هم اندیشی::
تبادل نظر::
مباحث سیاسی::
هئیت قرآنی::
مقالات اجتماعی وفرهنگی::
هئیت کوهنوردی::
گزارش وعکس::
پیشنهادات وانتقادات::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
:: فرا رسیدن ماه محرم، ماه عزای اشرف اولاد آدم حضرت امام حسین (ع) و هفتاد و دو تن از یاران ایشان تسلیت باد ::

AWT IMAGE

:: مقالات اجتماعی وفرهنگی : در باب ماه محرم «برگرفته از کتاب مقدمه منهاج الصالحین تالیف حضرت آیت الله وحید خراسانی مدظله العالی» ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۴/۹ | 


AWT IMAGE


ماه محرم الحرام 

بسم الله الرحمن الرحیم 
اگر شهادت سید الشهدا علیه السلام نبود بنیان وحی و قران با حکومت آل ابی سفیان از بین می رفت حکومتی که تفکر سردمدار آن ، یزید ، چنین بود که می گفت: «لعبت هاشم بالملک فلا خبر جاء ولا وحی نزل» بنی هاشم با پادشاهی بازی کردند اما نه خبری آمد و نه وحی نازل شد». 
ثمره شهادت آن حضرت باقی ماندن آن چیزی است که بخاطر آن انسان آفریده شد یعنی عبادت و بندگی خداوند و این شرافت برای آن حضرت بس که بعثت جدش علت ایجاد کننده بود برای توحید و تسبیح و عبادت خدا و شهادت آن حضرت علت بقای عبادت و بندگی خدا
اما عملی که آن حضرت انجام دادن برای فهم عظمت آن همین جمله زیارت عاشورا کافی است
مصیبه ما اعظمها و اعظم رزیتها فی السلام و فی جمیع السماوات والارض 
اما بعضی از آنچه که خداوند پاداش عمل آن حضرت قرار داده، آن است که ائمه علیهم السلام را از نسل ایشان قرار داد و اجابت دعا را زیر قبه مطهر آن حضرت و شفا را در تربت آن حضرت
از امام صادق علیه السلام روایت شده که فرمودند همانا سجده بر تربت اباعبدالله حجابهای هفتگانه را می شکافد
سجود،بزرگترین عبادتی است که خداوند متعال پیامبرش را به آن فرمان داده و شگفتا که امام معصوم در سجود خویش که نهایت تقرب است ، به تربت ابی عبدالله متوسل می شود تا با آن تربت حجابهای هفتگانه را بشکافد چه می شود گفت در مدح کسی که خاک تربت او شکافنده حجاب بین بنده و پرودگار خویش است ؟ 

>
:: مقالات اجتماعی وفرهنگی : مسابقه کتابخوانی با محوریت کتاب «تربیت فرزند» آقا مجتبی‌تهرانی ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۴/۹ | 

مسابقه کتابخوانی با محوریت کتاب «تربیت فرزند» آقا مجتبی‌تهرانی

AWT IMAGE

 مسابقه کتابخوانی مجازی با محوریت کتاب «تربیت فرزند» مرحوم آیت‌الله آقا مجتبی تهرانی از سوی پاتوق کتاب برگزار می‌شود.
>
:: مباحث سیاسی : نخبگان امریکا از داشتن چنین رئیس‌جمهوری احساس شرم می‌کنند ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۴/۵ | 

