واحد بهداشت خانواده : برگزاری کلاسهای بهبود شیوه زندگی در دوره سالمندی در گمیشان

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۲/۲۵ | 
برگزاری کلاسهای بهبود شیوه زندگی در دوره سالمندی در گمیشان
کلاسهای بهبود شیوه زندگی در دوره سالمندی با موضوعات تغذیه وپیشگیری از سقوط   توسط ارائه دهندگان خدمت برای سالمندان تشکیل شد.

  
در تمام دوران زندگی ،تغذیه بعنوان عامل تقویت کننده جسم وروح وموثر در حیات ارزش بسیار زیادی دارد. 
در دوران سالمندی به علت بالارفتن سن وکاهش تحرکات بدنی وکم شدن انرژیهای اولیه نیاز به انرژی  کاهش می یابد.بنابراین بهبود رژیم غذایی ومراقبت تغذیه ای برای حفظ سلامت بدن ، پیشگیری از بیماریهایی که در اثر سوءتغذیه بوجود می آیند، حفظ قدرت روحی وجسمی که منجربه بهبود کیفیت زندگی ومتعاقب آن افزایش امید به زندگی وطول عمر بیشتر میگردد اهمیت بسزایی دارد وبسیارضروری  است.
همچنین سقوط وزمین خوردن عامل مهم آسیب درسالمندان ومهمترین علت مرگ در اثر آسیب است واکثر زمین خوردنها در منزل اتفاق می افتد.علاوه بر این یکبار زمین خوردن باعث نگرانی وترس از راه رفتن واز دست دادن اطمینان به خود وزمین گیر شدن سالمند به علت این ترس می گردد.
  جهت دستیابی به این مهم کلاسهای آموزشی بهبود شیوه زندگی در دوران سالمندی با موضوعات تغذیه در دوره سالمندی (شامل اهمیت تغذیه،گروههای غذایی، جانشینهای غذایی، ویتامینها واملاح معدنی وتوصیه های مفید)وسقوط در سالمندان شامل(عوامل خطرداخلی وخارجی،شایع ترین مکاهای سقوط ، عوارض سقوط وراهکارهای پیشگیری از سقوط در سالمندان برای1219نفر از سالمندان در خانه های بهداشت ،پایگاههای بهداشتی ومساجد توسط ارائه دهندگان خدمت برگزار شد.


 


دفعات مشاهده: 70 بار   |   دفعات چاپ: 29 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شبکه بهداشت و درمان گمیشان می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2020 All Rights Reserved | gomishan

Designed & Developed by : Yektaweb