اخبار : درچهارمین همایش استانی گزینشگران از گزینش دانشگاه تجلیل شد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱۰/۲۰ | 

آیت الله سید کاظم نورمفیدی در چهارمین همایش گزینشگران استان گلستان که در سالن همایش های استانداری گلستان برگزار شد اظهار داشت: انتخاب مدیرانی که متناسب با مسئولیت خود دارای شایستگی باشند کار دشواری بوده و در قرآن کریم هم به موضوع گزینش نگاه ویژه‌ای شده است.
نماینده ولی فقیه دراستان وامام جمعه گرگان افزود: مبنای گزینش باید شایستگی باشد و یک مدیر باید بداند چه کاری می‌تواند انجام دهد تا در حوزه مدیریت موفق باشد.
وی ادامه داد: دانستن مدیریت، امانت داری، دلسوزی و مسائلی مانند این باید برای گزینش مدیران مد نظر باشد و از مسائل فرعی برای گزینش آن‌ها بپرهیزیم.
نماینده ولی فقیه در استان گلستان با بیان اینکه کشورمان به مدیران شایسته نیاز دارد، گفت: به مدیرانی نیاز داریم که نگاه توسعه‌ای داشته باشند و به پیشرفت کشور کمک کنند.
آیت الله نورمفیدی بیان کرد: نباید بی انصاف باشیم و مشکلات را به دوش دولت بیاندازیم، تمام قوا باید کنار هم باشند تا مسائل مختلف ریشه یابی شود.
استاندار گلستان نیزگفت: با بیان اینکه چرا باید بهترین جوانان ما به کشورهای دیگر خدمت کنند، تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌ها ملک ما نیستند و نباید روش‌هایی در گزینش استفاده کنیم که نخبگان از کشور بروند.
دکتر سید مناف هاشمی اظهار کرد: در موضوع گزینش زمانی که در مورد فردی به یقین نرسیدیم نباید تصمیم بگیریم و برخی شایستگان را از عرصه‌های خدمت دور کنیم.
دکترهاشمی یادآور شد: امروز دغدغه اصلی کشور اشتغال و اقتصاد مقاومتی است و در این مسیر باید جلوی خروج نخبگان از کشور را بگیریم و با تیم سازی و کار گروهی جلو برویم.
وی ادامه داد: وقتی رئیس جمهور می‌گوید دولت تدبیر و امید به این معنی است که باید تدبیر داشته باشیم تا امید ایجاد شود.
وی با بیان اینکه ما به هیچ عنوان علاقمند به حضور افراد ناصالح در دستگاه‌های اجرایی نیستیم، خاطرنشان کرد: گزینش افراد بسیار مهم است زیرا از این طریق باید افراد شایسته را انتخاب کنیم و گزینشگران بازوان دستگاه‌های اجرایی هستند که باید آن چیزی که حق است را در نظر بگیرند.
دکترهاشمی افزود: شعار سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال است و نباید مدیرانی سر کار بیایند که مانع تولید و اشتغال باشند و من این موضوع را در استان گلستان لمس کرده‌ام.
وی تصریح کرد: چطور می‌شود استان‌هایی مانند سمنان، کرمان و یزد هم در کشاورزی و هم در صنعت فعال هستند اما گلستان نمی‌تواند مانند آنها باشد.
دبیر هیئت عالی گزینش کشورنیز در این همایش  گفت: مدیرانی که بدون نظارت گزینش می‌شوند موجب خطا و لغزش در سازمان مربوطه خواهند شد.
دکتراسدالله وطنی اظهار کرد: بسیاری از افراد بدون نظارت گزینش شدند که موجب خطا و لغزش می‌شود، برخی اوقات قانون مشکلی ندارد اما مجری اشتباه می‌کند و البته عکس آن هم رخ می‌دهد.
وی افزود: ما به عنوان گزینشگر باید از پرسش مسائل غیر ضروری در گزینش بپرهیزیم و به مسائل مهم توجه کنیم.
دکتروطنی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی می‌فرمایند فردی که التزام به نظام و ولایت فقیه دارد ملتزم است.
وی ادامه داد: گزینشگران نباید در گزینش افراد برخورد تندی داشته باشند که موجب رنجش طرف مقابل شود و برخورد مناسب را باید در دستور کار قرار دهیم.
دبیر هیئت عالی گزینش کشور با بیان اینکه باید در گزینش افراد صالح را انتخاب کنیم، خاطرنشان کرد: اکر فرد ناصالح انتخاب شود برای نظام مشکل ساز خواهد شد و گزینشگران به این موضوع توجه ویژه‌ای داشته باشند.
دکتروطنی بیان کرد: پیام امام خمینی (ره) انحلال گزینش قبلی و صدور گزینش جدید بود، افرادی که قبل از پیروزی انقلاب از امام خمینی (ره) پیروی می‌کردند پس از اتقلاب به عنوان گزینشگر انتخاب شدند.
در این همایش از گزینش دانشگاه علوم پزشکی گلستان تجلیل شد.

 
دفعات مشاهده: 560 بار   |   دفعات چاپ: 15 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر


ورود کاربران

آمار بازدید

  • كل کاربران ثبت شده: 1834 کاربر
  • کاربران حاضر در وبگاه: 1 کاربر
  • ميهمانان در حال بازديد: 31 کاربر
  • تمام بازديد‌ها: 30725052 بازدید
  • بازديد 24 ساعت قبل: 21106 بازدید

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پایگاه خبری وب دا علوم پزشکی گلستان می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2018 All Rights Reserved | webda

Designed & Developed by : Yektaweb