اخبار : سخن صمیمی ریاست دانشگاه باهمکاران محترم و داشجویان گرامی:

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱/۷ | 

سخن صمیمی ریاست دانشگاه باهمکاران محترم و داشجویان گرامی:

فروردین 1396

همکاران و دانشجویان عزیزم سلام

Description: I:IMG_8572.JPG

در اولین روزهای بهار دل انگیز که روح و جان را طراوت می بخشد، با تبریک این هدیه زیبای خداوند، رقم خوردن بهترین اتفاقات زندگی را برایتان آرزو می کنم و از خداوند منان سعادت و بهروزی را برایتان خواستارم.

در این فرصت،  گزارشی از اقدامات و فعالیت های سومین ماه مسئولیتم را تقدیم شما بزرگواران می کنم. اسفند ماه از دیر باز برای همه ماهی پر کار بوده است چرا که به رسم قدیم همه تلاش می کنند کارهای ناتمام را به پایان برسانند و برای آغازی دوباره آماده شوند.

دانشگاه هم از این قانون مستثنی نبود و تا آخرین ساعات سال ۹۵، همه دست اندرکاران سلامت در تلاش برای سامان دهی امور بودند و از همه بیشتر معاون محترم توسعه و همکاران  سختکوش ایشان بودند که تا پاسی از شب از هیچ تلاشی برای نشاندن لبخند بر چهره شما عزیزان، دریغ نکردند و خوشبختانه توانستند معوقات مختلفی از جمله حق مسکن،لباس، محرومیت از مطب، سنوات قراردادی ها، مقیمی ها و... را پرداخت کنند. هر چند گاهی اوقات این همه تلاش توسط عده ای بدلیل قضاوت نادرست هیچ انگاشته شده و متاسفانه برای ایجاد فاصله و کینه اندوزی بین قشر پزشک و پرستار تلاش می شود.

شخصا معتقدم تعداد عزیزاتی که قضاوت درستی از واقعیتها دارند، بسیار بیشتر از برخی دوستان سطحی نگر است.

هرچند که نوع رفتار همین تعداد اندک هم دلگیر کننده است اما بیشتر از این بابت جای تعجب است که این دوستان در آن زمان که تاخیرها در پرداخت حقوق و مزایای پرسنل به بیش از ده ماه رسیده بود چرا سکوت کرده بودند و حالا لب به گله و شکوه گشوده اند؟!

به هر حال امیدوارم با درایت و پشتکار معاون محترم توسعه و همکارانشان در سال جدید شاهد برنامه ریزی دقیق تر مالی در دانشگاه باشیم تا رضایت همگان را داشته باشیم.

تشکیل ستاد سلامت بسیج نوروزی استان

Description: I:DSC_0134.JPG

امسال هم مثل سالهای قبل با تشکیل ستاد بسیج نوروزی برنامه ریزی های لازم برای مدیریت فعالیت های این ایام و آمادگی برای ارائه خدمات به مسافران نوروزی انجام شد. استان گلستان هر سال میزبان مسافران نوروزی و یکی از مسیرهای مهم تشرف زائران امام رضا(ع) به مشهد مقدس است و طبیعتا این مسئله، مسئولیت همه خدمتگزاران از جمله ما را دو چندان می کند. همه تلاش ما این است که زائران و مسافران با خاطره ای خوب این استان را ترک کنند و در صورت بروز حادثه ای که سلامتی ایشان را در معرض خطر قرار دهد، بهترین خدمات را دریافت کنند. از زحمات شبانه روزی همکاران درمانی ام  بخصوص پرستاران عزیز سپاسگزارم که در این روزها در بیمارستانها مشغول به خدمت هستند و برای کم کردن آلام بیماران و آسیب دیدگان تلاش می کنند.

دستیاران و کارورزان محترم که حقیقتا بازوان کمکی ما پزشکان هستند نیز این روزها سخت درگیر کشیک های فشرده اند که اگرچه بسیار طاقت فرساست ولی خدمتی است ارزشمند و قابل تقدیر. به همه شما عزیزان خسته نباشید گفته و سالی سرشار از موفقیت و سلامتی برایتان آرزومندم.

