اخبار : مدیر آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه: ارتقای جایگاه آمار و فناوری اطلاعات در دانشگاه الزامیست

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۶/۱۳ | 
نشست هم اندیشی کارشناسان آمار و فناوری اطلاعات استان با مهندس منصوری  مدیر آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه، در محل سالن شهید آوینی برگزار شد.
در این نشست درخصوص اهمیت نقش روابط عمومی الکترونیکی، اهم اقدامات صورت گرفته و برنامه های آتی فناوری اطلاعات دانشگاه به همراه پرسش و پاسخ با همکاران، بحث و تبادل نظر صورت گرفت.
مدیر آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه ضمن تاکید بر لزوم ارتقای جایگاه آمار و فناوری اطلاعات در راستای پیشرفت اهداف سازمانی دانشگاه در تمامی حوزه ها، اهم اقدامات انجام گرفته درسال جاری  را تشریح کرد.
وی گفت: با مساعدت ریاست دانشگاه و نیز معاون توسعه مدیریت و منابع، بعد از 15 ماه تاخیر حق فنی کارشناسان IT دانشگاه پرداخت شد.
وی افزود: همچنین با تلاش های این مدیریت، پس از سالها  و برای اولین بار به کارشناسان آمار دانشگاه نیز حق فنی پرداخت  گردید.
محسن منصوری درباره ساماندهی اداری ساختمان مدیریت آمار و فناوری اطلاعات و نیز تخصیص اعتبارات مالی و یک درصد فناوری اطلاعات توضیحاتی ارائه داد.
وی با تاکید بر تقدیر مشاور وزیر  از اقدامات انجام گرفته در خصوص برنامه نظام ارجاع الکترونیک افزود:  برای اجرای این فرآیند، بین سازمان ثبت احوال، تامین اجتماعی، بیمه سلامت، وزارت بهداشت ، سامانه ناب و نرم افزارهای HIS ارتباط برقرار شد.
وی همچنین به اقدامات انجام شده در حوزه زیرساخت اشاره کرد و از راه اندازی سرویسADSL  نامحدود برای اعضاء هیات علمی و محققین دانشگاه خبر داد.  وی افزود:  این سرویس با حجم پایه 30 گیگابایت، و باسرعت پایه 10 مگابیت بر ثانیه و بدون هرگونه قطعی در ارتباط مشترک می باشد.
عضو کمیته راهبردی امنیت در اطلاعات تصریح کرد: بستر فیبر نوری در مرکز آموزشی و درمانی پنجم آذر و  شبکه بهداشت گالیکش و مرکز حوادث و فوریتهای استان راه اندازی شد.
وی همچنین از راه اندازی بیش از 170 نقطه سرویس اینترانت روستایی  درمراکز بهداشتی و خانه های بهداشت  استان خبر داد.
مهندس منصوری در خصوص اقدامات انجام گرفته در حوزه نرم افزار گفت:  سامانه نوبت دهی الکترونیک  بومی به شکل متمرکز در مراکز درمانی راه اندازی خواهد شد، وی افزود:  این سامانه جهت تسهیل در فرآیند اخذ نوبت درمانگاه ها و همچنین در جهت تکمیل فرآیند نظام ارجاع بیماران از سطح یک، راه اندازی خواهد شد.
وی همچنین در خصوص رونمایی از سامانه جدید وبدا دانشگاه سخن گفت و افزود:  اصلاح و تسریع در عملکرد ثبت خبر و افزایش امکانات از اهداف مهم رونمایی از سامانه جدید وبدا می باشد.
او در خصوص راه اندازی سامانه جدید پیامک دانشگاه نیز گفت: ایجاد و راه اندازی سامانه پیامک دانشگاه جهت اطلاع رسانی سریع و جامع به پرسنل دانشگاه و استفاده در سامانه های سازمان بصورت نامحدود می باشد.
مدیر آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه در خصوص داشبورد هیات امناء گفت: ارائه گزارشات نموداری از عملکرد دانشگاه با توجه به شاخص های کلیدی مصوب در هیات امناء سازمان، از اهداف مهم راه اندازی این داشبورد می باشد.
وی همچنین از راه اندازی سامانه پکس تشخیصی در بیمارستان صیاد شیرازی خبر داد و افزود:  با توجه به ضرورت سهولت و تسریع در دسترسی پزشکان به تصاویر پزشکی بیماران، این سامانه با امکانات ویژه تشخیصی، در 5 مرکز استان راه اندازی شده است.
منصوری با تاکید بر اهمیت و ارزش داده های ذخیره شده در سرورهای دانشگاه از سیستم بک آپ گیری از اطلاعات سرورهای دانشگاه خبر داد و گفت: تجهیز دیتاسنتر دانشگاه با اعتباری بالغ بر 2میلیارد ریال جهت راه اندازی سیستم  بکاپ خودکار، ارتقاء منابع و کلاسترینگ سرورها انجام گرفت.
وی همچنین درخصوص پروژه های در دست اقدام مدیریت آمار و فناوری اطلاعات سخن گفت و تاکید کرد،  انجام این مهم تنها با حمایت همه واحدهای دانشگاه و کمک کارشناسان مدیریت آمار و فناوری اطلاعات در ستاد و محیط، قابل اجرا خواهد بود.
منصوری از راه اندازی سامانه اتوماسیون اورژانس و سامانه MCMC تا یک ماه آینده خبر داد و افزود:  سامانه مذکور جهت ارائه خدمات فوری و آسان اورژانس با هزینه 3 میلیارد ریال در مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای استان در حال راه اندازی است.
در این نشست منتظریون کارشناس تحقیق و توسعه مدیریت آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه، در خصوص «اینترنت اشیاء» جهت آشنایی حضار با موضوعات به روز دنیای فناوری توضیحاتی ارائه داد.
همچنین رضا سدنی کارشناس روابط عمومی دانشگاه به بیان اهمیت روشهای مستند سازی و خبر نویسی، جهت ارتقای جایگاه حوزه فناوری اطلاعات در استان پرداخت و همچنین درباره چگونگی تهیه و تنظیم خبر و نیز اهمیت مستند سازی اقدامات انجام گرفته در مدیریت آمار و فناوری اطلاعات، توضیحاتی ارائه کرد.
در پایان نشست مذکور، کارشناسان به مدت بیش از یک ساعت به بحث و تبادل نظر در خصوص مسایل حوزه خود با مدیریت آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه پرداختند.
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE


 
دفعات مشاهده: 448 بار   |   دفعات چاپ: 26 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر


ورود کاربران

آمار بازدید

  • كل کاربران ثبت شده: 1611 کاربر
  • کاربران حاضر در وبگاه: 0 کاربر
  • ميهمانان در حال بازديد: 54 کاربر
  • تمام بازديد‌ها: 28185884 بازدید
  • بازديد 24 ساعت قبل: 32575 بازدید

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پایگاه خبری وب دا علوم پزشکی گلستان می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2018 All Rights Reserved | webda

Designed & Developed by : Yektaweb