برگشت به صفحه اول سایت برگشت به صفحه اول این زیربخش نقشه سایت بخش انگلیسی
محتوای آموزشی::
بسته های اطلاعاتی و آموزشی::
پمفلت های آموزشی::
آرشیو مطالب آموزشی::
::
خود مراقبتی در رانندگی

AWT IMAGE

..
سرعت

AWT IMAGE

..
آموزشی

AWT IMAGE

..
مراقبتهای بارداری

AWT IMAGE

..
آموزشی

AWT IMAGE

..
آموزشی

AWT IMAGE

..
آموزشی

AWT IMAGE

..
آموزشی

AWT IMAGE

..
آموزشی

AWT IMAGE

..
آموزشی

AWT IMAGE

..
آموزشی

AWT IMAGE

..
:: دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گلستان ::

:: صفحه اصلی : کنترل فشار خون ::
AWT IMAGEفشار خون بالایکی از عمده ترین ناراحتی های قرن اخیر است که میلیون ها نفراز افراد جوامع مختلف به آن مبتلا هستند و یکی از دلایل شایع مراجعه مردم به پزشکان است . اگر چه فشار خون بالا را می توان از طریق درمان های دارویی کاهش داد ، ولی اگر داروهای ضد فشار خون برای همه افراد موثر واقع نشود، پر هزینه و دارای عوارض جانبی متعددی خواهد بود و کیفیت زندگی افراد را مختل خواهد کرد. پزشکان معتقدند تغییرات در سبک زندگی می تواند یکی از راهکارهای موثر در کنترل فشار خون بالا باشد .نتایج تحقیقات متعدد حاکی ازآن است که رابطه اجتناب ناپذیری بین تغذیه صحیح و فشار خون وجود دارد و می توان گفت با تغذیه صحیح از فشار خون بالا کاست . انجام توصیه های تغذیه ای زیر می تواند در کاهش فشار خون بالا موثر باشد :
>
:: صفحه اصلی : کم خونی ::
AWT IMAGEعلائم کم‌خونی شامل خستگی زودرس، بی‌حوصلگی، سیاهی رفتن چشم، بی‌تفاوتی، سردرد، سرگیجه، خواب رفتن و سوزن شدن دست و پاها می باشد. در موارد شدید نیز باعث تنگی نفس، تپش قلب، تورم قوزک پا و هم‌چنین کاهش ضریب هوشی، حافظه و یادگیری و افت تحصیلی در افراد می‌شود.
>
:: صفحه اصلی : خود مراقبتی در بیماران سرطانی ضروری است ::
AWT IMAGEافزایش آگاهی و اطلاع رسانی مناسب در سطح جامعه و تشخیص سرطان در مراحل ابتدایی، غربالگری و معاینات دوره ای منظم جزء اصول خود مراقبتی در زمینه بیماری سرطان در سطح جامعه است.
در مورد سرطان، فاکتورهای غیر قابل تغییر شامل سن، جنس، نژاد، استعداد ژنتیکی وجود دارد که کنترل آنها تحت تاثیر اراده افراد نیست اما برخی مانند تغییر سبک زندگی و فعالیتهای بدنی مناسب جلوگیری از افزایش وزن و چاقی قابل کنترل است
>
:: صفحه اصلی : خودمراقبتی به‌جای مصرف خودسرانه دارو ::
AWT IMAGE

در سال‌های اخیر دسترسی مردم به اطلاعات پزشکی افزایش چشمگیری داشته به طوری که افراد با بروز کوچک‌ترین مشکلی شروع به جستجو درباره بیماری احتمالی و روش‌های درمان آن می‌کنند و بدون این‌که نگران عوارض خوددرمانی باشند، سراغ انواع و اقسام داروهای پیشنهادی دکتر مجازی می‌روند. این در حالی است که بر اساس آمار هر ایرانی سالانه 339عدد دارو مصرف می‌کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه جام جم، از طرفی ایران سه برابر دیگر کشورهای دنیا مصرف خودسرانه دارو دارد و این در حالی است که مهم‌ترین علت مسمومیت‌های دارویی، خود درمانی است.