انتصابات اسفند ماه

در ماهی که گذشت هم چند انتصاب داشتیم.  مهندس منصوری که از چهره های شناخته شده دانشگاه هستند و سالها در سایت دانشگاه فعالیت داشتند، در مدت مسئولیت خود انگیزه بسیار بالایی در ایجاد تحول در سیستم فناوری اطلاعات نشان داده اند و این تلاش و پشتکار سبب شد تا ایشان به عنوان مدیر جدید واحد آی.تی دانشگاه انتخاب شوند. امیدوارم حضور ایشان، تحقق اهداف دانشگاه و دستیابی به جایگاه مناسب در حوزه فناوری اطلاعات را سرعت ببخشد.

دیگر انتصاب اسفند ماه، معرفی مدیر روابط عمومی دانشگاه بود. روابط عمومی هر دانشگاه چشم و چراغ آن دانشگاه است و به همین دلیل توجه به این جایگاه دارای اهمیت بالایی است. آقای دکتر حسینی که در طول این سه ماه در دفتر اینجاب مشغول فعالیت بودند ثابت کردند که بهترین گزینه برای این مسئولیت اند و امیدوارم با ترمیم تیم کاری خود و الگوبرداری از دانشگاه های موفق، بتوانند فعالیت ها و زحمات همکاران عزیزمان در سطح دانشگاه را به درستی انعکاس دهند. یکی از کارهای ارزشمند این مجموعه در روزهای اخیر ایجاد کانال وبدا علوم پزشکی گلستان بوده است که از نظر اینجانب برای شروع بسیار ارزشمند است.

انتصاب روسای شبکه های کلاله و آق قلا، ریاست بیمارستان جراحی قلب امیرالمومنین (ع) کردکوی و انتصاب مدیر پدافند غیر عامل که در اخبار وبدا بطور کامل به آن اشاره شده است نیز در این ماه رقم خورد.

پاسخگویی به سوالات مردمی از طریق سامانه "سامد"

Description: I:DSC_0013.JPG

یکی از افتخارات این ماه ارتباط مستقیم با مردم عزیز استان از طریق سامانه ارتباطات مردمی "سامد" بود. از نکات جالب در این ارتباط ها، صحبت با برخی از  مردم عزیز بود که در گذشته و طی سالهای فعالیت در حوزه درمان، افتخار آشنایی با آن ها را یافته بودم. خداوند حافظه عجیبی در به ذهن سپردن افراد به من عنایت کرده و در این ارتباط مردمی، تعدادی از افراد را که تماس گرفته بودند به یاد می آوردم که این موضوع هم برای خودم و هم برای آن ها بسیار جالب بود. همدلی و ارتباط صمیمانه با مردم یکی از مهم ترین اصولی است که لازم است هر مدیری آن را سرلوحه کار خود قرار دهد من هم در این راستا همه تلاشم را خواهم کرد. به همین جهت همکاران متعددی را برای پاسخگویی به مردم عزیز استان در نظر گرفته ام اما گاهی نیز مردم عزیز برای ملاقات و گفت و گو با این حقیر اصرار دارند که طبیعتا به دلیل حجم بالای کار معمولا پاسخگویی به همه این درخواست ها میسر نمی شود و من از این بابت از این عزیزان عذرخواهی نموده و تلاش می کنم فرصت بیشتری را برای این موضوع در نظر بگیرم.

دیدار با اعضاء هیئت علمی دانشکده دندانپزشکی

Description: I:DSC_0012.JPG

این ماه افتخار مصاحبت با همکارانی از دانشکده دندانپزشکی که یکی از نوپا ترین دانشکده های ماست نیز نصیبم شد. انگیزه این همکاران جوان وصف ناشدنی است و یقین دارم آینده درخشانی در انتظار این دانشکده و اعضای آن است. امیدوارم در سال جدید بتوانیم برای این دانشکده جوان سرمایه گذاری بیشتری کنیم.

دغدغه های مرکز آموزشی درمانی ٥آذر

بی گمان برای همه کسانی که سال ها در گرگان زندگی کرده اند، مشاهده شرایط فعلی بیمارستان  ٥آذر بسیار ناراحت کننده است. این بیمارستان به نوعی یک اثر تاریخی و هویتی برای شهر گرگان و استان به شمار می آید و یادآور خاطرات زیادی برای مردم و مسئولان است. در وضعیت فعلی همه تلاش ما در دانشگاه این است که هر چه سریعتر شرایط را در این مرکز ریفرال تروما به استاندارد نزدیک کنیم و به همین منظور در این ماه با معاون درمان وزارتخانه آقای دکتر آقاجانی نشستی داشتیم که منجر به دریافت بودجه مختصری برای این بیمارستان شد.

