWT IMAGE

 

بر اساس آمارهای مربوط به کودک‌آزاری، هر ساله هزاران کودک در سراسر جهان، مورد اذیت و آزار قرار می‌گیرند. با آگاهی از علائم کودک‌آزاری، می‌توان به کودک کمک کرد تا از درد و رنج آن رهایی یابد. اگر شما معلم، فعال یا مددکار اجتماعی، پدربزرگ یا مادربزرگ، عمه یا خاله، عمو یا دایی، برادر یا خواهر بزرگ‌تر، دوست خانوادگی و یا حتی یک آشنا هستید، آگاهی از علائم هشدار دهنده کودک‌آزاری برای شما از اهمیت قابل توجهی برخوردار است .

>
:: معرفی بهبود کیفیت : تعریف بهبود کیفیت ::

 

 

AWT IMAGE

 

وقتی از واژه کیفیت استفاده می‌شود، معمولاً محصول یا خدمتی در نظر می‌آید که یا انتظارات ما را برآورده می‌سازد یا از آن‌ها پیش می‌افتد. این انتظارات بر مبنای استفاده مورد‌نظر می‌باشد . طبق نظر پروفسور جوران، «کیفیت» دارای دو مفهوم مکمل است...

>
:: آموزش : مدیریت بحران ::
AWT IMAGE

  مجموعه ای از فعالیت ها یا فرآیندها برای تشخیص، مطالعه یا پیش بینی بحران و مجموعه ای از اقدامات است که سازمان را قادر به جلوگیری یا اداره موثر بحران ها می کند.تلاش نظام یافته توسط اعضای سازمان همراه با ذی نفعان خارج از سازمان ، در جهت پیشگیری از بحران ها و یا مدیریت اثربخش آنها در زمان وقوع. دربرگیرنده برنامه ریزی، سازماندهی، رهبری و کنترل دارایی ها و فعالیت ها، قبل، حین و بعد از مواجهه با رویدادهای غیرمترقبه به منظور کاهش زیان های وارده به سازمان و بازیابی کامل سازمان می باشد.

>
:: منشور حقوق بیمار : نقش کارکنان درتشخیص ارزش ها و عقاید گیرندگان خدمت و رعایت حقوق آنها ::

 

AWT IMAGE

حقوق خانوارها مواردی را تشکیل می دهد که رعایت آنها از سوی نظام ارائه خدمات سلامت الزامی است، عملی است و در مورد ضرورت رعایت آنها اختلاف نظر ندارد و بخشی از توقعات خانوارها در قبال نظام ارائه خدمات محسوب می شود. با توجه به ضرورت رعایت این حقوق، نظام ارائه خدمات باید برای تحقق بخشیدن به آنها برنامه ی مشخص داشته باشد و به صورت منظم میزان رعایت آنها را ارزیابی کند.مهمترین دلیل برای ایجاد تحول در نظام سلامت مغفول ماندن حقوقی است که امکان ادای آنها وجود دارد. بنابراین حقوق مردم در نظام ارائه خدمات مهمترین سندی است که پیوسته باید پیش روی سیاست گذاران و مدیران نظام سلامت باشد....

 

>
:: منشور حقوق بیمار : منشور حقوق بیمار ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۲/۹/۷ | 

AWT IMAGE

یکایک افراد جامعه متعهد به حفظ و احترام به کرامت انسان ها می باشند . این امر در شرایط بیماری از اهمیت ویژه ای برخوردار است .

>
:: آموزش : پدافند غیرعامل ::
AWT IMAGE

 

پدافند غیرعامل به معنای کاهش آسیب‌پذیری در هنگام بحران، بدون استفاده از اقدامات نظامی و صرفا با بهره‌گیری از فعالیت‌های غیرنظامی، فنی و مدیریتی است. اقدامات پدافند غیرعامل شامل پوشش ، پراکندگی ، تفرقه و جابجایی، فریب ، مکان یابی ، اعلام خبر، قابلیت بقا ، استحکامات، استتار ، اختفاء ، ماکت فریبنده و سازه‌های امن می‌باشد.

>
:: مطالب آموزشی : 5S ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۲/۹/۶ | 
AWT IMAGE

  «پنج اس» یا 5S یکی از مباحث عمده در مدیریت ژاپنی میباشد که ابتدا در ژاپن و سپس در سایر کشورها به کار گرفته شده است. هدف 5S به بیانی ساده، سامان دادن، نظم و ترتیب، پاکیزه سازی، هماهنگی و ایجاد انضباط در محیط کاری است. 5 S ، به عنوان موثرترین رهیافت و ستونی استوار در ساختمان عملیات اصلاحی و بهبود بهره وری شناخته شده است که با اجرای این اصول در صنایع و سازمانهای مختلف تجاری، صنعتی و خدماتی موجب افزایش بهره وری، استفاده بهینه از سرمایه نیروی انسانی و زمان انجام کار، افزایش کارایی و در نهایت سوددهی بیشتر سازمان می‌شود.

 

>
:: حاکمیت بالینی : تاریخچه حاکمیت بالینی ::
AWT IMAGE

  حاکمیت بالینی (به انگلیسی : Clinical governance )، اصطلاحی است که برای توصیف نوعی رویکرد طبقه بندی شده و برنامه ریزی شده (سیستماتیک)، به منظور حفظ کیفیت مراقبت از بیماران و بهبود این کیفیت در نظام سلامت، مورد استفاده قرار می‌گیرد. واژه حاکمیت بالینی در نظام سلامت به دنبال فاجعه بچه های بریستول در 1995 مصطلح شد که در آن متخصص بیهوشی دکتر استفان بولسین میزان بالای مرگ کودکان در جراحی قلب در بیمارستان سلطنتی بریستول را فاش ساخت. این پدیده، از آن پس به طور بنیادین در نظام خدمات بهداشت ملی (بیمه خدمات درمانی) انگلستان مورد توجه دقیق قرار گرفت و مسائل مربوط به آن موشکافی شد، به طوری که تعریفی رسمی از آن به شرح ذیل، مورد پذیرش گسترده واقع شد....

>
:: حاکمیت بالینی : حاکمیت بالینی چیست ؟ ::

AWT IMAGE

>
ورود کاربران
نام کاربری
رمز عبور
ورود خودکار
بازیابی رمز عبور
::
آمار کاربران
:. کل کاربران ثبت شده: 2256
:. کاربران حاضر در وبگاه: 0
:. میهمانان در حال بازدید: 81
::
آخرین بروزرسانی
سه شنبه ۱۳۹۲/۱۰/۳
::
برنامه های آموزشی
::

AWT IMAGE

 

AWT IMAGE

AWT IMAGE

اتاق‌هاى گفتگو:
بیمارستان و زایشگاه خصوصی برزویه گنبدکاوس
Persian site map - English site map - Created in 0.07 seconds with 78 queries by YEKTAWEB 3855