>
:: صفحه اصلی : خود مراقبتی زنان ::
AWT IMAGEامروزه شیوه زندگی سالم عامل مهمی در تامین ،حفظ وارتقای سامتی محسوب می شود .برای اینکه از یک شیوه زندگی سالم برخوردار باشیم باید مهارت خودمراقبتی را یاد بگیریم .
برخی افراد به ضرورت ارزیابی سامت خود اعتقاد ندارند و تا زمانی که بیماری به سراغشان نیامده از انجام هرگونه بررسی وضعیت سلامت خود اجتناب می کنند و برخی حتی ترجیح می دهند از بیماری خود اطلاع نداشته باشند و زمانی به پزشک مراجعه می کنند که بسیار دیر است . زنان ومردان25-65 سال اغلب نقش والدین را برعهده دارند و سرپرست خانواده هستند وسلامت آنان، محورسلامت خانواده و جامعه است
>
:: صفحه اصلی : اهمیت مراقبت پیش ازبارداری ::
AWT IMAGEوضعیت مادر قبل از بارداری در سالم سپری شدن بارداری وی و سلامت نوزاد تاثیر بسزایی دارد.از این رو ارائه مراقبتهای پیش از بارداری به خانمی که تصمیم دارد باردار شود بسیار ضروری است . بدین منظور مراقبتهای استانداردی تعریف شده که لازم است توسط ماماها و پزشکان ارائه گردد .
>
:: صفحه اصلی : مراقبت از کودک در سنین پایین ::
AWT IMAGEخانواده های گرامی باید بدانند که مراقبت از کودک در سنین پایین عمر سبب :
1-کاهش میزان مرگ ومیر کودکان زیر 5 سال
2- بهبود وضعیت تغذیه ، رشد وتکامل کودکان زیر 5 سال
3- کاهش بروز بیماریهای شایع در کودکان ، تسریع در بهبودی در صورت ابتلا می گردد.
>
:: صفحه اصلی : توصیه هایی برای خود مراقبتی مردان و زنان میانسال ::

AWT IMAGEخود مراقبتی عملی است که در آن هر فردی از دانش ، مهارت و توان خود به عنوان یک منبع استفاده می کند تا به طور مستقل از سلامت خود مراقبت کند . منظور از به طور مستقل تصمیم گیری درباره خود و با اتکا به خود است

>
:: صفحه اصلی : بیماری دنگ چیست؟ ::
AWT IMAGEدنگ بیماری حاد ویروسی شبیه آنلوانزای شدید می باشد که پس از گزش پشه های آئدس آلوده به یکی از چهار نوع ویروس دنگ به انسان منتقل میشود.
>
:: صفحه اصلی : مصرف میوه و سبزی تازه ::
AWT IMAGEآیا می دانید:
88 درصد مردم در روز کمتر از پنچ واحد میوه و سبزی مصرف می کنند (میانگین میوه یا سبزی مصرفی یک و نیم واحد).یعنی 17میلیون و 700 هزار ایرانی دچار این مشکل هستند و سالانه 6803 نفر به این علت فوت می کنند.به عبارت دیگر:از هر 10 نفر مردم کشورمان فقط یک نفر در طول روز به اندازه کافی میوه و سبزی مصرف می کند
>
:: صفحه اصلی : فشار خون بالا ::
AWT IMAGEآیا می دانید:
19 درصد مردم فشارخون بالا دارند یعنی 10 میلیون و 100هزار نفر دچار چنین مشکلی هستند.علت مرگ 86500نفر در سال نیز فشار خون است.  به عبارت دیگر:از هر 5 نفر یک نفر فشار خون بالا دارد.
>
:: صفحه اصلی : کلسترول بالا ::
AWT IMAGEآیا می دانید:
28 درصد افراد 15 تا 64 سال کشورمان کلسترول بالا دارند.یعنی 14 میلیون و900 هزار ایرانی از این مشکل رنج می برند و سالانه 34000نفر به علت چنین مشکلی می میرند.به عبارت دیگر:از هر 4 نفر یک نفر کلسترول بالا دارد.
>
آموزشی

AWT IMAGE

::
آموزشی

AWT IMAGE

::
آموزشی

AWT IMAGE

::
آموزشی

AWT IMAGE

::
آموزشی

AWT IMAGE

::
آموزشی

AWT IMAGE

::
آموزشی

AWT IMAGE

::
ورود کاربران
نام کاربری
رمز عبور
ورود خودکار
بازیابی رمز عبور
::
آمار کاربران
:. کل کاربران ثبت شده: 2360
:. کاربران حاضر در وبگاه: 0
:. میهمانان در حال بازدید: 40
::
اتاق‌هاى گفتگو:
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان گلستان
Persian site map - English site map - Created in 0.07 seconds with 66 queries by YEKTAWEB 3876