درباره دانشکده : چشم انداز، رسالت، ارزشها

 | تاریخ ارسال: 1399/4/4 | 
 
ارزش ها، رسالت و چشم انداز

 

بیانیه ارزشها:

دانشکده ی فن آوریهای نوین پزشکی در راستای ارزش های اسلامی حاکم بر جامعه و بعنوان یکی از حوزه های دانشگاه علوم پزشکی گلستان، در راستای تحقق  ماموریت دانشگاه نهایت تلاش خود را در حفظ موقعیت دانشکده در کشور مبذول می دارد. ما با پشتوانه ی نیروی انسانی متعهد و متخصص و نوآور، حرکت به سمت تعالی در آموزش، پژوهش  و مسئولیت پذیری اجتماعی را یکی از ارکان اصلی پیشرفت دانشگاه در سطح ملی و بین المللی می دانیم و در این سیر تعالی، ارزش های زیر فانوس هدایت ما خواهند بود:

  • شایستگی معنوی، پایبندی به اصول اخلاقی و نوآوری؛ شایستگی محوری هر دانش آموخته ی فن آوریهای نوین در عرصه پزشکی جزء ضروری فرایند آموزش است.   

  • وامرهم شورا بینهم؛ شعار حاکم بر عملکرد مدیران  است.

  • یادگیری مادام العمر؛ بعنوان یک ارزش علمی اسلامی (اطلبوالعلم من المهد الی الحد) در همه ی سطوح جاری است. 

  • آموزش پاسخگو  و ارتقاء مسئولیت پذیری اجتماعی دانشجویان از طریق ایفای نقش مدیران و اساتید  امکان پذیر است.

  • حفظ  کرامت انسانی در برخورد با همه ی  مشتریان سازمان، یک وظیفه ی اساسی است.

  • آینده در دستان کسانی است که با آینده نگاری ، آینده ی روشنی برای خود ترسیم کنند و در چنگال آینده ی مجهول اسیر نشوند.

  • قسط و عدالت ارکان اصلی در روابط کاری و آموزشی هستند.

رسالت:

رسالت دانشکده فن آوریهای نوین پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گلستان آموزش تحصیلات تکمیلی کشور، بسترسازی برای تامین خدمات مطلوب به ذی نفعان در ابعاد پایه ای رشته شامل آموزش، پژوهش، مدیریت، خدمات بالینی و جامعه نگر، با محوریت فرهنگ اسلامی ایرانی مبتنی بر معنویت، اخلاق و رفتار حرفه ای از طریق تربیت نیروی انسانی خردورز، با صلاحیت، نوآور و علاقمند به رشته و در راستای حرکت در مسیر دانایی محوری سند چشم انداز ۱۴۰۴ جمهوری اسلامی ایران و نقشه علمی دانشگاه علوم پزشکی گلستان در سطوح ملی منطقه ای و بین المللی می باشد.
پژوهش های علوم پایه و بدنبال آن تحقیقات بین رشته ای و ترا رشته ای (Inter-disciplinary & Trans-Disciplinary) و تولید فناوری حاصل از این تحقیقات از ارکان استقلال علمی و گسترش فناوری های نوین و توسعه ملی محسوب می شوند.

دانشکده فن آوریهای نوین پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گلستان با هدف تولید علوم بنیادی و کاربردی و فناوری در زمینه علوم پزشکی به منظور توسعه فناوری های نوین بین رشته ای با هدف ارتقاء سطح سلامت مردم  تاسیس شده است.

دانشکده فن آوریهای نوین پزشکی از طریق برقراری ارتباط نزدیک بین متخصصان رشته های علوم پایه (مانند فیزیولوژی، بیوشیمی، ژنتیک، میکروب شناسی، ایمنی شناسی، اپیدمیولوژی و آمار حیاتی) با یکدیگر وبا متخصصان بالینی، درخصوص بیماریهای شایع و مشکلات سلامت استان، تمامی ظرفیت های حوزه علوم پایه و بالینی پزشکی در حلقه های علمی تحقیقاتی و فناوری را در جهت ارتقاء سطح سلامت جامعه گرد هم می آورد.

این دانشکده از طریق طراحی و اجرای پروژه های تحقیقاتی بنیادی و کاربردی بین رشته ای و ترا رشته ای و همکاری با مراکز تحقیقاتی وسازمانهای مردم نهاد مرتبط با سلامت، توانمند ساختن نیروی انسانی متخصص و پژوهشگر،تولید فنآوری ها و کیتهای تشخیصی بر اساس بیومارکرها مبتنی بر ژنوتیپ جمعیت این استان،تدوین رهنمودهای بالینی مناسب درمانی و بسته خدمتی در خصوص تشخیص زودرس بر اساس ژنتیک مولکولی بیماریها، ماموریت خود را به انجام می رساند.
 

چشم‌انداز:

حفظ مقام اول در کشور، کسب رتبه نخست علمی در سطح منطقه و ارتقای جایگاه بین المللی در بین دانشکده های فن آوریهای نوین پزشکی


دفعات مشاهده: 567 بار   |   دفعات چاپ: 96 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشکده فناوری های نوین پزشکی می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2021 All Rights Reserved | School of New Technologies

Designed & Developed by : Yektaweb