AWT IMAGE


شما شنیدید نطق ابلهانه‌ی این رئیس‌جمهور آمریکا را در سازمان ملل -لابد مستقیم یا غیر مستقیم این حرفها را شنیده‌اید- از ادبیّات بسیار زشت و سخیفی استفاده کرد؛ ادبیّات گانگستری، ادبیّات کابویی و تهدیدهای بی‌معنی و غلط و تحلیل‌های صددرصد غلط‌تر؛ یک نطق پُر از خلاف، پُر از دروغ! شاید بیست دروغ واضح در این سخنرانی وجود داشت؛ یک صحبت آشفته، که نشان‌دهنده‌ی این است که هم عصبانی‌اند، هم درمانده‌اند، هم از لحاظ فکری دچار مشکل و عقب‌ماندگی هستند، دچار سبُک‌مغزی‌اند. یعنی هر سه چیز را این نطق نشان داد؛ هم عصبانیّت را نشان داد، هم درماندگی را نشان داد -که نمیدانند باید چه‌کار بکنند در مقابل این واقعیّت که وجود دارد- هم سبُک‌مغزی را نشان داد. حرفهایی که زده شد، افتخارآمیز نبود برای یک ملّتی مثل ملّت آمریکا. به نظر بنده نخبگان آمریکایی باید احساس شرم کنند -و میکنند- از داشتن یک چنین رئیس‌‌جمهوری و گفتن یک‌چنین حرفهایی. حالا من کاری ندارم به اینکه او چه گفته و چه‌جوری گفته؛ آنچه من میخواهم بگویم این است که چرا عصبانی‌اند. بحث پیشرفت ما است دیگر؛ این مسئله‌ی عصبانیّت مسئله‌ی مهمّی است. در این سخنرانی بیش از همه چیز ،آنچه واضح بود، عصبانیّت بود. چرا عصبانی‌اند؟ حالا شما نگاه کنید به واقعیّت، ببینید واقعیّت با آنچه اینها میخواستند چقدر فاصله دارد! لبنان را نگاه کنید، نتوانستند هیچ غلطی بکنند؛ عراق را ملاحظه کنید، درست عکس آنچه آنها خواستند انجام گرفت؛ سوریه را ملاحظه کنید! البتّه در سوریه آمریکا و متّحدینش جنایتهای زیادی کردند، دست اینها تا مِرفَق(۹) به خون مردم سوریه آلوده است؛ در این شکّی نیست؛ داعش را راه انداختند، همین تکفیری‌ها -جبههالنّصره و امثال اینها- را راه انداختند و مردم را به یک معنا قتل‌عام کردند، این کار را کردند لکن نتوانستند پیش ببرند. امروز شما نگاه کنید مسئله‌ی داعش، موضوع داعش درواقع دارد به پایان میرسد، تکفیری‌ها به‌طور‌کامل منزوی هستند، وضعی که آنها میخواستند از بین برود تا به جای آن یک وضع دیگری به وجود بیاورند، استقرار بیشتری پیدا کرده، و درست نقطه‌ی مقابل آنچه آمریکا میخواسته تحقّق پیدا کرده. وقتی آمریکایی‌ها نگاه میکنند، ایران را در این زمینه موثّر و مقصّر میدانند لذا عصبانی‌اند. خب به قول مرحوم آقای بهشتی «عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر»! خب حالا عصبانی باشند. مسئله این است، دعوا این است. اشتباه نباید کرد که کسی خیال کند که حالا مثلاً فرض کنید یک قدرت چنین‌وچنان در مقابل ایران قرار گرفته؛ نخیر، آن عکس‌العملی که آنها دارند نشان میدهند، نشانه‌ی ضعف است، نشانه‌ی عقب‌ماندگی آنها است، و نشانه‌ی عصبانیّت ناشی از شکست‌خوردگی آنها است. بینی‌شان به خاک مالیده شده؛ لذا عصبانی‌اند، این حرفها را میزنند، این نطقهای سخیف را میکنند و این کارها را انجام میدهند.

 بنابراین آنچه من میخواهم عرض بکنم، این است که در امرِ کیفیّتِ حضورِ جمهوریِ اسلامی در دنیای امروز، بحمدالله جمهوری اسلامی موفّقیّت داشته، «وَلِله العِزَّهُ وَلِرَسولِه؛وَلِلمُؤمِنین»(۱۰) الحمدلله جمهوری اسلامیِ مؤمن، مشمول این آیه‌ی شریفه شده و این عزّت را دارد؛ خدا را شکر میکنیم؛ این را باید نگه ‌داریم. با عقل، با تدبیر، با فکر درست، با نقشه‌ی درست، با اشتباه نکردن در نوع مراودات، نوع تصمیم‌گیری‌ها، نوع حرف زدن‌ها، باید این عزّت را حفظ کنیم و ان‌شاءالله بیشتر کنیم.
 
>
:: هم اندیشی : سخنان حجت‌الاسلام محمدیان در پانزدهمین همایش سراسری دبیران هم‌اندیشی و استادان کشور ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۳/۳۰ | 
بسمه تعالی

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها (مأوا)، حجت‌الاسلام محمدیان در پانزدهمین همایش سراسری دبیران هم‌اندیشی و استادان کشور با عنوان «هم‌اندیشی، راهبری فرهنگی، اقدام و عمل» در سالن همایش‌های هتل تابان مشهد، ضمن اشاره به جریانی که تلاش دارد در کشور یأس تولید کند، گفت: امروز دستگاه عظیم رسانه‌ای در داخل و خارج متحد شده‌اند تا این‌را القا کنند که طی 38 سال انقلاب با وجود مقاومت شما، اتفاقی صورت نگرفت! 

>
ورود کاربران
نام کاربری
رمز عبور
ورود خودکار
بازیابی رمز عبور
::
آمار کاربران
:. کل کاربران ثبت شده: 1515
:. کاربران حاضر در وبگاه: 0
:. میهمانان در حال بازدید: 42
::
آمار بازدیدها
:. آمار بازدید‌های تمام پایگاه:
تمام بازدید‌ها: 19027328
بازدید 24 ساعت قبل: 28644
:.آمار بازدید‌های بخش جاری:
تمام بازدید‌ها: 15786
بازدید 24 ساعت قبل: 27
::
اتاق‌هاى گفتگو:
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان گلستان
Persian site map - English site map - Created in 0.045 seconds with 857 queries by yektaweb 3465