وبداوبداوبداوبداوبداوبداوبداوبدا
   [صفحه اصلی ]   [ English ]  

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

پایگاه اطلاع رسانی

طرح تحول نظام سلامت

AWT IMAGE

AWT IMAGE

ارتباط مستقیم با رییس دانشگاه

فرم ثبت نام همکاری با روابط عمومی

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

  AWT IMAGE 

  

دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
نظرسنجی
نظر شما در مورد قالب جدید پایگاه چیست؟
خوب
ضعیف
متوسط
عالی
   
..
اخبار برگزیده
..
:: اخبار : توسعه برنامه ملی خودمراقبتی در استان ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۱۰/۱۸ | 

  در راستای اجرای  سیاست های کلی سلامت، ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری و طرح تحول سلامت با رویکرد خود مراقبتی، گسترش برنامه ملی خودمراقبتی در محیط حامی سلامت بسیج در استان گلستان آغاز گردید.

برای اجرایی شدن این برنامه پس از برگزاری جلسات هم اندیشی با مدیران گروه های فنی مرکز بهداشت استان گلستان، محتوای قابل ارائه به سفیران سلامت بسیج، تدوین و اعضای هسته آموزش استان تعیین شدند.

در ادامه برنامه و پس از معرفی اعضای هسته های آموزش 14 شهرستان تابعه از بین همکاران و اعضای بسیج جامعه پزشکی، کارگاه آموزشی دو روزه " تربیت مربی سفیران سلامت بسیج " جهت هسته های آموزش شهرستان ها در سالن اجتماعات مرکز آموزش بهورزی گلها برگزار شد.

در این برنامه که با حضور رئیس و اعضای جامعه پزشکی استان و نیز مسئول بسیج بانوان سپاه نینوای استان، برخی از روسای مراکز بهداشت و مسئولین بسیج جامعه پزشکی شهرستان ها اجرا گردید؛ دکتر هنرور معاون بهداشتی دانشگاه ضمن تبیین سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه سلامت و نیز زوایای برنامه ملی خودمراقبتی، بر نقش و جایگاه مشارکت کلیه دستگاه ها و نهادهای اجرایی در ارتقاء سلامت جامعه تاکید نموده، اجرای برنامه های مشارکتی این چنین را فرصتی برای توسعه فرهنگ خودمراقبتی بر شمرد.

همچنین دکتر مقصودلو، رئیس جامعه پزشکی استان با تجربیات بسیج در همراهی و کمک به سلامت مردم و نیز خدمات تخصصی بسیج جامعه پزشکی در دور افتاده ترین مناطق استان اشاره نموده و برای ادامه همکاری در زمینه خودمراقبتی و سایر برنامه های مرتبط با سلامت تاکید کرد.

در ادامه مقرر گردید سایر بسیجیان جامعه پزشکی شهرستان ها، بسیجیان حوزه ها و پایگاه های مقاومت بسیج ، سایر اقشار  و گروه های مردمی با هماهنگی کمیته های شهرستانی آموزش های لازم را فرا بگیرند.

شایان ذکر است عناوین مربوط به سلامت روان، پیشگیری از بیماری ها، راه کارهای مواجهه با حوادث و بلایا، تغذیه و بهداشت محیط از موارد آموزشی کارگاه پیشگفت بود.

در پایان انتظارات از شرکت کنندگان کارگاه در قالب شیوه نامه اجرای برنامه سفیران سلامت بسیج توسط خانم جعفریان مسئول واحد آموزش سلامت معاونت بهداشتی ارائه گردید .AWT IMAGE

AWT IMAGE

دفعات مشاهده: 286 بار   |   دفعات چاپ: 31 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

کد امنیتی را در کادر بنویسید >
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان
webda

پایگاه خبری وب دا دانشگاه علوم پزشکی گلستان