برگشت به صفحه اول سایت برگشت به صفحه اول این زیربخش نقشه سایت بخش انگلیسی
محتوای آموزشی::
بسته های اطلاعاتی و آموزشی::
پمفلت های آموزشی::
آرشیو مطالب آموزشی::
::
خود مراقبتی در رانندگی

AWT IMAGE

..
سرعت

AWT IMAGE

..
آموزشی

AWT IMAGE

..
مراقبتهای بارداری

AWT IMAGE

..
آموزشی

AWT IMAGE

..
آموزشی

AWT IMAGE

..
آموزشی

AWT IMAGE

..
آموزشی

AWT IMAGE

..
آموزشی

AWT IMAGE

..
آموزشی

AWT IMAGE

..
آموزشی

AWT IMAGE

..
:: صفحه اصلی : خود مراقبتی در بیماران سرطانی ضروری است ::
AWT IMAGE

کاهش مصرف غذاهای پر چرب و افزایش مصرف غذاهای فیبردار و مصرف قرصهای هورمونی، حاملگی در سنین بالا و عدم شیر دهی و مصرف سیگار و دخانیات توسط افراد قابل کنترل است.
سرطان پستان شایعترین علت مرگ و میر ناشی از سرطان در زنان می باشد که اکثر کانسرهای پستان باتست های غربالگری و معاینات دوره ای توسط خود فرد قابل تشخیص است.
با معاینات توسط خود فرد از سن 20 سالگی به صورت ماهانه، معاینات تکنیکی هر 3 سال از سن 20تا 39 سالگی و انجام معاینات سالانه و ماموگرافی از 40 سالگی ممکن است 1.5 تا 4 سال قبل از آن که سرطان از لحاظ بالینی آشکار شود، آن را مشخص سازد.

در خصوص سرطان دهانه رحم ، انجام تست پاپ اسمیر در خانمهایی که ازدواج کرده اند از سن 21 سالگی هر 3 سال، از 30 سال به بالا انجام تست HPV (بررسی آلودگی ویروسهای پرخطرمستعد کننده فرد به سرطانهای دهانه رحم) و پاپ اسمیر هر 5 سال از جمله کارهای است که در راستای خود مراقبتی می توان نام برد.
برای پیشگیری و تشخیص سرطان روده بزرگ باید بعد از سن 50 سالگی بررسی سالانه آزمایشگاهی وجود خون مخفی در مدفوع و معاینات مقعدی و یا عکس برداری باریم انما دوبل کنتراست هر 5 سال که در مورد کسانی که دارای عوامل خطر یا زمینه مثبت خانوادگی هستند باید با فواصل نزدیکتر انجام شود و کلونوسکوپی هر 10سال توصیه می شود.
اطلاع رسانی و تشخیص بیماری سرطان در مراحل ابتدایی امکان علاج قطعی آنرا فراهم می سازد اما متاسفانه در کشورهای درحال توسعه و از جمله کشور ما به دلیل پایین بودن سطح آگاهی مردم از این بیماری شاهد مراجعه مردم در مراحل پیشرفته و غیر قابل علاج بیماری هستیم.

دفعات مشاهده: 1978 بار   |   دفعات چاپ: 319 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA code
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان گلستان
Persian site map - English site map - Created in 0.05 seconds with 61 queries by YEKTAWEB 3877