تلاش در جهت ارتباطات بین المللی

در راستای تحقق یکی از اهداف کلان، که بین المللی کردن دانشگاه است، به همراه همکار عزیزم آقای دکتر آقایی نشستی یا آقای دکتر اسدی لاری معاون بین الملل داشتیم  که بسیار مفید بود. در همین راستا در تابستان میزبان چند دانشجوی پزشکی از دانشگاه قبرس خواهیم بود که قطعا تجربه متفاوتی برای اعضا محترم هیئت علمی در برگزاری برنامه های آموزشی به زبان انگلیسی خواهد بود. خبر دیگر در این حوزه این که جمعی از دانشجویان عراقی نیز در سال تحصیلی جدید در دانشکده بین الملل مشغول به تحصیل خواهند شد. در مجموع امیدوارم در سال آینده اتفاقات خوبی در مسیر بین المللی شدن دانشگاه رقم بخورد.

سایر وقایع

از جمله وقایع دیگر اسفند ماه ۹۵  نشست صمیمانه با جناب آقای دکتر سیاری معاون بهداشت وزارتخانه بود که در راستای دریافت مطالبات طرح پزشک خانواده صورت گرفت و امیدوارکننده بود.

همینطور نشستی با جراحان و فوق تخصصان بیهوشی قلب استان با هدف استفاده از توانمندی و پتانسیل بخش خصوصی در سیستم دولتی داشتم که بسیار رضایت بخش بود.

Description: I:DSC_0065.JPG

اعتبار بخشی درمانی بیمارستانها نیز همچنان در حال انجام است و رویداد جدید در سال گذشته اعتبار بخشی آموزشی بیمارستان های آموزشی بود که تجربه بسیار ارزشمندی را برایمان رقم زد .بیمارستان صیاد هم در نهایت توسط ارزیابان منطقه مورد بازدید قرار گرفت و نقطه نظراتی برای آمادگی کامل جهت ارزیابی نهایی که اردیبهشت ماه انجام می شود، داده شد. ما این نوع ارزشیابی های سختگیرانه را به فال نیک می گیریم و برای رفع مشکلات موجود تلاش خواهیم کرد.

سخن آخر این که سه ماه از دوره مدیریتی ام که با سخت ترین زمان کاری یعنی ماه های پایانی سال همراه شده بود به پایان رسید. حجم کار به قدری زیاد بود که فرصت مصاحبت با همه مسئولین دانشکده ها فراهم نشد.از همه مهم تر دانشجویان عزیز بودند که بسیار علاقه مند به برگزاری نشستی صمیمانه با این عزیزان بودم اما متاسفانه در ۳ ماه ابتدایی امکان پذیر نشد. در ماههای آغازین سال جدید همه تلاشم را در خصوص محقق شدن این دو مرضوع خواهم داشت. برای همه شما عزیزان آرزوی سلامتی و شادی دارم.

بار دیگر فرا رسیدن بهار طبیعت را همه شما عزیزان تبریک می گویم و تاکید می کنم که در سال جدید نیز قطعا رعایت عدالت و احترام به دیگران را همچنان سرلوحه کارمان قرار می دهیم و از هر گونه تبعیض دوری خواهیم کرد.

بیایید دست در دست هم و به دور از اندیشه های منفی برای ارتقای دانشگاهمان به جایگاهی که شایسته آن است تلاش کنیم.

دفعات مشاهده: 2583 بار   |   دفعات چاپ: 68 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرکد امنیتی را در کادر بنویسید    ورود کاربران

آمار بازدید

  • كل کاربران ثبت شده: 1666 کاربر
  • کاربران حاضر در وبگاه: 0 کاربر
  • ميهمانان در حال بازديد: 80 کاربر
  • تمام بازديد‌ها: 26492593 بازدید
  • بازديد 24 ساعت قبل: 27944 بازدید

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پایگاه خبری وب دا علوم پزشکی گلستان می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2015 All Rights Reserved | webda

Designed & Developed by : Yektaweb