اخبار : رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان خبر داد: اختصاص بیش از 9 میلیارد ریال دارو به سیل زدگان در استان

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۱/۱۷ | 
رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان از اختصاص 9 میلیارد و 600 میلیون ریال دارو به کمپ های اسکان سیل زدگان در استان خبر داد.
دکترعبدالرضا فاضل تعداد تیم های تلاشگر داروساز که در دوشیفت صبح و عصر در عرصه سلامت مشغول ارائه خدمت به هم وطنان سیل زده بودند را 12 تیم برشمرد و افزود: تعداد اقلام دارویی تامین شده نیز از مرز 2540 قلم دارد گذشت.
رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان بخش های خدمت رسان در سامانه فرماندهی حادثه دانشگاه را به 4 بخش اساسی تقسیم کرد و اظهار داشت: ارشد هماهنگی و ارتباطات، امنیت، روابط عمومی و ایمنی بابرنامه ریزی های از پیش تعیین شده وظیفه خدمت رسانی، خدمات اورژانسی، و پیشگیری از بروز بیماری های واگیر و آسیب های روانی ناشی از آن را به عهده دارند.
وی با اشاره به نحوه عملکرد حوزه پیش بیمارستانی تصریح کرد: همکاران عرصه سلامت در 467 ماموریت تعداد 337 حادثه دیده را به بیمارستان اعزام و 23 بیمار با اورژانس هوایی دانشگاه به مراکز مرتبط منتقل شدند.
دکترفاضل تعداد مراجعین به اورژانس و درمانگاه های مناطق سیل زده در حوزه بیمارستانی را نیز 5120 نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد 398 مورد بستری و 4722 نفر از خدمات سرپایی برخوردار شدند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: در تمامی مراکز سیل زده اعم از گمیشان، آق قلا، بندرترکمن، شهید صیاد شیرازی، پنجم آذر، دو مرکز صحرایی سپاه و ارتش آق قلا نیروهای متخصص در بخش های اطفال، زنان، داخلی، جراحی، ارتوپدی، اعصاب وروان، چشم، قلب، عفونی، پوست، ارولوژی و مامایی مستقر و آماده ارائه خدمات به مردم سیل زده هستند.
دکترفاضل با اشاره به حضور پزشکان متخصص آنکال در مراکز کلینیک دزیانی، روستای چن سویلی، بیمارستان صحرایی آق قلا و کمپ نمایشگاه در بخش های داخلی، پوست و عفونی تا 13 فروردین جاری اظهار داشت: دستگاه های الکتروشوک، نوار قلب، مانیتورینگ و 4 دستگاه ویلچر نیز برای تجهیز بیمارستان صحرایی نیروی دریایی سپاه مستقر در سیمین شهر تهیه شد.
وی با اشاره به عملکرد بخش عملیات بهداشت در مناطق حادثه دیده ناشی از سیل در استان خاطر نشان کرد: تعداد کمپ های اسکان از سوی دانشگاه در روز اول فروردین 6 کمپ بود که این رقم در روز 13 فروردین به 41 کمپ رسید.
رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با بیان این که در شهر گرگان 10 محل اسکان جمعیت 3055 نفری را با 7 تیم سلامت ثابت و سیار در 2 شیفت تحت پوشش درمانی خود قرار دادند، اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی در 7 شهر استان، با استقرار 44 محل اسکان و جمعیت 6963 نفر، 12 محل استقرار تیم سلامت ثابت، 22 تیم سلامت ثابت در 2 شیفت و 12 تیم سلامت سیار وظیفه خدمت رسانی به سیل زدگان را به عهده دارد که 3 تیم دیگر نیز به صورت سیار داخل شهر در حال پوشش خدمات پزشکی به صورت منطقه ای هستند.
دکترفاضل تعداد روستاهای حادثه دیده سیل اخیر در استان را 63 روستا اعلام کرد و افزود:  تعداد 27 هزار و 711 مورد ویزیت توسط پزشکان، 536 مورد ارجاع به سطح دو، 2556ویزیت توسط ماماها، 27 هزار و 284نسخه دارویی و 3 هزار و 708 خدمت پرستاری تاکنون ارائه شده است.
وی همچنین به ارائه خدمات سلامت روان و آموزش سلامت در کمپ ها اشاره کرد و گفت: به 357 نفر دچار افسردگی، 289 نفر اضطراب، 253 نفر ارجاع به روان پزشک و به 1000 نفر خدمات روان شناختی ارائه شده است.
گفتنی است وزیر بهداشت دکتر سعید نمکی از رییس دانشگاه و همکاران بهداشتی و درمانی به منظور کاهش آسیب های ناشی از سیل در استان گلستان تقدیر و تشکر کرد.


 


دفعات مشاهده: 337 بار   |   دفعات چاپ: 17 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA codeورود کاربران

آمار بازدید

  • كل کاربران ثبت شده: 2426 کاربر
  • کاربران حاضر در وبگاه: 0 کاربر
  • ميهمانان در حال بازديد: 74 کاربر
  • تمام بازديد‌ها: 5243547 بازدید
  • بازديد 24 ساعت قبل: 34902 بازدید

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پایگاه خبری وب دا علوم پزشکی گلستان می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved | webda

Designed & Developed by : Yektaweb