آرشیو اخبار : روز ملیت جمعیت

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۲/۳۱ | 
 ۳۰ اردیبهشت ماه مصادف  با روز ابلاغ سیاست های کلی جمعیت از سوی مقام معظم رهبری به عنوان روز ملی جمعیت در تقویم رسمی کشور به ثبت رسیده است .
 با توجه به اهمیت مقوله جمعیت در اقتدار ملی و لزوم پویندگی ،بالندگی و جوانی جمعیت در پیشرفت کشور لازم است برنامه ریزی های جامع برای رشد اقتصادی ،اجتماعی و فرهنگی کشور متناسب با سیاستهای جمعیتی انجام گیرد . لذا در راستای دستیابی به این اهداف یکی از آموزشهای مستمر واحد سلامت خانواده در مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی آموزشهای پیشگیری از ناباروری های اکتسابی  می باشد. از انجائیکه ناباروری تقریبا ۱۵ درصد زوجین را در طول زندگی تحت تاثیر قرار می دهد و عوامل متعددی از قبیل شیوه زندگی نوین ،افزایش سن ، کاهش فعالیت فیزیکی ،شیوع بیماریهای مرتبط با ناباروری ،تغذیه نامناسب ،فشارهای روحی روانی و... زمینه ساز شیوع ناباروری در نسل جوان می باشد لازم است آموزشهای لازم از سنین پایین جهت کلیه افراد انجام پذیرد .
ازآنجایی که بسیاری از ناباروری ها با آموزش  به موقع و تغییر شیوه زندگی و شناسایی زودرس  علائم مربوط به بیماری های مرتبط با ناباروری قابل پیشگیری و درمان  می باشند ،پرسنل زحمتکش مراکز خدمات جامع سلامت در شهر و روستا آمادگی لازم جهت آموزش زنان سنین ۱۵ تا ۴۰ سال (مجرد ،متاهل )را داشته و با ارائه کتابچه های اموزشی(شیوه زندگی و ناباروری ،تخمدان پلی کیستیک و ناباروری  ،اندومتریوز و ناباروری ،شیوه زندگی و ناباروری، سن و ناباروری ) اموزشهای لازم را به کلیه علاقمندان ارائه می نماینددفعات مشاهده: 269 بار   |   دفعات چاپ: 55 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی شبکه بهداشت و درمان شهرستان ترکمن می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2020 All Rights Reserved | TORKMAN HEALTH NET

Designed & Developed by : Yektaweb