اخبار : معاون استاندار: طرح تحول سلامت و نظام ارجاع انقلاب اساسی در حوزه سلامت کشور ایجاد کرد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۷/۱۹ | 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان در همایش 'سلامت، باید ها و نباید ها در دولت دوازدهم' که در حاشیه آئین افتتاح اولین نمایشگاه تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی، آزمایشگاهی، توانبخشی و دارویی شمال کشور در گرگان برگزارشد، اظهار کرد: اینگونه همایش ها فرصت مناسبی است که بتوانیم دستاوردها، فرصت ها، اقدامات و تجارب بدست آمده در حوزه سلامت را معرفی نماییم.
مهندس علی اصغر طهماسبی استفاده از ظرفیت ها در راستای ارتقاء سطح دانش و آگاهی تولید کنندگان، آشنایی و توسعه فعالیت ها، حمایت از تولیدکنندگان و کارآفرینان، به روز شدن تجهیزات پزشکی، حمایت از فناوری روز دنیا و ارتباط مؤثر مراکز درمانی با صنعت را از دستاوردهای برپایی نمایشگاه تجهیزات پزشکی و دارویی عنوان کرد.
معاون استاندار گلستان با تأکید بر فعالیت بخش خصوصی در کنار بخش دولتی، آنها را دو بال توسعه سلامت کشور خواند و گفت: تا زمانیکه توسعه صورت نگیرد، پیشرفتی نیز حاصل نخواهد شد.
رییس کارگروه سلامت و امنیت غذایی گلستان با اشاره به برنامه محور بودن فعالیت های حوزه سلامت در گلستان تصریح کرد: طی چهار سال گذشته در کنار اجرای موفقیت آمیز طرح کشوری تحول سلامت و افزایش تخت های بیمارستانی ،اقدامات دیگری از جمله ساماندهی داروخانه ها، عطاری ها و جلوگیری از فعالیت کشتارگاههای غیربهداشتی انجام شده است.
مهندس طهماسبی اضافه کرد: ریشه کن نمودن بیماری سالک که در شرق استان به وفور دیده می شد از دیگر اقدامات مهم حوزه سلامت استان بوده که با همت دانشگاه علوم پزشکی محقق شده است.
به گفته وی؛ با اجرای موفقیت آمیز طرح تحول سلامت در دولت تدبیر و امید و اجرای نظام ارجاع سلامت، یک انقلاب اساسی در حوزه سلامت کشور ایجاد شد.
مهندس طهماسبی؛ رشد دانش پزشکی در مباحث سلولهای بنیادین، ترمیم ضایعات نخاعی، تولید داروهای راهبردی، به روز شدن دانش و فن آوری در ساخت تجهیزات پزشکی، کاهش هزینه بیماریهای خاص، پوشش بیش از 10 میلیون نفر زیر چتر بیمه ای کشور، پوشش بیمه ای مددجویان، کاهش چشمگیر قیمت دارو و تجهیزات پزشکی را از دستاوردهای دولت در حوزه سلامت برشمرد.
وی با بیان اینکه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی تنها 7 دانشکده پزشکی در کشور با ظرفیت 600 دانشجو وجود داشت، افزود: هم اینک 40 دانشگاه علوم پزشکی با ظرفیت 6 هزار نفر در سال در کشور وجود دارد و تعداد پزشکان از 17 هزار نفر قبل از انقلاب به 140 هزار پزشک افزایش یافته اند.
رییس کارگروه سلامت و امنیت غذایی گلستان در پایان بر ارتقاء سلامت روانی و اجتماعی بر مبنای آموزه های دینی و قرآنی و توسعه فرهنگ ایرانی اسلامی تأکید کرد.
گفتنی است نخستین نمایشگاه تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی، آزمایشگاهی، توانبخشی و دارویی از 18 لغایت 20 مهرماه در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی استان گلستان در گرگان دایر است. 
دفعات مشاهده: 295 بار   |   دفعات چاپ: 33 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر


ورود کاربران

آمار بازدید

  • كل کاربران ثبت شده: 1723 کاربر
  • کاربران حاضر در وبگاه: 0 کاربر
  • ميهمانان در حال بازديد: 26 کاربر
  • تمام بازديد‌ها: 30075007 بازدید
  • بازديد 24 ساعت قبل: 13125 بازدید

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پایگاه خبری وب دا علوم پزشکی گلستان می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2018 All Rights Reserved | webda

Designed & Developed by : Yektaweb