واحد بهداشت خانواده : برگزاری کلاس آمادگی برای زایمان

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۲/۷ | 
برگزاری کلاس آمادگی برای زایمان
کلاسهای  آمادگی برای زایمان در شهرستان گمیشان با هدف آگاهی مادر درمورد توانایی های بدنش برای انجام زایمان طبیعی برای 50 درصد مادران برگزار می گردد. این کلاسها به مادر کمک میکند تا زایمان را هدایت کرده و بر درد و ترس و نگرانی خود غلبه نماید. با شرکت در کلاس و با دیدن فیلم آموزشی،آمادگی لازم برای رویارویی با این دوران را پیدا میکند و علاوه برآن می توانند در انجام زایمان نقش فعال و موثر داشته باشند.
این مهارتها شامل اصلاح وضعیت ها،تمرینهای کششی،تن آرامی، ماساژ و الگوهای تنفسی در زایمان و پس از زایمان است این آموخته ها نه تنها تحمل زن باردار را نسبت به درد زایمان افزایش میدهد بلکه از بروز برخی عوارض ناشی از زایمان نیز جلوگیری می کند.شرکت دراین کلاسها ، کامل کننده کامل کننده مراقبتهای معمول دوران بارداری است.
کلاس آمادگی برای زایمان از هفته 20-37 بارداری و طی 8 جلسه برگزار می شود. زمان هر جلسه حدودا" 90 دقیقه است. در هر جلسه ابتدا مطالب شفاهی و سپس مهارت ها به صورت عملی آموزش داده می شود. مطالب این کتاب و فیلم آموزشی آموزش ارائه شده در کلاس را کامل می کند. یکی از اعضا خانواده، دوستان یا بستگان زن باردار می تواند به همراه وی در کلاس شرکت کرده مطالب و مهارت هار را بیاموزد و در هنگام زایمان حضور داشته باشد یا درصورت تمایل، خانم باردار می تواند از مامای همراه که در مراکز مشاوره خدمات مامایی حضور دارند کمک بگیرد.


 

دفعات مشاهده: 73 بار   |   دفعات چاپ: 21 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شبکه بهداشت و درمان گمیشان می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2020 All Rights Reserved | gomishan

Designed & Developed by : Yektaweb